• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  579113,533
  % -2,04
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kredinfo.com olarak sizlere gündemdeki kredi başlıkları hakkında önemli bilgiler sunmaya devam ediyoruz. Bugün sizler için Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Ziraat temel ihtiyaç kredisi sorgulama ve Ziraat temel ihtiyaç kredisi sonucu öğrenme gibi konular hakkında temel bilgiler sunacağız.

Ziraat Temel İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?

Ziraat temel ihtiyaç kredisi şartlarının başında gelirinizin 5.000 TL ve altında olması geliyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus bu gelirin sadece sizin gelirinizi değil, aynı zamanda hane halkının toplam gelirini ifade ediyor olması. Yani aynı evde çalışan birden fazla kişi varsa ve toplam geliriniz 5.000 TL’yi aşıyorsa kredi talebiniz banka tarafından olumsuz karşılanabilir. Bu sebeple aynı evde yaşayan bireylerden yalnızca birinin başvuruda bulunması son derece önemli. Başvuru yapacak olan kişi belirlenirken kredi notu en yüksek olanın tercih edilmesi de olumlu sonuç alma olasılığınızı arttıracaktır.

Bir diğer şart ise alacağınız Ziraat destek kredisinin temel ihtiyaçlarda kullanımı. Örneğin; doğalgaz, elektrik ya da su faturasının ödenmesi, temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması gibi. Bankadan direkt başvuru yaptığınızda Ziraat destek kredisini bu gibi ihtiyaçlar için kullanacağınızı belirtmenizde fayda var.

Ziraat Bankası destek kredisi, 36 ay vadeli olup 6 ay ödemesiz olarak sunulmaktadır. Örneğin; kredinizi Mayıs ayında alırsanız ödemelerinize Aralık 2020’de başlarsınız. Ziraat temel ihtiyaç kredisi faiz oranı 0.49 olarak uygulanmakta.  

Ziraat Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Temel ihtiyaç kredisi başvurusu için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ. Açılan sayfada sizden istenen temel bilgileri doldurmalı ve kredi tutarını seçmelisiniz. Ziraat Bankası, kredi tutarı olarak müşterilerine 3 farklı seçenek sunuyor. Kredinizi 5.000 TL, 7.500 TL ya da 10.000 TL olarak alabiliyorsunuz. Bu seçenekler arasından dilediğinizi seçebilir ve kredi başvurunuzu bu şekilde yapabilirsiniz.

Bilgileri doldururken kendinize ait bir cep telefonu numarası girmenizde fayda var. Zira, cep telefonunuza kredi başvurunuzun alınması için bir kod gönderilecek ve bu kodu bir sonraki sayfada sisteme girmeniz istenecek. Tüm bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurduktan sonra alt kısımda yer alan GÖNDER butonuna tıklayarak Ziraat Bankası destek kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İnternet sitesinin yanı sıra internet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM ya da şube kanallarını kullanarak da Ziraat destek kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ziraat Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama

Bireylerin çoğu Ziraat temel ihtiyaç kredisi sonucu öğrenme konusunda sıkıntı yaşamakta. Bankaya çok fazla talep olduğundan bu taleplerin karşılanması biraz gecikebilmekte. Ziraat Bankası destek kredisi sonucu öğrenme, ortalama 5 günü bulabiliyor ve bankadan size olumlu ya da olumsuz bir cevap sunuluyor. Eğer kredi başvurunuz olumlu sonuçlanırsa başvuru esnasında belirlediğiniz tutar doğrudan hesabınıza yatıyor. Hesabınıza yatan kredi tutarını şubeden ya da ATM’den çekebiliyorsunuz.

Ziraat temel ihtiyaç kredisi sonucu sms olarak başvuru esnasında kullandığınız cep telefonunuza iletilecektir. Eğer uzun süredir beklediğiniz halde Ziraat destek kredisi sonucu telefonunuza bildirilmediyse Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak kredinizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca hesabınızın bulunduğu Ziraat Bankası şubesine doğrudan başvurarak da Ziraat temel ihtiyaç kredisi sonucu sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat temel ihtiyaç kredisi başvuru takibi şuan için yalnızca yukarıda belirttiğimiz şekillerde gerçekleşmekte olup aynı gün içerisinde sonuç alma olasılığınız oldukça düşüktür. Talepler karşılandıkça başvuru sahiplerine sonuç bildirimi yapılmaktadır.

YORUMLAR YAZ