• YARIM ALTIN
  1.739,00
  % 0,50
 • AMERIKAN DOLARI
  9,4945
  % 0,14
 • € EURO
  11,0506
  % 0,10
 • £ POUND
  13,1121
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  1,4904
  % 0,24
 • РУБ RUBLE
  0,1353
  % 0,83
 • BITCOIN/TL
  559633,207
  % -3,24
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’ndan daha önce kredi çeken ve ödemelerinde sorun yaşayan bireyler, bugünlerde Ziraat Bankası kredi erteleme nasıl yapılır? diye merak ediyor. Özellikle Covid-19 salgınından ekonomik anlamda etkilenen kesimin Ziraat kredi erteleme nasıl yapılır? sorusuna cevap aradığı aşikâr. Bu doğrultuda sizlere Ziraat Bankası kredi erteleme nasıl yapılır? Ziraat kredi öteleme nasıl yapılır? Ziraat Bankası kredi yapılandırma nasıl yapılır? Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu nereden yapılır?  Ziraat Bankası kredi erteleme faiz oranı kaç? gibi soruların yanıtlarını sunacağız.

Ziraat Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat kredi erteleme nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya başlamadan önce kredi ertelemenin tam olarak ne anlama geldiğini ifade etmeye çalışalım. Kredi erteleme nedir? sorusu birçok kişi tarafından tam bilinmemekte ya da yanlış bilinmekte. Ziraat Bankası kredi erteleme işlemi, Ziraat Bankası’ndan kredi çekip ödemelerinde sorun yaşayan bireylerin kredilerini yeniden yapılandırması anlamı taşıyor. Aslına bakılırsa kredi ertelemenin birden fazla şekli mevcuttur. Örneğin; daha önce rahatlıkla ödediğiniz taksitler, mevcut ekonomik şartlarınızın değişmesi sebebiyle zor bir hâl alabilir. Daha önce zorlanmadan ödediğiniz kredi taksiti, artık sizin için bir külfet haline gelmiş de olabilir. Bu gibi durumlarda bankanızla görüşerek kredi erteleme talebinizi iletebilirsiniz. Kredi erteleme, genellikle 3 aylık süre zarfında uygulanmaktadır. Bu durumu bir örnekle daha iyi açıklayabiliriz. Örneğin; Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ait kredi taksitlerinizi henüz ödemediğinizi varsayalım. Bu durumda ilk olarak Ekim ayı taksidinizi ödemeniz gerekecektir; fakat kredi Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu yapıp kredinizi 3 ay ertelerseniz bu durumda işiniz daha da kolaylaşır. Mevcut 3 taksitle beraber krediniz ertelenerek ödemeleriniz Mart ayına sarkıtılabilir. Böylece gecikmede olan 3 taksit ödemesini yapmanız gerekmez ve taksitleri yeniden ödeyebilmek adına 3 aylık bir zaman kazanmış olursunuz.


Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu

Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu yapmak için kredi çektiğiniz şubeye başvurmanız gerekmektedir. Şubede müşteri temsilcinizle görüşerek mevcut ödeme şartlarınızın gözden geçirilmesini sağlayabilirsiniz. Müşteri temsilcisi, Ziraat Bankası erteleme şartlarını da göz önüne alarak Ziraat kredi erteleme başvurusunu değerlendirir ve en geç 4-5 iş günü içerisinde size dönüş sağlar. Bazen bu dönüş aynı gün içerisinde de sağlanabilir. Kredi erteleme başvurusu olumlu sonuçlandırırsa Ziraat Bankası kredi erteleme faiz oranı üzerinden yeni bir ödeme planı oluşturulur v onayınıza sunulur. Yeni ödeme planını kabul edip imzalamanız durumunda taksit tarihleriniz ve ödeyeceğiniz tutar değişmiş olur. Müşteri temsilciniz size yeni geri ödeme planınızın bir nüshasını verecektir. Artık kredi ödemelerinizi yeni taksit planınıza göre yapabilirsiniz.

Ziraat kredi erteleme başvurusu, çağrı merkezi, internet bankacılığı, müşteri hizmetleri ve mobil bankacılık gibi uygulamalar üzerinden de yapılabilir. Kredi erteleme talebinizi bu kanallar üzerinden yaptıktan sonra değerlendirme süreci başlamış olur. Talebiniz banka tarafından olumlu karşılanırsa şubeye davet edilebilirsiniz. Şubeye giderek kredi erteleme işleminizi sonuçlandırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Faiz Oranı

Ziraat Bankası kredi erteleme faiz oranı, her krediye göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca kredi notunuza ve mevcut ödeme şartlarınıza göre bankanın dilediği Ziraat kredi erteleme faiz oranı üzerinde inisiyatif hakkı vardır. Ziraat Bankası kredi erteleme faiz oranını kabul edip etmemek ise tamamen sizin inisiyatifinizdedir. Talebinizin banka tarafından olumlu karşılanması, erteleme yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Dilerseniz Ziraat Bankası kredi erteleme faiz oranı belirlendikten sonra talebinizden vazgeçebilirsiniz.


Banka, kredi erteleme faiz oranları konusunda oldukça hassas davranmaktadır. Ziraat Bankası kredi erteleme faiz oranı için sabit bir oran vermemiz mümkün olmayacaktır. Belirli dönemlerde Ziraat Bankası tarafından sabit bir oran üzerinden erteleme yapılması pekâlâ mümkündür; fakat başvurunuzu bu dönemler dışında yapacaksanız kredinizin mevcut durumu incelendikten sonra size bir oran sunulacaktır. Ziraat Bankası kredi öteleme faiz oranı, genellikle yeni çekilecek kredi oranına eş değerdir. Örneğin; Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu yaptığınız dönemde bankanın başka birine verdiği kredi oranı %1,55 ise size de aynı oran verilebilir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Erteleme Başvurusu

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi erteleme başvurusu, başvuru başlığı altında anlattığımız şekilde olacaktır. Eğer ödeme dengeniz bozulduysa ve ihtiyaç kredinizi mevcut şartlarda ödeyemeyecek duruma geldiyseniz Ziraat ihtiyaç kredisi erteleme başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyaç kredisini hangi şubeden çektiyseniz o şubeye başvuruda bulunmalısınız. Eğer kredinizi internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden aldıysanız hesabınızın bulunduğu şubeye gitmeniz gerekir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi erteleme nasıl yapılır? sorusunun yanıtı da anlattığımız şekildedir. Başvuru esnasında sizden güncel maaş bordronuz ya da gelir belgeniz istenebilir.


Ziraat Bankası Konut Kredisi Erteleme Başvurusu

Bireylerin erteleme ile alakalı en çok merak ettiği sorulardan birisi de Ziraat Bankası konut kredisi erteleme nasıl yapılır? şeklinde. Ziraat Bankası konut kredisi erteleme başvurusu da şube üzerinden yapılmaktadır. Konut kredinizi hangi Ziraat şubesinden çektiyseniz bizzat o şubeye giderek Ziraat Bankası ev kredisi erteleme başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz şube tarafından değerlendirilir ve karara bağlanır. Ziraat konut kredisi erteleme işlemlerinde genellikle 4-5 iş günü içerisinde müşteriye dönüş sağlanır. Konut kredisi erteleme işlemleri de genellikle maksimum 3 ay öteleme olacak şekilde uygulanır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Erteleme Başvurusu

Gelelim Ziraat Bankası’ndan taşıt kredisi çekip borçlarını ödemekte zorlandığı için Ziraat Bankası taşıt kredisi erteleme nasıl yapılır? sorusuna yanıt arayanlara. İhtiyaç ve konut kredileri gibi Ziraat Bankası taşıt kredisi erteleme başvurusu da şubeden yapılır. Araç kredinizi hangi şubeden kullandıysanız o şubeye gidip Ziraat Bankası taşıt kredisi erteleme başvurusu yapabilirsiniz. Taşıt kredilerinde müşteriye genellikle 3-4 iş günü içerisinde geri dönüş sağlanır. Uygulanacak vade de güncel maksimum vade üzerinden yapılır. Örnek verecek olursak; kredinizi çektiğiniz dönemde taşıt kredisi için maksimum vade 60 iken Ziraat Bankası araç kredisi erteleme başvurusu yaptığınızda vade sınırı 48 aya çekildiyse yapılandırma sonrasında en fazla 48 ay vade seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

genç porno windows server 2016 lisans satın al
YORUMLAR YAZ