• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  573294,313
  % -3,47
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Vakıfbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi erteleme nasıl yapılır? sorusu, Vakıfbank’tan kredi çekenlerin son günlerde merak etmekte olduğu sorulardan biri. Vakıfbank’tan kredi kullanan çok sayıda birey, bu konu hakkında araştırma yapmakta. Kredinfo.com olarak biz de Vakıfbank kredi öteleme nasıl yapılır? Vakıfbank kredi erteleme başvurusu nereden yapılır? gibi soruları ayrıntılarıyla ele aldık ve sizler için oldukça kapsamlı bir rehber hazırladık.

Vakıfbank Kredi Erteleme Başvurusu

Vakıfbank kredi erteleme başvurusu için Vakıfbank şubelerine müracaat edebilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank mobil ve Vakıfbank internet bankacılığı ile çağrı merkezinden de kredi erteleme talebinizi iletebilirsiniz. Vakıfbank mobil ya da internet bankacılığından ilk olarak Profilim sekmesine girin, Daha sonra Bize Yazın kısmına tıklayın ve açılan sayfada ”Vakıfbank Bireysel Krediler- Covid-19 Kredi Taksit Erteleme Talepleri” butonuna tıklayın. Bu kısımdan Vakıfbank kredi erteleme başvurusunda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Erteleme Başvurusu

Vakıfbank Kredi Borcu Erteleme

Vakıfbank kredi borcu erteleme işlemleri için kredinizi 23 Mart 2020 tarihinden önce kullanmış olmanız gerekmekte. Daha eski krediler için şuan öteleme işlemi yapılamamakta. Vakıfbank kredi öteleme işleminizde vade sayınız aynı kalıp taksit tutarlarınız ertelediğiniz vade sayısına bağlı olarak artacaktır. Ödeme ertelemesi yapacağınız taksitler diğer taksitlere dağıtılarak yeni bir ödeme hazırlanır ve onayınıza sunulur. Kabul etmeniz durumunda Vakıfbank kredi borcu erteleme başvurusu işleme alınır.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

İşleminiz Vakıfbank ihtiyaç kredisi ertelemesine yönelikse erteleme başvurusu başlığı altında verdiğimiz yöntemi kullanarak Vakıfbank ihtiyaç kredisi ertelemenizi kolayca yapabilirsiniz. Eğer daha önce mobil ve internet bankacılığı şifresi almadıysanız şubeye giderek şifre talebinde bulunabilirsiniz.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi erteleme işlemlerinde temerrüt ve gecikme faizi gibi bir uygulama olmayacaktır. Gecikme faizi dışında akdi faiz oranına göre bir hesaplama yapılacak ve hesaplanan faiz, anapara ile birlikte diğer taksitlere dağıtılacaktır. Vakıfbank kredi erteleme faiz oranı banka tarafından değiştirilebilir ve böyle bir değişiklik durumunda kredi müşterilerine gerekli bilgiler muhakkak sunulur.

Vakıfbank Kredi Borcu Erteleme

Vakıfbank Konut Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank konut kredisi erteleme nasıl yapılır? sorusu da bankadan kredi alanların merak ettiği sorulardan biri. Vakıfbank ev kredisi erteleme işlemlerinizi şubeden, mobil bankacılık uygulamasından ya da internet bankacılığından yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisinde olduğu gibi Vakıfbank konut kredisi borç erteleme işleminde de akdi faiz ve anapara tutarı, kalan taksitlere eşit olarak dağılır, vadede herhangi bir değişiklik olmaz. Vakıfbank konut kredisi yapılandırma taleplerinizi Vakıfbank Müşteri Hizmetleri üzerinden de yapabilirsiniz.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Taşıt kredinizi Vakıfbank’ tan aldıysanız Vakıfbank araç kredisi erteleme taleplerinizi Çağrı Merkezi’nden, mobil ve internet bankacılığından veya şubeden yapabilirsiniz. Vakıfbank taşıt kredisi erteleme başvurusu için bu kanallardan herhangi birini kullandığınızda faiz oranıyla ilgili bilgilendirileceksiniz. Vakıfbank taşıt kredisi erteleme faiz oranı hesaplaması sonrasında uygun bulmanız durumunda kredinizi erteleyebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Erteleme İptali

Birçok kullanıcı, bankanın kredi erteleme durumunda ek bir ücret almayacağını düşünerek Vakıfbank kredi erteleme başvurusunda bulunmaktadır. Vakıfbank, ek bir gecikme faizi ya da temerrüt almazken akdi faiz oranı üzerinden yeni bir geri ödeme planı oluşturmakta ve kredi müşterilerine bu minvalde belirli bir faiz farkı yansıtmaktadır. Örneğin; kalan kredi borcunuz 13.000 TL ise 3 aylık yapılandırma sonrasında vadeye bağlı olarak 1.000-2.000 TL fark ödeyebilirsiniz. (Sadece örnek vermek amacıyla kullanılmış olup bu rakamlar net farkı yansıtmamaktadır.)

Kredi erteleme talebi sonrasında fark alınacağını duyan kredi müşterilerinin çoğu Vakıfbank kredi erteleme iptaline yönelirler. Kredi yapılandırma esnasında onayınız istenirken Vakıfbank kredi erteleme iptali talebinde bulunabilirsiniz. Böylece krediniz ertelenmeyecek olup mevcut şartlarda devam edecektir. Kredinizi gününde ödemediğiniz durumlarda bankanın yaptırımları aynen uygulanmaya devam edecektir.

Vakıfbank Kredi Kartı Erteleme

Vakıfbank Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredi kullanıcıları kadar kredi kartı kullanıcıları da erteleme konusunda fikir sahibi olmak istemekte. Vakıfbank kredi kartı erteleme başvurusu yapmak isteyenler, bu başvuruları nereden yapabileceklerini tam olarak bilemeyebilirler. Eğer Vakıfbank kredi kartı erteleme işleminizi anlık olarak gerçekleştirmek istiyorsanız İnternet ya da mobil bankacılıktan kredi kartı menüsüne girerek işlemlerinizi dakikalar içerisinde tamamlayabilirsiniz. Ayrıca şubelerden ya da çağrı merkezinden de Vakıfbank kredi kartı öteleme başvurusunda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank Ek Hesap Erteleme Nasıl Yapılır?

Ek hesap faizlerinin yüksek olması, koronavirüs sürecinde bu hesap tipini kullananları fazlasıyla zora sokmuş durumda. Vakıfbank ek hesap taksitlendirme ve Vakıfbank ek hesap erteleme işlemleri, bankanın diğer kredili ürünleri gibi 3 aylık süreyle ertelenebiliyor. Çağrı merkezi, şube, internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanallarından birini kullanarak Vakıfbank KMH erteleme başvurusu yapabilir, KMH borcunuzu 3 ay sonraya bu şekilde öteleyebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ