• YARIM ALTIN
  1.721,00
  % 0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3356
  % 0,43
 • € EURO
  10,8745
  % 0,40
 • £ POUND
  12,8774
  % 0,29
 • ¥ YUAN
  1,4602
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,1315
  % 0,21
 • BITCOIN/TL
  595304,225
  % 2,86
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

Vakıfbank Konut Destek Kredisi 2020

Vakıfbank Konut Destek Kredisi 2020

Vakıfbank konut destek kredisi 2020 paketi açıklandı. Kamu bankaları konut kredisi destek paketi kapsamında çalışmalarını tamamlayan Vakıfbank, uygun konut kredisi faiz oranlarıyla müşterilerine hizmet sunmaya başladı. 2 Haziran 2020 tarihinden itibaren Vakıfbank konut destek kredisi avantajlarından yararlanmak mümkün. Bu içeriğimizde Vakıfbank konut destek paketi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiyi bulabileceksiniz. Vakıfbank konut destek kredisi faiz oranları, Vakıfbank konut destek kredisi başvurusu, Vakıfbank konut destek kredisi hesaplama gibi konularda en güncel bilgilere ulaşmak adına yazımızı sonuna kadar dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Vakıfbank ev kredisi destek paketi ile ev hayali kuran birçok vatandaşımız, bu hayalini gerçekleştirme şansı bulacak. Özellikle son birkaç yıldır yüksek seviyelerde seyreden konut kredisi oranları sebebiyle ev alma hayalini erteleyenler, Vakıfbank ev kredisi destek paketiyle rahat bir nefes alacak.

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Başvurusu

Vakıfbank konut destek kredisi başvurusu, paketin yeni açıklanması sebebiyle yalnızca şubelerden yapılabilmekte. Sistemin iyice oturmasının ardından ATM, internet ve mobil bankacılık, web sitesi ve müşteri hizmetleri gibi kanallar aracılığıyla da Vakıfbank konut destek kredisi başvurusu yapılabilecek. Halihazırda Vakıfbank konut destek kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız hesabınızın olduğu Vakıfbank şubesine şahsen gitmeniz gerekecek. Eğer Vakıfbank hesabınız bulunmuyorsa işlemlerinizi daha kolay gerçekleştirebilmek adına en yakın şubeye Vakıfbank konut destek kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İlk defa Vakıfbank konut destek kredisi başvurusu yapacak olanlar, Vakıfbank konut destek kredisi için gerekli evraklar konusunda bilgi sahibi olamayabiliyor. Konut kredisi başvurusu için kredi yoluyla satın almak istediğiniz konutun tapu fotokopisine sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca güncel gelir belgenizi de bankaya iletmeniz şart. Bu belgelerle birlikte herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek Vakıfbank konut destek kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu daha sonra gerçekleştirecekseniz banka tarafından belirlenen diğer başvuru şartlarının da aktif olmasıyla birlikte şubeye uğramadan başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Başvurusu
Vakıfbank Konut Destek Kredisi Başvurusu

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Şartları

Vakıfbank konut destek kredisi şartları, diğer kamu bankalarıyla benzer özellikler taşımakta. Maksimum ödemesiz vade sayısı 12 ay olarak belirlenmiş durumda. 12 boyunca ödeme yapmadan ödemelerinize 1 yıl sonra başlayabilirsiniz. Vakıfbank konut destek kredisi şartlarından bir diğeri de vade limitinin 180 ay ile sınırlı olması. Vakıfbank destek paketi kredisinden yararlandığınızda kredi vadesini en fazla 15 yıl olarak belirleyebiliyorsunuz.

Diğer bankalar gibi Vakıfbank’ta kredi tahsis şartlarını kendisi belirleyebilmekte. Bankanın peşinatın kendi hesabından gönderilmesini isteme, kefil talep etme ya da kredi başvurusunu reddetme hakkı saklıdır. Vakıfbank konut destek kredisi şartları, tüm konut kredisi kullanıcılarını kapsamaktadır. Vakıfbank destek kredisi paketinden yararlanmak için kredi sicilinizin düzgün olması ve ödemelerinizin düzenli yapılıyor olması gerekmekte.

Destek paketi şartlarından bir diğeri de kredi üst limitiyle alakalı. İstanbul, İzmir ve Ankara illerinden satın alınacak konutlar için 750.000 TL, bu iller dışında kalan kentlerden satın alınacak konular içinse 500.000 TL kredi üst limiti uygulanmakta. Ayrıca ekspertiz tutarının %90’ına kadar kredi çekebilecek olup kalan tutar ve masrafları peşin olarak ödemeniz gerekmektedir.

Konut kredisi destek paketiyle satın alınacak konutun kat mülkiyeti ya da kat irtifakı kapsamında olması gerekiyor. Bu kapsama girmeyen konutlar için Vakıfbank konut destek kredisi başvurusu yapılamıyor. Ayrıca gelirinizin kredi taksitlerinizi karşılaması da şart.

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Hesaplama

Vakıfbank konut destek kredisi hesaplama işlemleri için yalnızca 2 oran kullanılmakta. Sıfır daireler için %0,64; ikinci el daireler içinse %0,74 Vakıfbank konut destek kredisi faiz oranlarından yararlanabiliyorsunuz. Bu oranlar dışında Vakıfbank konut destek kredisi faiz oranı bulunmamakta. Birazdan Vakıfbank konut destek kredisi faiz oranları ile ilgili daha detaylı bilgiler sunacağız.

Vakıfbank sıfır konut kredisi hesaplaması için sizlere sık kullanılan kredi tutarıyla ilgili bir örnek vereceğiz. 180 ay vade ile 100.000 TL Vakıfbank konut destek kredisi çektiğinizde aylık taksitiniz 937 TL olacak. Bu kredi için 180 ayın sonunda ödemiş olacağınız toplam tutar ise 168.660 TL olacaktır.

Vakıfbank konut destek kredisi hesaplamasını bir de 120 ay vadeli 150.000 TL konut finansmanı şeklinde yapalım. Alınacak ev sıfır konut kapsamındaysa taksit tutarınız 1.794 TL, toplam ödemeniz ise 215.280 TL olacaktır.

Bir de Vakıfbank ikinci el konut kredisi hesaplama işlemi için bir örnek verelim. Bilindiği üzere Vakıfbank konut destek kredisi ikinci el konutlar için %0,74 oranıyla hesaplanmakta. 120 ay vadeli 150.000 TL ikinci el konut kredisi çektiğinizde aylık taksitiniz 1.890 TL, toplam ödemeniz ise 226.800 TL olarak hesaplanıyor.

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Hesaplama
Vakıfbank Konut Destek Kredisi Hesaplama

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank konut destek kredisi faiz oranları yazımızın ilk kısımlarında da ifade ettiğimiz üzere alınacak konutun sıfır ya da ikinci el olmasına bağlı olarak değişebiliyor. Vakıfbank 0.64 konut kredisi, sıfır daireler için geçerli olup söz konusu dairenin kullanılmamış olması gerekmekte. Ekspertiz raporunda dairenin sıfır konut şartlarını sağlamadığı görülürse Vakıfbank 0.64 konut kredisi başvurunuz reddedilir ve krediniz otomatik olarak 0.74 faiz oranına göre işlem görür. Vakıfbank 0.74 konut kredisi şartları ise ikinci el konutları kapsamakta. Daha önce kullanılmış veya satışı yapılmış konutlar, Vakıfbank 0.74 konut kredisi ile satın alınabilir.

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Masrafları

Vakıfbank konut destek kredisi masrafları, kredi başvurusunda bulunacakların aklında kocaman bir soru işareti olarak beliriyor. Vakıfbank konut destek kredisi masraflarının başında %0.5 yani binde beş oranında alınan dosya tahsis ücreti geliyor. Örneğin; 100.000 TL konut finansmanı kullandığınızda ödemeniz gereken dosya tahsis ücreti 500 TL olacaktır. Vakıfbank, ekspertiz ücreti olarak 1.100 TL avans ödemesi almakta, ekspertiz tutarının daha düşük gelmesi durumunda kalan tutar hesabınızda kullanılabilir hale getirilmekte. Örneğin; 1.100 TL ekspertiz ücretini hesabınıza yatırdıktan sonra ekspertiz ücreti 900 TL olursa kalan 200 TL’nin iadesini alabiliyorsunuz. Ayrıca ortalama 300-350 TL arasında ipotek tesis ücreti de alınmaktadır.

Diğer Vakıfbank konut destek kredisi masrafları ise sigorta paketlerini kapsamakta. Hayat sigortası, DASK ve yangın sigortası şartı olup bu sigortalardan DASK ve yangın sigortaları her yıl yenilenmektedir. Dilerseniz Vakıfbank konut destek kredisi için yaptıracağınız hayat sigortasını da taksitlendirebilirsiniz.

Banka, konut kredisi destek paketi kapsamında bazı ürünlerinin kullanımını zorunlu tutabilir. Banka hesap kartı, internet bankacılığı, otomatik ödeme talimatı, bireysel emeklilik gibi bankacılık ürünlerinin kullanım zorunluluğunu belirlemek bankanın inisiyatifindedir.

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Başvuru Sonucu

Vakıfbank konut destek kredisi başvuru sonucunuzu öğrenmek için internet ya da mobil bankacılık uygulamanızı kullanabilirsiniz. Başvurular adımında yer alan komutları yerine getirerek Vakıfbank konut destek kredisi başvuru sonucu öğrenme işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca şubenizle irtibata geçerek de konut kredisi başvuru sonucunu öğrenme şansına sahipsiniz. Vakıfbank konut destek kredisi başvuru sonucu, ortalama 1-2 gün içerisinde belirlenmekte olup tarafınıza onay ya da ret mesajı muhakkak gönderilecektir. Onay mesajı geldiyse kalan işlemleriniz için şubeye uğramanız gerekecektir. Vakıfbank konut destek kredisi ortalama 5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır; fakat içerisinde bulunduğumuz dönemde fazla sayıda konut kredisi başvurusu olması sebebiyle işlemlerin daha da uzaması mümkündür.

YORUMLAR YAZ