• YARIM ALTIN
  1.728,00
  % 0,69
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3423
  % 0,48
 • € EURO
  10,8714
  % 0,37
 • £ POUND
  12,8902
  % 0,39
 • ¥ YUAN
  1,4614
  % 0,32
 • РУБ RUBLE
  0,1315
  % 0,22
 • BITCOIN/TL
  598684,745
  % 3,61
 • BIST 100
  1.433,17
  % 0,23

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Vakıfbank internet bankacılığı bloke kaldırma işlemi, şifrenin 5 defa yanlış girilmesi ya da şifrenin çeşitli sebeplerle unutulması halinde yapılabilecek bir işlem olup farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Vakıfbank mobil bankacık bloke kaldırma olarak da karşımıza çıkan bu sorunun çözümü oldukça basit. Sizlere bu sorunun çözümünün yanı sıra Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işleminden de söz edeceğiz. Sıkça karşılaşılan ve internet/mobil bankacılık uygulamalarına giriş yapmaya engel olan bu durumların oldukça rahatsız edici türden olduğunu biliyoruz, bu sebeple sizlere en kolay yöntemlerle bu problemi nasıl çözebileceğinizi ayrıntılarıyla anlatacağız.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Vakıfbank internet bankacılığı blokesi nasıl kaldırılır? sorusuyla başlayalım. Eğer şifrenizi yanlış hatırladığınız için 5 defa yanlış girerseniz internet ya da mobil bankacılık şifrenizi bloke edebilirsiniz. Şifreniz bloke olduktan sonra Vakıfbank internet bankacılığı bloke kaldırma sistemine giriş yapmanız gerekir. Aşağıda linke tıklayarak bloke kaldırma işlemlerini başlatabilirsiniz. Söz konusu link Vakıfbank resmi web sitesine bağlı olup farklı sitelerde yer alan ve başka sitelerden bloke kaldırmaya yönelik çözümler sunan linklere kesinlikle tıklamayınız. Dilerseniz Vakıfbank web sitesine kendiniz giriş yaparak da bu bağlantıya ulaşabilirsiniz. İnternet bankacılığı bloke kaldırma Vakıfbank servisi;

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Blokesini Kaldırmak İçin Buraya Tıklayınız

Linke tıkladıktan sonra bloke kaldırma ekranına ulaşacaksınız. Burada yer alan seçenekler arasında 2.sırada bulunan seçeneğin önündeki alanı işaretleyiniz. İnternet bankacılığı blokesini kaldırmak istiyorum şeklindeki bu seçeneği işaretlediğinizde açılır menüde 3 adet yeni seçenek belirecektir. Eğer daha önce şifre almadıysanız veya şifrenizi değiştirmek istiyorsanız ilk sırada yer alan seçeneği işaretleyiniz. İnternet bankacılığı blokesini kaldırıp yeni bir şifre almak için ikinci, sadece bloke kaldırma işlemi içinse son seçeneği tercih etmelisiniz. Eğer şifrenizi bloke sonrasında hatırladıysanız son seçeneği kullanarak sadece bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Şifrenizi yanlış hatırlıyor olabileceğiniz için her halükarda ikinci seçeneği tercih etmenizi öneririz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Blokesi Nasıl Kaldırılır

Talep etmiş olduğunuz seçeneğin önündeki tiki işaretlemenizin ardından alt kısımda yer alan Devam butonuna bir kez tıklayın ve ilgili ekrana geçiş yapın. Açılacak yeni ekranda kredi kartı bilgilerinizle ya da bankomat kart bilgilerinizle internet bankacılığı bloke kaldırma Vakıfbank servis hizmetini kullanabilirsiniz. Kredi kartınız varsa ilk seçeneği, sadece bankomat kartınız varsa ikinci seçeneği işaretleyin. Açılacak yeni ekranda sizden kart numarası, kartın ön kısmında yazan son kullanma tarihi ve arka kısmında yer alan 3 haneli güvenlik kodu (CVV kodu) bilgileri istenecektir. Son olarak kart şifrenizi de şifre ekranına yazdıktan sonra Devam butonuna basabilirsiniz.

Tüm işlemlerin sonunda internet bankacılığı bloke kaldırma Vakıfbank işleminizi tamamlayabilirsiniz. Telefonunuza gönderilecek SMS’ te yer alan şifreyi kullanarak web site üzerinden ya da Vakıfbank mobil uygulamasından sistem girişinizi yapabilirsiniz. SMS ile gelen şifreyi değiştirmeniz istenecektir. Unutmayacağınız, başkaları tarafından da kolayca tahmin edilemeyecek bir şifre belirledikten sonra internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Kredi kartı ya da bankomat kart kullanmıyorsanız Vakıfbank internet bankacılığı bloke kaldırma işlemi için şubeye gitmeniz gerekecektir. Güvenlik ve kimlik bilgilerinizin kontrolü sonrasında telefonunuza gönderilecek şifre ile internet bankacılığına giriş yapmanız durumunda blokeniz kaldırılacaktır. Eğer şifrenizi hatırlıyorsanız; fakat internet bankacılığını bloke ettiyseniz sadece bloke kaldırma talebinde bulunabilirsiniz. Şubedeki yetkili blokenizin başarıyla kaldırıldığı bilgisini verdikten sonra mevcut şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Bu durumda şifrenizi değiştirmenize gerek kalmayacaktır.

Vakıfbank Mobil Bankacılık Bloke Kaldırma

Vakıfbank mobil bankacılık bloke kaldırma işlemi de kullanıcılar tarafından sıklıkla dile getirilmekte. Bilindiği üzere internet bankacılığı ve mobil bankacılık şifresi, Vakıfbank nezdinde tek bir şifreden oluşmaktadır. Yani internet bankacılığı bloke kaldırma Vakıfbank için ne şekilde gerçekleştiriliyorsa mobil bankacılık işlemleri için de aynı şekilde gerçekleştirilir. Şubeye giderek ya da önceki başlıkta verdiğimiz linke tıklayıp gerekli adımları geçerek Vakıfbank mobil bankacılık bloke kaldırma işlemini sorunsuz biçimde tamamlayabilirsiniz.

Vakıfbank Mobil Bankacılık Bloke Kaldırma

Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Vakıfbank sim kart bloke kaldırma talebi, çeşitli değişiklikler sonucunda gerekebilir. Sim kartınızı herhangi bir sebeple değiştirdiğinizde, 3G’den 4.5G’ye geçiş yaptığınızda, sim kartınızı asıl telefonunuzdan farklı bir telefona taktığınızda veya operatör değişikliği yaptığınızda Vakıfbank sim kart bloke sorunuyla karşılaşırsınız. Bununla beraber sim kart bloke kaldırma Vakıfbank internet ve mobil bankacılığına girişlerinizi de etkiler. Vakıfbank sim bloke kaldırma işlemini 2 farklı şekilde gerçekleştirmeniz mümkün. Bu seçenekleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek sim kart blokemi kaldırmak istiyorum talebinde bulunabilirsiniz,
 • 0850 222 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak Vakıfbank sim blokesini kaldırmak istiyorum şeklinde talepte bulunabilirsiniz.
 • Şubedeki müşteri temsilcinize e-mail, fax vb yöntemlerle Vakıfbank sim kart bloke kaldırma dilekçesi göndererek.

Yukarıda yer alan her iki yöntemde de telefonunuza doğrulama için bir SMS gönderilecektir, bu yüzden şubeye gittiğinizde telefonunuzu yanınıza almalı, Vakıfbank müşteri hizmetlerinden sim kart bloke kaldırma işlemi yapacağınızda ise telefonunuzu muhakkak yanınızda bulundurmalısınız.

Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum

Vakıfbank internet bankacılığı şifremi unuttum diyen biri için yine farklı kanallar üzerinden kullanılabilecek yöntemler mevcut. Bu yöntemlerden ilki önceki başlıklarda verdiğimiz ve bloke kaldırma işlemiyle ilişkilendirdiğimiz linke tıklamak ve açılan sayfada internet bankacılığı şifresi almak istiyorum seçeneğini kullanmak. Kredi kartı veya bankomat kart bilgilerinizi kullanarak unuttuğunuz şifrenizi yenileyebilirsiniz. Vakıfbank internet bankacılığı şifre alma ya da şifre yenileme işlemleri için en yakın Vakıfbank şubesine de başvurabilirsiniz. Gittiğiniz şubede aktif bir Vakıfbank hesabınız olmasa dahi yeni şifre alabilirsiniz. Şifre alma işlemleri için başka bir Vakıfbank şubesinde mutlaka hesabınız olmalıdır. Eğer hesabınız yoksa internet bankacılığı ya da mobil bankacılığı şifresi alabilmek için ya hesap açtırmalı ya da Vakıfbank kredi kartı başvurusu yapmalısınız.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Neden Bloke Olur?

Gelelim Vakıfbank internet bankacılığı şifresi neden bloke olur? sorusunun yanıtına. Eğer sisteme giriş esnasında şifrenizi 5 defa yanlış girerseniz güvenlik amacıyla şifreniz bloke olacaktır. Zira sizin yerinize başkası da şifrenizi bulabilmek adına deneme girişi yapıyor olabilir. Eğer şifrenizi yanlış girmediğiniz halde Vakıfbank internet bankacılığı bloke olduysa vakit kaybetmeden müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmelisiniz. Müşteri hizmetleri yetkilisi, şifrenizin başkasının eline geçme ihtimaline karşı gerekli önlemleri alacak, güvenli bir şekilde yeni şifre almanıza da yardımcı olacaktır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda kullandığınız cep telefonu, tablet ya da bilgisayarınıza virüs bulaşmadığından emin olunuz. Böyle bir ihtimal varsa cihazınızı mutlaka fabrika ayarlarına döndürünüz ve internet bankacılığına ancak bu işlemler sonrasında giriş yapınız. Aksi takdirde şifreniz başkaları tarafından ele geçirilebilir. İnternet bankacılığı sistemine başka birinin girmesi ciddi kayıplara neden olacaktır. Üstelik güvenlik açığı sizden kaynaklı ise bankadan zararınızın telafi edilmesini de talep edemezsiniz.

Vakıfbank sim kart blokesi neden olur sorusunun yanıtı da daha önce belirttiğimiz üzere operatör şirketinin değiştirilmesi, sim kart arızası sebebiyle başka bir hat alınması, 4.5G’ye ya da farklı bir servise geçilmesi gibi sebeplerden biri olabilir. Sim kartınız banka nezdinde bloke olduğunda güvenlik amaçlı gönderilen SMS’ler de telefonunuza ulaşmayacaktır. Ayrıca 3D secure ile güvenlik alışveriş yaparken gönderilen SMS’ ler de sim kart blokesi sebebiyle ulaşmayabilir.  

facebook takipçi windows 10 home lisans
YORUMLAR YAZ