• YARIM ALTIN
  1.739,00
  % 0,50
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5121
  % 0,33
 • € EURO
  11,0586
  % 0,10
 • £ POUND
  13,1160
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  1,4877
  % 0,20
 • РУБ RUBLE
  0,1347
  % 0,68
 • BITCOIN/TL
  559955,281
  % -3,67
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz kredi notu öğrenme ile ilgili tarafımıza gelen çok sayıda soru neticesinde bu konuyu özel bir içerik olarak paylaşma gereği duyduk. Bu yazımızı dikkatlice okuyarak ücretsiz kredi puanı öğrenme, ücretsiz kredi notu hesaplama ve ücretsiz kredi notu sorgulama konuları hakkında bilgi sahibi olabilir, ücretsiz kredi notu nasıl öğrenilir? sorusunun en doğru yanıtına da ulaşabilirsiniz. Bilindiği üzere kredi notu, kredi, kredi kartı ve ek hesap başvurularında oldukça önemli bir etken. Öyle ki geliriniz ne derece yüksek olursa olsun iyi bir kredi notuna sahip değilseniz kredi, kredi kartı ve ek hesap (KMH) başvurularınız bankalar tarafından dikkate alınmayabilir. Bugüne kadar sizlere kredi notu yükseltme ile ilgili çok sayıda makale sunduk, şimdi de ücretsiz kredi notu öğrenme konusunda bazı önemli bilgiler sunacağız.

Kredi notu öğrenme ücretsiz olarak yapılacaksa bunun için kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem mevcut. Öncelikle kredi notu öğrenme ücretsiz yöntemlerden ilki olan şube sorgulaması ile başlayalım. Dilediğiniz bir bankaya gidip kredi başvurusu yapmak istediğinizi banka görevlisine ilettiğinizde ilk yapacağı şey, kredi notunuzu sorgulamak olacaktır. Banka görevlisine kredi notum kaç? diye sorduğunuzda sizden herhangi bir ücret talep etmeden notunuzu söyleyecektir. Kredi notunuz düşükse ücretsiz kredi puanı öğrenme esnasında notunuzun neden düşük olduğunu sorabilirsiniz. Eğer iyi bir kredi notuna sahipseniz doğrudan şubeden kredi, kredi kartı ya da KMH başvurusunda bulunabilirsiniz. İstemiyorsanız banka görevlisine diğer bankaların kredi tekliflerine de göz atacağınızı bildirerek şubeden ayrılabilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Ücretsiz kredi notu sorgulama, 2020 yılından beri e-devlet üzerinden gerçekleşmektedir. Kredi puanınızı  öğrenmekten ziyade aktif ve pasif kredili ürünlerinizi görebilmek için kullanabileceğiniz bu yöntem, unuttuğunuz ya da bilmediğiniz kredili ürünlerin saptanması açısından da oldukça faydalıdır. Örneğin; bir bankaya kredi kartı başvurusu yaptınız ve banka görevlisi, sahip olduğunuz kredi kartı limitlerinin yeterli olduğunu savunarak kredi kartı başvurusunu reddetti. Eğer banka görevlisinin söylediği kadar kart limitiniz yoksa muhtemelen hesap açma, kredi çekme gibi işlemler esnasında size bir de kredi kartı tahsis edilmiş demektir. Bankalar, ücretsiz kredi puanı sorgulama esnasında bu kartların hangi bankalardan alındığını göremeyebilirler. Bunun için e-devlet kredi risk sorgulama yöntemini kullanarak söz konusu kredi kartının hangi bankadan alındığını öğrenebilir, böylece kart iptal işlemlerinizi biran önce başlatabilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama
Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

E-Devlet Risk Merkezi Raporu

E-devlet risk merkezi raporu ya da kısaca e-devlet risk raporu, aktif ve pasif durumdaki kredi kartı, ek hesap ve kredi bilgilerinize kolay yoldan erişmenizi sağlar. Bunun için ilk olarak e-devlet şifresi almanız gerekecektir. Daha önce e-devlet şifresi aldıysanız tekrar almanıza gerek kalmadan e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. E-devlet risk raporuna ulaşmak için ana sayfada yer alan arama kısmına ‘’kredi risk raporu’’ yazmanız yeterli olacaktır. Bu hizmet, Türkiye Bankalar Birliği tarafından sunulduğundan e-devlet kredi risk raporu yazıldığında bağlantının alt kısmında Türkiye Bankalar Birliği yazdığından emin olmalısınız. E-devlet risk merkezi raporuna giriş yaptıktan sonra karşınıza yeni bir sayfa çıkacak. Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ‘’Yeni Başvuru’’ sekmesine tıklayarak e-devlet risk raporu oluşturma işlemine başlayabilirsiniz. Bu sekmeye tıklamanızın akabinde karşınıza kredi limit ve borç bilgileri sorgulama ile çek bilgileri raporu seçenekleri çıkacaktır. Amacınız kredi notu ücretsiz sorgulama işlemini gerçekleştirmek ise ilk seçeneği işaretledikten sonra Devam Et butonuna basmalısınız. Tekrar açılan sayfada ‘’Başvur’’ butonuna tıkladığınızda E-devlet kredi risk raporuna ulaştığınızı göreceksiniz.

Başvuru yapıldıktan sonra Türkiye Bankalar Birliği’ne talebiniz gönderilmiş olur. Raporunuz hazır olduğunda e-devlet sistemine kayıtlı olan cep telefonunuza SMS gelecektir. Kredi notu öğrenme SMS bildirisi sonrasında kredi risk raporu sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Ücretsiz kredi notu öğrenme e devlet üzerinden bu şekilde gerçekleşmektedir.

Kredi Notunu Ücretsiz Öğrenme Yöntemleri

Bazı bankalar, kredi notunu ücretsiz öğrenme hizmeti sunmaktadırlar. Bu bankaların müşterileri, ücretsiz kredi notu sorgulama işlemlerini kolayca gerçekleştirirken bu işlem için herhangi bir ödeme yapmak durumunda kalmazlar. Şimdi sizlere ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti sunan bazı bankaların hizmetlerinden söz edeceğiz.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Halkbank

Halkbank ücretsiz kredi notu öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirmek için size en yakın Halkbank şubesine uğrayabilirsiniz. Halkbank müşterisi olmasanız dahi Halkbank ücretsiz kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Halkbank internet şubesi ya da Halkbank Dialog uygulaması üzerinden kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Talebiniz ortalama 4-5 dakika içerisinde cevaplanarak onayınıza sunulur. Ücretsiz kredi notu öğrenme Halkbank Dialog hizmetinden yararlanabilmeniz için Halkbank müşterisi olmanız gerekir.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Vakıfbank

Ücretsiz kredi notu öğrenme Vakıfbank aracılığıyla yapılacak işlemlerden de herhangi bir ücret alınmamaktadır. Bunun için Vakıfbank hesabınız olsun ya da olmasın, en yakın şubeye giderek ücretsiz kredi notu sorgulaması yapmak istediğinizi beyan etmeniz yeterlidir. Banka görevlisi, sistem üzerinden kredi notunuza bakarak tarafınıza gerekli bilgiler sunacaktır. Ayrıca Vakıfbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasını kullanarak da kredi puanı sorgulama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Ziraat Bankası

Ücretsiz kredi notu öğrenme Ziraat Bankası tarafından da sağlanan bir hizmet olarak dikkat çekmekte. Kamu bankaları, ücretsiz kredi puanı sorgulama açısından diğer bankalardan daha hassastır. Bu bankaların ilgili şubelerine başvurarak kredi puanınızı ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası ücretsiz kredi notu öğrenme işlemlerinizi şubeden ya da Ziraat internet bankacılığı uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ