• YARIM ALTIN
  1.716,00
  % 0,40
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3131
  % 0,19
 • € EURO
  10,8543
  % 0,24
 • £ POUND
  12,8674
  % 0,22
 • ¥ YUAN
  1,4583
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,1314
  % 0,13
 • BITCOIN/TL
  596349,428
  % 2,26
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

Türkiye Finans Konut Kredisi Hesaplama 2020

Türkiye Finans Konut Kredisi Hesaplama 2020

Türkiye Finans konut kredisi hesaplama işlemleri, son dönemde tüketiciler tarafından sıkça kullanılıyor. Türkiye Finans konut kredisi oranlarının birçok bankaya nazaran iyi seviyede olması, bu durumun en temel sebeplerinden biri olarak göze çarpmakta. Türkiye Finans ev kredisi hesaplama işlemlerinizi daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmeniz adına bu özel rehberi sizler için hazırladık. Konut kredisi başvurusu öncesinde bu rehberi incelemenizi mutlak suretle tavsiye ediyoruz. Yazımızın sonunda Türkiye Finans konut kredisi oranları, Türkiye Finans konut kredisi masrafları gibi birçok konuda fikir sahibi olacaksınız.

Türkiye Finans Konut Kredisi Başvurusu

Türkiye Finans konut kredisi başvurusu yapabilmek için kullanabileceğiniz çok sayıda alternatif kanal mevcut. Dilerseniz Türkiye Finans konut kredisi başvurusu için herhangi bir şubeye uğrayabilirsiniz. Türkiye Finans konut kredisi ön başvurusu yapmak için bankanın resmi web sitesini kullanabileceğiniz gibi internet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM ve müşteri hizmetleri kanallarını da kullanabilirsiniz. Ön başvurunuzun kabul görmesi halinde en yakın TFK (Türkiye Finans Katılım Bankası) şubesine davet edilerek işlemlerinizin devam etmesi sağlanacaktır.

Türkiye Finans konut finansman başvurusu yapmadan önce yazımızın tamamını okumanızı ve gerekli şartlar hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz. Böylece Türkiye Finans ev kredisi başvurusu işlemleriniz daha sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir.

Türkiye Finans Konut Kredisi Başvurusu
Türkiye Finans Konut Kredisi Başvurusu

Türkiye Finans Konut Kredisi Masrafları

Türkiye Finans konut kredisi masrafları, genel ev kredisi masraflarından oluşmakta. Her bankada olduğu gibi Türkiye Finans’ta da ekspertiz ücreti, ipotek ücreti, hayat sigortası gibi ücretler mevcut. Türkiye Finans konut kredisi masraflarının tamamı için aşağıda yer alan listeyi inceleyebilirsiniz. Türkiye Finans konut finansman masrafları alınacak evin yüzölçümüne ve bulunduğu konuma göre değişkenlik gösterebilir.

Türkiye Finans Konut Kredisi Masrafları;

 • Dosya masrafı (binde beş, %0,5)
 • Ekspertiz masrafı
 • İpotek tesis masrafı,
 • Deprem Sigortası masrafı,
 • Yangın Sigortası masrafı,
 • Hayat Sigortası masrafı.

Türkiye Finans Konut Kredisi Oranları

Yazımızın başında Türkiye Finans konut kredisi oranlarının birçok bankaya göre oldukça uygun olduğundan söz etmiştik; bunu bir de rakamlarla ifade etmeye çalışalım. 2020 Mayıs ayı için Türkiye Finans konut kredisi kâr oranları tüm vadelerde %0,89 olarak uygulanıyor. Örneğin; 150.000 TL 120 ay vadeli Türkiye Finans ev kredisi kâr oranı %0,89 olarak hesaplandığında aylık ödeme tutarı 2.039,17 TL olarak belirleniyor. Toplam geri ödeme tutarı ise 244.700,40 TL olacak şekilde planlanıyor. Diğer bankalarda olduğu gibi vadeyi ne kadar düşük tutarsanız aylık yapacağınız ödeme de o kadar artıyor; fakat toplamda yapacağınız ödeme azalmış oluyor. Türkiye Finans konut kredisi oranları güncellendikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Dilerseniz sitemizdeki hesaplama araçları üzerinden de Türkiye Finans konut finansman oranlarına göz atabilirsiniz. Hesaplama yaptıktan sonra en ucuz krediyi bul seçeneğine tıkladığınızda karşınıza Türkiye Finans ev kredisi oranları da gelecektir.

Türkiye Finans Konut Kredisi Oranları
Türkiye Finans Konut Kredisi Oranları

Türkiye Finans Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Türkiye Finans konut kredisi için gerekli evrakların başında tahmin edileceği üzere resmi gelir belgesi gelmekte. Eğer maaşınızı Türkiye Finans’tan alıyorsanız maaş bordrosu vermenize gerek kalmayacaktır. Maaşınızı başka bankadan alıyorsanız maaş bordrosu ve SGK hizmet dökümünüze ihtiyaç duyulacaktır. Kamu personeliyseniz aldığınız son maaşa ait bordroyu ibraz etmeniz yeterlidir.

Firma sahipleri, ortakları ile şahıs işletmesi bulunanlar, muhasebecilerinden temin edecekleri mali verilerle konut kredisi başvurusunda bulunabilirler. Emekliler ise maaş aldıkları banka ya da kurumdan emeklilik hesap cüzdanlarını temin etmelidirler. Bunların dışında ek bir geliriniz varsa ek gelirinizi gösteren evrakı da bankaya ibraz etmeniz gerekir.

Türkiye Finans konut kredisi için istenen evraklardan bir diğeri de satın almak istediğiniz evin tapu fotokopisidir. Tapu fotokopisini dilerseniz mail yoluyla da banka yetkilisine iletebilirsiniz. Ayrıca whatsapp üzerinden gönderilecek net tapu görüntüsü de kabul görebilir. Tapu fotokopisini daireyi satın alacağınız şahıs, şirket ya da emlakçıdan temin edebilirsiniz. Türkiye Finans konut finansmanı için gerekli evrakları bankaya fiziki olarak teslim etmeniz de istenebilir.

Türkiye Finans Konut Kredisi Helal mi?

Türkiye Finans konut kredisi helal mi? veya Türkiye Finans konut kredisi caiz mi? tarzı sorularla karşılaşmamızın temel sebebi bankanın katılım bankası olarak hizmet sunuyor olması. Katılım bankalarının verdiği konut kredisi hizmetlerinin helal ve caiz olduğu söylenmekte; bu hususta tereddüt yaşamak istemeyen bireyler de bu gibi soruların yanıtını araştırmakta. Kendi fetva kurulu çerçevesinde murabaha şeklinde konut finansmanı kullandıran Türkiye Finans Katılım Bankası’nın yaptığı bu işlem, fetva kurulu tarafından helal ve caiz olarak adlandırılmaktadır. Bu konu hakkında daha detaylı araştırma yapmak için çeşitli ilmi kaynakları kullanabilirsiniz. Bu kaynaklardan edineceğiniz bilgiler dahilinde Türkiye Finans konut finansmanı helal mi ve Türkiye Finans konut finansmanı caiz mi? sorularının yanıtını daha doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Türkiye Finans Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

Türkiye Finans konut kredisi şartları nelerdir? sorusunun ilk yanıtı alınacak konutun kat irtifakı ya da kat mülkiyetine sahip olması zorunluluğudur. Tapuda arsa, sulu tarla gibi görünen gayrimenkuller, konut kredisi aracılığıyla satın alınamaz. Konuta ait tapuda bu 2 şerhten biri muhakkak olmalıdır.

Kredi notu, diğer bankalarda olduğu gibi Türkiye Finans konut kredisi şartlarında da karşımıza çıkmakta. TFK, genellikle kredi notu 1300 ve üzeri olanlara konut kredisi vermekte olup daha düşük kredi notuna sahip olmanız durumunda başvurunuz detaylıca incelenecek ve buna göre karara bağlanacaktır. Kredi notunuz 1300 ya da üzeri bir değere sahipse ve diğer Türkiye Finans konut kredisi şartlarını da sağlıyorsanız kredi başvurunuzun olumlu neticelenme olasılığı oldukça yüksektir.

Türkiye Finans konut kredisi şartlarından bir diğeri de kredi kullanacak kişinin yeterli gelire sahip olmasıdır. Aylık ödenecek taksitlerin en az 2 katı kadar gelir beyan edilmesi ve bu gelir beyanının resmi gelire dayalı olması gerekir. Resmi olmayan gelirler banka tarafından hesaplamaya dahil edilmeyecek olup kararsız kalındığı durumlarda bu gibi gelirlerin de hesaba katılması mümkündür. Örneğin; resmi olarak belgelenemeyen tarım ve hayvancılık gelirleri gibi.

Katılım bankalarının genelinde olduğu gibi Türkiye Finans konut finansmanında da akrabalar, eşler ve aynı şirketin ortakları arasında yapılan işlemler için finansman sağlanmamaktadır. Eğer böyle bir durum söz konusu ise bankaya bunu finansman kullanmadan önce belirtmenizde fayda var. Gerçek bir satış söz konusu ise bankanın bu konuyu özel olarak değerlendirmesini talep edebilirsiniz.

Türkiye Finans Konut Kredisi Şartları Nelerdir
Türkiye Finans Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

Türkiye Finans Konut Kredisi Erken Kapama

Türkiye Finans konut kredisi erken kapama hakkı tüm konut finansman müşterilerine tanınmaktadır. Dilediğiniz zaman kalan kredi tutarını defaten ödeyerek kredinizi tamamıyla kapatabilirsiniz. Bunun için Türkiye Finans konut kredisi erken kapama başvurunuzu bankaya iletmeniz yeterli olacaktır.

Türkiye Finans konut kredisi erken kapama cezası, diğer bankalarda olduğu gibi hesaplanmaktadır. Kalan vade sayısı 36’dan az ise kapama tutarının %1’i, 36 aydan fazla ise kapama tutarının %2’si kadar konut kredisi erken kapama cezası ödemeniz gerekir. Erken kapama yaptığınızda bu cezayla birlikte kalana anapara tutarını ödemeniz gerekecektir.

Türkiye Finans Konut Kredisi Ara Ödeme

Türkiye Finans konut kredisi ara ödeme hakkı banka tarafından belirli şartlarda uygulanmaktadır. Anapara tutarından fazla olmamak kaydıyla Türkiye Finans konut kredisi ara ödemesi yapabilirsiniz. Bir defada toplu ödeme yapmak istediğiniz durumlarda şubenize giderek başvurunuzu iletebilirsiniz. Gerekli şartların sağlanması halinde Türkiye Finans konut kredisi ara ödeme hakkınızı kullanabilirsiniz. Ara ödeme cezası hesaplama işlemleri de erken kapamada olduğu gibidir.

YORUMLAR YAZ