• YARIM ALTIN
  1.739,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5185
  % 0,26
 • € EURO
  11,0714
  % 0,09
 • £ POUND
  13,1131
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  1,4864
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,1349
  % 0,70
 • BITCOIN/TL
  557477,543
  % -3,75
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman

Türkiye Finans dert çözen finansman, son dönemde faizsiz ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler tarafından sıkça tercih edilen bir kredi türü. Tarafımıza sunulan çok sayıda soru neticesinde Türkiye Finans dert çözen finansman başvurusu, hesaplaması, kâr oranları gibi konulara açıklık getirmek istedik. Özellikle Türkiye Finans dert çözen finansman caiz mi ve Türkiye Finans dert çözen finansman helal mi? sorularıyla da sıkça karşılaşmaktayız. Türkiye Finans’ ın verdiği bu özel ihtiyaç kredisi hizmetinin finansal boyutuyla birlikte bu konulara da değineceğiz.

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans dert çözen finansman başvurusu için kullanabileceğiniz yöntemlerin başında şube başvuruları gelmekte. Eğer bu bankada hesabınız bulunuyorsa hesabınızın bulunduğu şubeye giderek Türkiye Finans dert çözen finansman başvurusu yapabilirsiniz. Daha önce Türkiye Finansman hesabınız yoksa size en yakın şubeye giderek de ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Başvurusu Nasıl Yapılır
Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans dert çözen finansman başvurusu SMS yoluyla da yapılabilmekte. Telefonunuzun mesaj alanına ‘’ÇÖZÜM’’ yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C kimlik numaranızı yazarak bu mesajı 2310’a göndermeniz durumunda Türkiye Finans dert çözen finansman başvurusu SMS kanalını kullanarak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu yöntemlerin yanı sıra Türkiye Finans resmi web sitesinden, mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden de Türkiye Finans dert çözen finansman başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru sonucunuz başvuru esnasında kullandığınız cep telefonunuza SMS olarak bildirilecektir. Diğer kanallardan yapacağınız başvurular, tercih ettiğiniz kanala göre farklı şekillerde sonuçlanabilir. Örneğin; iyi bir gelire ve kredi notuna sahipseniz Türkiye Finans ihtiyaç kredisi başvurunuz anında onaylanarak paranız hesabınıza aktarılabilir. SMS başvurusunun onaylanması durumunda ise en yakın Türkiye Finans şubesine davet edilebilirsiniz. Böylece bankada daha önce hesabınız bulunmuyorsa ilk iş olarak size yeni bir hesap açılacak ve krediniz açılan bu hesaba aktarılacaktır. Kredinizi bu şekilde kolayca kullanma şansına sahipsiniz.

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Oranları

Türkiye Finans dert çözen finansman oranları, tercih edeceğiniz vadeye göre değişebilir. Diğer ihtiyaç kredisi başvurularında olduğu gibi bu finansmanda da maksimum 60 ay vade seçeneği bulunmakta. Türkiye Finans dert çözen finansman kâr oranları için aşağıda bulunan listeyi inceleyebilirsiniz.

Türkiye Finans dert çözen finansman oranları;

12 Aya Kadar Vadeli İhtiyaç Kredisi Oranı%0,97
13-24 Ay Arası Vadeli İhtiyaç Kredisi Oranı%0,98
25-36 Ay Arası Vadeli İhtiyaç Kredisi Oranı%0,99
37-48 Ay Arası Vadeli İhtiyaç Kredisi Oranı%1,00
49-60 Ay Arası Vadeli İhtiyaç Kredisi Oranı%1,00

Türkiye Finans dert çözen finansman oranları, çekilen kredi tutarına göre değişmemektedir. Banka tarafından her müşteriye ayrı bir kredi limiti tahsis edilebilir ya da kredi başvurunuzun banka kriterlerine uymadığı durumda reddedilebilir.

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Oranları
Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Oranları

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Hesaplama

Türkiye Finans dert çözen finansman hesaplama işlemleriniz için KREDİ KARŞILAŞTIRMA sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ana sayfada yer alan kredi hesaplama programını kullanarak da Türkiye Finans dert çözen finansman hesaplama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirmeniz mümkün.

24 ay vade ile 10.000 TL ihtiyaç kredisi çektiğinizde aylık ödeyeceğiniz tutar 480,66 TL olacaktır. Bu 10.000 TL için geri ödeyeceğiniz total rakam ise 11.535,84 TL’ye tekabül edecektir.

Türkiye Finans dert çözen finansman hesaplama işlemi için bir örnekte 36 ay vadeli 50.000 TL ihtiyaç kredisi üzerine verelim. Bu tutar ve vadede çekeceğiniz ihtiyaç finansmanı için aylık taksit tutarınız 1.715,10 TL, toplam ödemeniz ise 61.743,60 TL olacaktır.

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi

Türkiye Finans ihtiyaç kredisi olarak da bilinen Dert Çözen Finansman, faturalandırılamayan işlemler adı altında sunulmaktadır. Örneğin; eğitim harcamaları, sağlık harcamaları, ev tadilatı gibi zaruri ihtiyaçlarınız için Türkiye Finans ihtiyaç kredisi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Türkiye Finans ihtiyaç kredisi oranları da Dert Çözen Finansman oranlarıyla aynıdır. Ayrıca Türkiye Finans ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak için, daha önce başvuru başlığı altında sunduğumuz kanalları kullanabilirsiniz.

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi
Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Masrafları

Türkiye Finans dert çözen finansman masraflarının başında diğer kredilerden de alınan %0,5 oranında dosya masrafı gelmekte. Binde beş dosya masrafının yanı sıra kredi kullanıcısına kredi kapsamında hayat sigortası da yapılmakta, bu tutar da kredi kullanım esnasında müşteriden tahsil edilmekte. Türkiye Finans dert çözen finansman masrafları bu iki kalemden ibaret olup bunların dışında Türkiye Finans ihtiyaç kredisi masrafları bulunmamaktadır.

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Türkiye Finans dert çözen finansman için gerekli belgeler şunlardır;

 • Gelir Belgesi

Maaşlı çalışanlar: maaş bordrosu

Emekliler: emekli hesap cüzdanı

Kira geliri sahipleri: kira sözleşmesi

Serbest Meslek Sahipleri: güncel vergi levhası ve işletme defteri hesap özeti

Şirket sahip ve Ortakları: Son 2 yıla ait mali verileri, Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi, İmza Sirküleri, güncel vergi levhası

Türkiye Finansman Dert Çözen Finansman Caiz mi?

Türkiye Finans dert çözen finansman caiz mi ve Türkiye Finans dert çözen finansman helal mi? sorularının bu konuyla ilgili en sık dile getirilen sorular olduğunu yazımızın başında da belirtmiştik. Sonuç olarak bir kredi ve finans sitesi olduğumuzdan Türkiye Finans dert çözen finansman caiz mi? ve Türkiye Finans dert çözen finansman helal mi? sorularına vereceğimiz cevapların, diğer kaynaklardan da araştırılmasını tavsiye ederiz.

Türkiye Finans ihtiyaç kredisi caiz mi? sorusunun sorulma sebebi, Türkiye Finans’ın katılım bankası olmasından kaynaklı. Bilindiği üzere katılım bankaları, yalnızca gerçek alım satım işlemlerine finansman aracılığında bulunabilmekte ve direkt olarak ihtiyaç kredisi vermemekte. Katılım bankalarında ihtiyaç kredisi olmaması, Türkiye Finans dert çözen finansman helal mi? sorusunun gündeme gelmesine sebep oluyor. Türkiye Finans Katılım Bankası, dert çözen finansman caiz mi? sorusuna işlemin teverruk usulüyle yapıldığı şeklinde cevap vermekte. Birazdan sizlere teverruk nedir? sorusu hakkında bir takım bilgiler sunacağız. Ayrıca bankanın kendi fetva ve icazet kurulunun olması ve bu kurulun bu işlemi onaylaması da cabası.

Banka, ayrıca bu işlemlerin eğitim harcamaları, sağlık harcamaları gibi zaruri ihtiyaçlar için kullanabileceğini ifade ediyor; fakat internet bankacılığından ihtiyaç kredisi başvurusu onaylanan kişilerin bu krediyi gerçekten zaruri bir ihtiyacı gidermek adına kullanıp kullanmadıklarının takibi de mümkün olmamakta.

Teverruk Nedir?

Teverruk, İslami Finans sisteminde kullanılan işlemlerden biridir. Metal ve kıymetli maden piyasasından alınan bir malın başka birine peşin bedelle satılması, satış bedelinin de müşterinin hesabına aktarılması şeklinde uygulanmaktadır. Daha açık bir ifade ile Türkiye Finans ihtiyaç kredisi başvurusu yaptığınızda sizin adınıza kıymetli maden ya da metal alınmakta, alınan bu ürün ya da hizmet, size vadeli olarak satılmaktadır. Daha sonra bu ürün üçüncü bir şahsa peşin olarak satılmakta ve satış bedeli size finansman olarak verilmektedir.

İslam alimlerinin belirli bir kısmı teverruk işlemlerini caiz olarak görürken bu hususta muhalif olan alimler de bulunmaktadır. Daha evvel de belirttiğimiz üzere işimiz, Türkiye Finans dert çözen finansman hizmetini finansal açıdan değerlendirmek. Dolayısıyla icazet ile ilgili araştırmalarınızı bu alanda güvenilirliği kanıtlanmış kaynaklardan da yapmanızı tavsiye edebiliriz.

YORUMLAR YAZ