• YARIM ALTIN
  1.739,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  9,4934
  % 0,13
 • € EURO
  11,0551
  % 0,07
 • £ POUND
  13,1111
  % 0,09
 • ¥ YUAN
  1,4864
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,1348
  % 0,67
 • BITCOIN/TL
  557160,388
  % -3,14
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Trafik Cezası Ödeme 2021

Trafik Cezası Ödeme 2021

Trafik cezası ödeme işlemleri, Gelir İdaresi tarafından belirlenen bankalara, yine belirlenen şartlarla ödenebilmektedir. Trafik cezası nereye ödenir? diye merak eden vatandaşlar, yazılı ve görsel medyada yaşanan bilgi kirliliği sebebiyle ödemelerini nereye ve nasıl yapacakları konusunda bir takım sıkıntılar yaşamakta. Kredinfo.com olarak bu bilgi kirliliğine son vermek adına sizler için son derece kapsamlı bir trafik cezası ödeme 2021 rehberi hazırladık. Bu yazımızın sonunda trafik cezası ödeme işlemleri hakkında sıkça cevap aradığınız trafik cezası nereye ödenir? Trafik cezası nasıl ödenir? Trafik cezası hangi bankalardan ödenir? Trafik cezası sorgulama nasıl yapılır? gibi sorular hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Trafik Cezası Sorgulama 2021

Trafik cezası sorgulama plaka ile yapılabilmektedir. E-Devlet üzerinden 7/24 trafik cezası sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet sistemine bilgisayar, tablet ya da mobil cihazınız üzerinden giriş sağlayabilirsiniz. Giriş sonrasında ana sayfada yer alan arama alanını kullanarak trafik cezası sorgulaması yapabilirsiniz. Bunun için arama alanına ‘’Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama’’ yazmanız yeterli olacaktır. Hatta araç plakasına yazdıktan sonra alt tarafta seçenekler belirecektir. Dilerseniz bu seçeneklere tıklayarak doğrudan sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Trafik cezası sorgulama gerçek kişi seçeneğine tıklamanız durumunda şahsınıza kayıtlı bir araca yazılan cezaları görebilirsiniz. Eğer adınıza gelen bir trafik cezası varsa bu sayfada görülecektir.

E-devlet trafik cezası sorgulama işleminde ceza varsa T.C kimlik numaranız, araç plakanız, cezanın düzenlendiği il, varsa cezanın düzenlendiği ilçe, ceza tarihi, ceza saati ve ceza tutarı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgilerin hemen sağ tarafında yer alan detay butonuna basmanız durumunda trafik cezası detay sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Trafik cezası detay sorgulama sayfasında ana sayfadakine ek başka bilgiler de olacaktır. Burada cezanın düzenlendiği cadde, sokak ya da yeri görebilirsiniz. Ayrıca interaktif vergi dairesi sitesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nden de trafik cezası bilgi sorgulaması yapılabilir. İnteraktif Vergi Dairesi’nden sorgulama yapmak için http://intvrg.gib.gov.tr/ adresini kullanabilirsiniz.

Trafik cezası sorgulama tüzel kişi sayfasından (e-devlet aramasında çıkan bir diğer sonuç) tüzel kişilikler adına kayıtlı araçların cezalarını görüntüleyebilirsiniz. Şirket aracı trafik cezası sorgulama işlemleri de ilgili sayfadan yapılmaktadır. Yetkilisi olduğunuz bir şirkete ait aracın trafik cezası varsa bu sayfada görüntüleyebilirsiniz. 3.kişiler başkalarına ait şirket araçlarının trafik cezalarını sorgulayamazlar. Bunun için yetkilendirilmiş olmak şarttır.

Trafik Cezası Nereye Ödenir? Trafik Cezası Nereye Ödenir 2021?

Trafik cezası nereye ödenir? sorusu, bireylerin trafik cezalarıyla ilgili en çok cevap aradığı soruların başında geliyor. Trafik cezası nereye ödenir? sorusunun yanıtı şu şekildedir; internet, vergi dairesi, banka şubeleri, PTT şubeleri. Bu alternatiflerden birini kullanarak trafik cezanızı kolayca ödeyebilirsiniz.

Trafik cezası nereye yatıyor? sorusu da bu konuda sorulan soruların bir diğer türevi olarak karşımıza çıkıyor. Hesaptan trafik cezası ödemek istiyorsanız bu işlemi devlet bankası olarak hizmet veren Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank aracılığıyla ödeyebilirsiniz. 2020 yılından itibaren diğer bankalarda hesaptan trafik cezası ödeme işlemi kaldırılmıştır. Ziraat Bankası, Halkbank  ya da Vakıfbank hesabınızdan trafik cezanızı rahatça ödeyebilirsiniz. Eğer bu bankalarda hesabınız bulunmuyorsa diğer bankalardan da trafik cezası ödeyebilirsiniz. Nakit trafik cezası ödeme işlemi için bu bankalara ek olarak PTT şubelerini, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Katılım Bankalarının şubelerini de kullanabilirsiniz.

Trafik Cezası Hangi Bankalardan Ödenir?

Trafik cezası hangi bankalardan ödenir? Trafik cezası ödenen bankalar hangileri? Hangi bankalar trafik cezası alıyor? gibi sorular, özellikle son 1-2 yıldır oldukça gündemde. Ülkemizde hizmet veren neredeyse her bankadan trafik cezası ödenebiliyor. Ne var ki bu bankalardan trafik cezası ödemek için kredi kartınız olmalı. Bankadan trafik cezası ödemek için ya şubeye gitmeli ya da bankanın internet/mobil bankacılık gibi dijital kanallarını kullanmalısınız. Bu bankalara ait kredi kartınızla trafik cezalarınızı ödeyebilirsiniz.

Trafik cezasını internetten ödemek için kredi kartınızın olduğu bankanın internet ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz. Neredeyse her bankada ödeme sayfası bulunmaktadır. Ödemeler sayfasında yer alan trafik cezası ödeme sekmesine tıklayarak adınıza kayıtlı araçlara ait trafik cezalarını görüntüleyebilirsiniz. Daha sonra karşınıza çıkacak ekranda trafik cezalarına ait detayları bulabilirsiniz. Ödemek istediğiniz trafik cezasını seçtikten sonra hangi kartınızla işlem yapmak istiyorsanız o kartı seçmeli ve ödeme için onay vermelisiniz. Bu işlem sonrasında kredi kartınızda yeterli limit varsa borcunuz anında ödenecektir. Son dönemde trafik cezamı ödedim ama ödenmemiş görünüyor gibi sıkıntıların ortaya çıktığını görmekteyiz. Bankalardan yapılan işlemlerde ödemenin sisteme yansıması bazen 1-2 günü bulabiliyor. Özellikle hafta sonu yapılan ödemelerde bu süre biraz daha uzayabiliyor. Bu sebeple borcunuzu ödedikten hemen sonra trafik cezamı ödedim ama ödenmemiş görünüyor diyorsanız bu sıkıntıya çözüm aramadan önce 1-2 gün daha bekleyiniz. Muhtemelen 1-2 gün sonra e-devlet üzerinden yapacağınız kontrolde trafik cezanızın sistemden kaldırıldığını göreceksiniz.

Trafik cezalarıyla alakalı merak edilen konulardan biri de trafik cezası hangi adrese gelir? şeklinde. Trafik cezası sistemde kayıtlı ikametgah adresine gelmektedir. Cezanız e-devletten görünüyorsa ve henüz adresinize ceza ile alakalı bir form ulaşmadıysa borcunuzu ödeyebilirsiniz. Belirtilen adrese ceza evrağının ulaşmasının akabinde 15 gün içerisinde cezanızı öderseniz %25 indirimden yararlanabilirsiniz. Gecikmelerde ise geciken her 1 ay için cezaya ek %5 fark alınmaktadır. Örneğin; trafik cezanız 200 TL ise ve borcunuzu 15 gün geçmeden öderseniz 150 TL ödeyerek cezanızı kapatabilirsiniz. Eğer borç bilgisi adresinize ulaştıktan 2 ay sonra ödeme yaparsanız bu defa da her bir ay için %5 olmak üzere toplamda %10 fark ödemeniz gerekir. 200 TL için bu fark 2 ayda 20 TL’ye tekabül etmektedir. Bu uygulama sebebiyle imkânınızın olması durumunda trafik cezası borcunuzu hemen ödemek yararınıza olacaktır. Aksi takdirde geçen her ay için %5 gecikme zammı ödemek durumunda kalacaksınız. Trafik cezası gecikme zammı 2021 yılı için %5 olarak uygulanmakta olup değişmesi durumunda güncel oranı yine sitemizden öğrenebilirsiniz. Benzer şekilde trafik cezası erken ödeme indirimi de %25 olup ilk 15 gün için geçerlidir.

Trafik Cezası Ödenen Bankalar

Trafik cezası ödenen bankalar tablomuza bakarak hangi bankalardan ne gibi yöntemlerle ödeme yapacağınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 2021 yılı için güncel trafik cezası ödenen bankalar listesi şu şekildedir;

Hesaptan Trafik Cezası Ödeme Alan Bankalar

Ziraat Bankası
Vakıfbank
Halkbank
Ziraat Katılım Bankası
Vakıf Katılım Bankası
Emlak Katılım Bankası
PTT

Kredi Kartıyla Trafik Cezası Ödeme (Bankalar Listesi)

Akbank
Aktif Yatırım Bankası
Albaraka Türk Katılım Bankası
Alternatif Bank
Denizbank
QNB Finansbank
HSBC Bank
ING Bank
Kuveyt Türk Katılım Bankası
Odeabank
Şekerbank
Ziraat Bankası
TEB
Türkiye Finans Katılım Bankası
İş Bankası
Garanti Bankası
Vakıfbank
Halkbank
Yapı Kredi Bankası

Hesaptan ödeme alan devlet bankalarının internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarından da hesaptan ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı ile trafik cezası ödeme işlemlerinizi de söz konusu bankaların dijital bankacılık uygulamalarından gerçekleştirebilirsiniz. Eğer cezanız için uygulanan indirim ya da gecikme zammı mevcutsa sorgulama esnasında toplam tutar üzerinden ödeme yapmanız gerekir.

full hd porno visio 2016 lisans
YORUMLAR YAZ