• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  577138,382
  % -1,96
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Corona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında bizzat hükûmet tarafından devlet bankaları aracılığıyla hizmete sunulan temel ihtiyaç kredisi, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Covid-19 pandemisi nedeniyle işini kaybeden ya da temel ihtiyaçlarını karşılamada sıkıntı çeken vatandaşlar, kamu bankalarının temel ihtiyaç kredisi hizmetinden yararlanabilecek.

Bugünlerde hemen herkes tarafından merak edilen soruların başında temel ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? 6 ay ödemesiz temel ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Temel ihtiyaç kredisi şartları nelerdir? gelmekte. Sizlere bu yazımızda temel ihtiyaç kredisi nasıl yapılır? sorusuyla beraber bu kredi hakkında merak ettiğiniz diğer soruların yanıtlarını da sunacağız.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Temel ihtiyaç kredisi başvuru şartlarının başında gelirinizin (aynı evde yaşayan aile bireylerinin toplam geliri olmak kaydıyla) 5.000 TL’nin altında olması şartı yer alıyor. Hane halkı geliri 5.000 TL ya da altında olan bireyler, 6 ay ödemesiz temel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabiliyor. Aynı evde yaşayan vatandaşlarımız tek bir kişi üzerinden başvuru yapabilirler.

Temel ihtiyaç kredisi, 6 ay ödemesiz olarak sunulmakta. Yani kredi tutarı hesabınıza geçtikten sonra bir sonraki ay ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Ödemelerinizi 6 ay sonra yapmaya başlayabilir, böylece ekonomik darboğazdan bir nebze olsun kurtulabilirsiniz.

6 ay ödemesiz temel ihtiyaç finansmanı, 0.49 sabit faiz oranıyla verilecek olup 5.000 TL, 7.500 TL ya da 10.000 TL olarak kullanılacak ve 36 aya kadar vadelendirilebilecek.

Daha önce kredi çekip idari ya da kanuni takibe alınanlar, herhangi bir geliri bulunmayanlar ve ev hanımları da temel ihtiyaç finansmanı başvurusunda bulunabileceklerdir. Ne var ki tahsis yetkisi bankada olup bankanın herhangi bir sebep bildirmeden kredi talebini olumsuz sonuçlandırması mümkündür. Gelir seviyesi yüksek olanlar ile hane halkı geliri 5.000 TL’yi aşanların kredi başvuruları banka tarafından reddedilebilir.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Temel ihtiyaç kredi başvurunuzu doğrudan banka şubesine giderek yapabileceğiniz gibi telefon bankacılığı, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık gibi alternatif dağıtım kanallarını da kullanabilirsiniz. Temel ihtiyaç kredisi veren bankaların web sitelerinde yer alan kredi başlığı altından başvurularınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için T.C kimlik numarası ve cep telefonu numaranızı kullanmanız yeterli olacaktır. Talep ettiğiniz kredi tutarı ve vade seçeneğini belirledikten sonra istenen diğer bilgileri de ilgili forma girerek işlem yapabilirsiniz.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama

Temel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunduysanız ve temel ihtiyaç kredisi başvuru sonucunuzu öğrenmek istiyorsanız banka şubesine gidebilir ya da başvuruda bulunduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Başvuru sayısının fazlalığı sebebiyle kredi talebinizin değerlendirilmesi 1 haftayı dahi bulabilir. Dolayısıyla 6 ay ödemesiz kredi başvuru sorgulama işlemi esnasında kredi talebinizin değerlendirme aşamasında olduğunu öğrenmeniz pekala mümkün. Başvuru sorgulama işlemleri için ilgili bankanın internet bankacılığında yer alan kredi başvurularım alanını da kullanabilirsiniz.

Temel İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Temel ihtiyaç kredisi veren bankalar Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak dikkat çekerken bazı özel bankalar da düşük faiz oranıyla ihtiyaç kredisi hizmeti sunmaya devam etmekte ve bu projeye bu şekilde destek sunmakta. Sitemizde yer alan kredi sorgulama ekranlarını kullanarak diğer bankaların kredi seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

6 ay ödemesiz 10.000 TL kredi başvurusu için yukarıda adı geçen kamu bankalarını kullanabilirsiniz. Az önce ifade ettiğimiz gibi bu bankaların web sitelerine giriş yaparak temel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmanız mümkün.

YORUMLAR YAZ