• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  577138,167
  % -1,96
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından ortak olarak sunulan temel ihtiyaç kredisi desteği, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü; fakat bu ilginin fazlalığı bazı olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Temel ihtiyaç kredisi başvuru sorgulama konusunda sorun yaşayan vatandaşlar henüz temel ihtiyaç kredisi sonucunu öğrenemediklerini ifade ediyor. Bu yazımızda temel ihtiyaç kredisi başvuru sorgulama nasıl yapılır? temel ihtiyaç kredisi sonucu nasıl öğrenilir? Temel ihtiyaç kredisi sorgulama nereden yapılır? gibi sorularınıza ayrıntılı bir şekilde cevap vereceğiz.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Temel ihtiyaç kredisi başvuru sonucu için başvuru yaptığınız bankanın mobil uygulamasını veya bireysel internet bankacılığı sistemini kullanabilirsiniz. Ayrıca şubeden ve müşteri hizmetlerinden de bilgi almanız mümkün.

Temel İhtiyaç Kredisi Ne Zaman Açıklanacak?

Temel ihtiyaç kredisi ne zaman açıklanacak? Temel ihtiyaç kredisi ne zaman belli olur? gibi soruların sayısı da bir hayli fazla. Bankaların bu çalışmayı ortak yürütmesi sebebiyle başvuruların değerlendirilmesi uzayabilmekte. Birçok kişi bu hizmetten yararlanarak kredisini almayı başardı. Önümüzdeki haftadan başlayarak Ramazan Bayramı öncesine kadar tüm başvuruların bir şekilde neticelendirilmesi bekleniyor. Dolayısıyla temel ihtiyaç desteği başvuru sonucu için en geç Ramazan Bayramı’na kadar beklemeniz gerekmekte.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Corona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında bizzat hükûmet tarafından devlet bankaları aracılığıyla hizmete sunulan temel ihtiyaç kredisi, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Covid-19 pandemisi nedeniyle işini kaybeden ya da temel ihtiyaçlarını karşılamada sıkıntı çeken vatandaşlar, kamu bankalarının temel ihtiyaç kredisi hizmetinden yararlanabilecek. Bugünlerde hemen herkes tarafından merak edilen soruların başında temel ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? 6

İlgili İçerik

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama Ziraat Bankası

Ziraat temel ihtiyaç kredisi sonucunuzu öğrenmek için birkaç seçeneğiniz olacak. Bunlardan biri doğrudan şubeye gitmek; fakat gerek Covid-19 sebebiyle dışarı çıkmanızı önermememiz, gerekse banka şubelerinin bu dönemlerde kalabalık ve tehlikeli olması sebebiyle bu yöntemi pekte önermiyoruz. Bunun yerine 444 00 00 veya 0850 220 00 00 Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri’ni arayarak kredi başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu yöntemin dışında bir de internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasını kullanarak da başvurularınızı gözden geçirebilirsiniz.

Ziraat temel ihtiyaç kredisi sonucu ne zaman açıklanır? Ziraat temel ihtiyaç kredisi sonucu öğrenme nasıl olur? gibi sorulara sahipseniz bu soruların cevabı için biraz daha beklemeniz gerekecek; çünkü temel ihtiyaç desteği başvurusu yapan bireylerin talepleri 3 banka tarafından ortak bir havuzda değerlendirilmekte ve bu da biraz zaman almakta. Ayrıca bu destekten yararlanmak için hane halkı gelirinin 5.000 TL’yi aşmaması gibi kriterler de mevcut. Tüm bu kriterlerin gözden geçirilip yalnızca şartları sağlayanlara kredi verilecek olması elbette başvuru süresi açısından bazı sıkıntılar doğuracaktır. Başvuruların Mayıs ortasına kadar netleşmesi, en geç Ramazan Bayramı öncesine sapması ve kredi başvurusu uygun bulunanların hesaplarına para aktarımlarının bu dönem içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama Vakıfbank

Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi başvuru sorgulama ekranı, Ziraat ve Halkbank’a göre biraz daha kullanışlı. Zira Vakıfbank, başvuruları incelemeniz için web sitesine temel ihtiyaç kredisi sorgulama ekranı eklemiş durumda. BURAYA TIKLAYARAK Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank temel ihtiyaç desteği sorgulama için ilgili alanlara cep telefonu ve T.C kimlik numaranızı yazmanız gerekiyor. Ardından resimde yer alan güvenlik kodunu doğrulama alanına girerek alt kısımda yer alan Devam butonuna basabilirsiniz. Cep telefonunuza gelen kodu açılacak sayfada girdikten sonra Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi sorgulama ekranında ihtiyacınız olan sorgulama bilgilerini göreceksiniz.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama Halkbank

Halkbank temel ihtiyaç kredisi sonucu öğrenmek için Halkbank mobil uygulamayı indirebilir, internet sitesinden bireysel internet bankacılık işlemlerinden sorgulama yapabilir ya da 0850 222 0400 Halkbank müşteri hizmetleri üzerinden gerekli sorgulamayı yaptırabilirsiniz. Halkbank temel ihtiyaç kredisi sonucu ne zaman açıklanır? diye merak edenlerin sayısı da bir hayli fazla. Diğer başlıkta belirttiğimiz üzere başvuru sayısının çok olması sebebiyle bu başvuruların değerlendirilme aşaması da ciddi anlamda zaman almakta; bu sebeple Halkbank temel ihtiyaç desteği sonucunun da Mayıs 2020 ortasına kadar tamamlanması planlanmakta.

YORUMLAR YAZ