• YARIM ALTIN
  1.740,00
  % 0,55
 • AMERIKAN DOLARI
  9,4945
  % 0,14
 • € EURO
  11,0506
  % 0,10
 • £ POUND
  13,1121
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  1,4904
  % 0,24
 • РУБ RUBLE
  0,1353
  % 0,83
 • BITCOIN/TL
  557730,526
  % -3,24
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

TEB Pos Komisyon Oranları 2021

TEB Pos Komisyon Oranları 2021

Merakla beklediğiniz TEB pos komisyon oranları 2021 başlıklı yazımızı sizin için paylaşıyoruz. Bugün sizlere TEB pos oranları 2021 listesini sunacak ve TEB pos cihazı hakkında merak ettiğiniz soruların en doğru yanıtlarını vereceğiz. Üretim ya da hizmet sektöründe faaliyet gösteriyorsanız ve ödemelerinizi kredi kartı, banka kartı gibi ödeme kanalları ile tahsil ediyorsanız TEB pos cihazı ile alakalı bu bilgilere ihtiyacınız var demektir. TEB pos komisyon oranları 2021 başlıklı bu yazımızla alakalı sormak istediğiniz tüm soruları yorum bölümünü kullanarak tarafımıza iletmeniz mümkün.

TEB Pos Komisyon Oranları

2021 yılında diğer bankaların pos oranları gibi TEB pos komisyon oranları da 2020 yılına göre artış gösterdi. Bilindiği üzere BKM (Bankalararası Kart Merkezi) tarafından belirli aralıklarda kredi kartı takas komisyonu duyurusu yapılmakta. Şöyle ki, pos cihazı ile tahsil edilen alacakların kredi kartı bankasından tahsil edilmesi, belirli bir komisyon karşılığında gerçekleşmekte. Bu komisyon, bankaların pos komisyon oranları açısından büyük önem taşımakta. Bankalar, pos müşterilerinin gerçekleştireceği işlemlerden zarar etmemek adına en az takas komisyonu kadar pos cihazı komisyonu almak durumunda.

TEB Pos Komisyon Oranları

2021 BKM takas komisyon oranının yükselmesiyle birlikte bankaların pos komisyon oranları da artış gösterdi. TEB pos cihazı komisyon oranları, bu sebeple geçtiğimiz yıla nazaran az da olsa artmış oldu. Aşağıda sizler için düzenlemiş olduğumuz TEB pos komisyon oranları 2021 listesini görebilir, hangi işlemlerde ne kadar komisyon alındığını gözlemleyebilirsiniz.

Çalışma ŞekliTEB Pos Komisyon Oranı
Ertesi Gün Tek Çekim%1,80
Blokeli Çekim45 Gün
2 Taksit%2,69
3 Taksit%3,58
4 Taksit%4,46
5 Taksit%5,35
6 Taksit%6,24
7 Taksit%7,12
8 Taksit%8,01

TEB Pos Oranları

TEB pos oranları, üye işyeri verimliliğine göre değişkenlik gösterebilmekte. TEB pos oranları 2021 tablosunda yer alan oranlar, standart müşteriler ve TEB ile yeni çalışmaya başlayanlar için geçerlidir. Eğer çalışmalarınızı yoğunlaştırırsanız oranlarda indirim sağlanması mümkündür. Bunun için bankanın aşağıdaki ürünlerini kullanmalı ya da belirlenen şartları sağlamalısınız.

 • TEB vadeli ya da vadesiz hesabınızda para tutarak,
 • Kredilerinizi Türk Ekonomi Bankası’ndan (TEB) kullanarak,
 • TEB kredi kartı, banka kartı, internet bankacılığı, bireysel emeklilik, otomatik ödeme gibi ürünleri kullanarak,
 • Ticari kredilerinizi ya da çiftçi kredilerinizi TEB’ den kullanarak TEB pos oranlarının size özel indirimli olarak uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

TEB pos taksit oranları, Bonus üye işyerlerini kapsamaktadır. Eğer pos cihazınızı taksitli işlemlere açmak istiyorsanız bunun için başvuru esnasında ya da standart pos cihazı aldıktan sonra şubenize taksitli pos cihazı almak istediğinizi beyan etmelisiniz. Standart TEB pos cihazları, Bonus özelliğine sahip değildir. Pos cihazınızla alacağınız ödemeleri taksitlendirmek istiyorsanız Bonus üye işyeri olmanız gerekir. Böylece Bonus kartlara taksit yapabilir, müşteri portföyünüzü bu şekilde genişletebilirsiniz.

TEB Pos Oranları

TEB Pos Destek Hattı

TEB pos destek hattı, pos cihazınızla ilgili yaşayabileceğiniz her türlü sorunda iletişim kurabilmeniz adına hizmet sunmaktadır. İşyerinizde kullanmakta olduğunuz pos cihazıyla ilgili sorunlarınızı 7 gün 24 saat TEB pos destek hattını arayarak bildirebilirsiniz. TEB pos rulo talebi, TEB pos hata kodları, TEB pos gün sonu işlemleri için de TEB pos destek hattı üzerinden bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

TEB pos destek hattı; 0216 635 65 12’ dir. Bu numarayı arayarak TEB pos cihazınızla ilgili şikayet ve taleplerinizi dilediğiniz an bildirebilirsiniz.

TEB pos arıza hattı olarak da kullanılan 0216 635 65 12, arıza anında ilk aramanız gereken numaradır. Pos cihazınız arızalandığında ya da işlevlerini yerine getirmediğinde 0216 635 65 12 numaralı TEB pos destek hattınızı aramanız durumunda hızlıca çözüm alabilirsiniz. Uzaktan bağlantı yoluyla pos cihazınızdaki sorun giderilebilir, teknik servis yetkilisi sizi yönlendirerek de arızanın giderilmesini sağlayabilir. Uzaktan bağlantı ya da yönlendirme ile çözüm alınamayan konularda işyerinize teknik servis gönderilerek sorununuzun tamamen çözülmesine yardımcı olunur.

TEB Pos Rulo Talebi

Bir önceki başlıkta TEB pos rulo talebi için TEB pos destek hattını arayabileceğinizi belirtmiştik. Dilerseniz SMS ile pos rulo talebinde bulunabilirsiniz. TEB pos rulo talebi SMS numarası 4663’dür. Telefonunuzun mesaj alanına size daha önce verilen üye işyeri numaranızı yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra RULO yazınız. Bu mesajı 4663 TEB Pos rulo numarasına göndermeniz halinde talebiniz karşılanacaktır. Göndereceğiniz her bir mesaj, 10 adet rulo gönderimini kapsayacaktır. Örneğin; 2 adet mesaj atmanız halinde toplamda 20 adet rulo, iş yerinize gönderilmiş olur.

TEB Pos Destek Hattı

TEB Pos Arıza Bildirimi

TEB pos arıza bildirimi için de TEB pos destek hattı üzerinden iletişim kurmanız mümkün. Bunun için daha önce de sunduğumuz 0216 635 65 12 numaralı TEB pos destek telefon numarasını arayabilirsiniz. Ayrıca SMS ile pos arıza bildirimi yapmak istiyorsanız yine telefonunuzun mesaj bölümüne girin ve ARIZA yazın, daha sonra bir boşluk bıraktıktan sonra üye işyeri numaranızı yazın ve pos rulo talebinde olduğu gibi 4663’e mesaj atın.

TEB pos arıza bildirimini telefonla arayarak ya da mesaj atarak yaptığınızda TEB pos teknik servis ekipleri ilk olarak telefonla iletişime geçerek sorununuzu tam olarak saptamak isteyebilirler. Gerekli görülmesi halinde teknik servislerinin işyerinizi ziyaret etmesi sağlanır. TEB pos arıza bildirimi sonrasında pos cihazından kaynaklı bir sorun sebebiyle arıza giderilemezse ek bir ücret ödemeden pos cihazınız değiştirilir.

TEB Pos Başvurusu

TEB pos başvurusu yapmak için ana hesabınızın olduğu şubeye gidebilirsiniz. Eğer TEB hesabınız bulunmuyorsa size en yakın TEB şubesine gidip hesap açtırabilir ve akabinde TEB pos başvurusu yapabilirsiniz. TEB pos başvurusu SMS yoluyla da yapılmaktadır. POS yazdıktan sonra 4663’e mesaj atmanız halinde TEB pos cihazı başvurusu alınmış olur. İlgili birimler sizi mesaj attığınız telefon numarasından arayarak gerekli bilgileri alır ve en kısa süre içerisinde iş yeriniz ziyaret edilir. Bu şekilde TEB pos cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

TEB pos başvurusu için gerekli evraklar, diğer bankalar tarafından talep edilen evraklar olup daha önce paylaşmış olduğumuz POS Başvurusu İçin Gerekli Evraklar başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz. Başlık üzerine tıklamanız halinde ilgili içeriğe ulaşabilir, dilerseniz bir alt kısımda yer alan bağlantıyı kullanarak da pos başvurusu için istenen evraklara ulaşabilirsiniz.

Pos Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pos başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? ve pos başvurusu için gerekenler nelerdir? şeklindeki sorular, pos cihazı almak isteyenlerin en sık dile getirdiği sorular arasında yer alıyor. Öncelikle şunu belirtmemizde fayda var ki birçok sitede pos başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? sorusuna verilen yanıtların çoğu günümüzde geçersiz. Her şeyden önce hiçbir banka, adınıza kayıtlı fatura, işletme adres belgesi gibi absürt

İlgili İçerik
YORUMLAR YAZ