• YARIM ALTIN
  1.714,00
  % 0,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3031
  % 0,06
 • € EURO
  10,8403
  % 0,11
 • £ POUND
  12,8541
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  1,4560
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,1313
  % 0,04
 • BITCOIN/TL
  592436,593
  % 1,22
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

TEB Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

TEB Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Sizlerden gelen TEB kredi erteleme nasıl yapılır? TEB kredi erteleme yapıyor mu ve TEB kredi erteleme yapacak mı? tarzındaki soruların bir hayli fazla olması sebebiyle TEB kredi erteleme 2020 rehberini oluşturmaya karar verdik. Bu rehber niteliğindeki içeriğimiz sayesinde TEB kredi öteleme, TEB kredi kartı erteleme gibi konularda kesin bilgilere sahip olacak, kredinizi nasıl erteleyebileceğiniz en ince ayrıntısına kadar öğrenme fırsatı elde edeceksiniz. Dilerseniz TEB kredi borcu erteleme ile ilgili sorularınızı yazımızın sonunda yer alan yorum alanından tarafımıza iletebilirsiniz.

TEB Kredi Erteleme Şartları Nelerdir?

TEB kredi erteleme şartlarının başında kredi türlerinin yalnızca ihtiyaç ve taşıt olarak belirlenmesi gelmekte. Şuan için konut kredisi erteleme başvuruları yapılmamakta. Türk Ekonomi Bankası’ndan kullanmış olduğunuz ihtiyaç ve taşıt kredisi taksitlerinizi talep etmeniz halinde 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Bu ertelemeleri 1 aylık veya 2 aylık olarak da yapmanız mümkün.

Koronavirüs etkileri sebebiyle ekonomiye destek paketlerini ardı ardına açıklayan bankalar arasında artık TEB de var. TEB’ den kullanmış olduğunuz kredinizi mevcut şartlarda 3 aya kadar ertelemek için fırsatınız var. Yapılacak olan öteleme mevcut kredi faiz oranına göre gerçekleşecektir. Başvuru detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TEB Kredi Erteleme Şartları Nelerdir?

TEB Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredisini ertelemek isteyen TEB’li müşterilerin en merak ettiği soruların başında TEB kredi erteleme başvurusu nasıl yapılır? sorusu geliyor. TEB kredi erteleme başvurusu yapmak için CEPTETEB uygulamasını kullanmanız en pratik yöntem olacak. Zira CEPTETEB üzerinden gerçekleştireceğiniz TEB kredi erteleme başvuruları anında yanıt bulacak. CEPTETEB uygulamasından ya da web sitesinden kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra ana menüde yer alan ‘’Kredi Detay’’ sayfasına giriniz ve ardından ‘’Taksit Ertele’’ butonuna tıklayınız. Buradan belirleyeceğiniz erteleme seçeneklerine göre TEB kredi erteleme başvurusunda bulunabilirsiniz. TEB kredi erteleme hesaplama işlemleri sonrasında son kararınızı verdiyseniz ONAYLA butonuna basarak öteleme başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz.

TEB kredi erteleme hesaplama ve başvuru işlemleri için 0850 200 0 666 numaralı TEB Müşteri Hizmetleri’ni de arayabilirsiniz; fakat bu kanal üzerinden yapacağınız başvurular işlem yoğunluğuna göre 1 haftaya kadar sonuçlanabilir. Eğer TEB kredi erteleme hesaplama ve başvuru işlemlerinizin anında gerçekleşmesini istiyorsanız CEPTETEB profilinizi kullanmanız daha doğru olacaktır.

TEB Kredi Erteleme Faizi

TEB kredi erteleme faizi, kredinizi kullandığınız mevcut faiz oranına göre revize edilmekte. Şuanda uygulanan kredi faiz oranları daha uygun olsa bile TEB kredi erteleme faizini etkilemeyecektir. Benzer bir durum kredi oranınızın güncel kredi oranlarından uygun olduğu durumlar için de geçerlidir. TEB kredi erteleme faiz oranı, kredi çektiğiniz döneme göre hesaplanır. TEB kredi erteleme faizi dışında herhangi bir komisyon ya da ücret ödemenize gerek yoktur. Sadece TEB kredi erteleme faizi ve anaparası, ödeyeceğiniz ilk taksite eklenir ve ödeme planınız buna göre revize edilir.

TEB İhtiyaç Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

TEB ihtiyaç kredisi erteleme işlemlerinizi CEPTETEB profilinde yer alan Kredi Detay alanından gerçekleştirebilirsiniz. Bu alanda yer alan Taksit Ertele sekmesine giriş yaptıktan sonra TEB ihtiyaç kredisi erteleme başvurusu yapabilir, ihtiyaç kredinizi mevcut faiz oranınız üzerinden 3 aya kadar öteleyebilirsiniz. Dilerseniz TEB Çağrı Merkezi’ni kullanarak da ihtiyaç kredinizi erteleme şansına sahipsiniz. Daha önce belirttiğimiz gibi işlemlerinizin anlık olarak gerçekleşmesini istiyorsanız CEPTETEB servisini kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

TEB Taşıt Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredilerinin yanı sıra TEB araç kredisi erteleme işlemleri için de destek paketi açıklandı. TEB taşıt kredisi erteleme başvurusu için bir üst başlıkta bahsettiğimiz yöntemlerden birini kullanabilirsiniz. Taşıt kredileri için belirlenen erteleme vadesi, ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi 3 ay olarak uygulanacaktır.

TEB Taşıt Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?
TEB Taşıt Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

TEB Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

Koronavirüs etkileri sebebiyle sekteye uğrayan kredi kartı ödemeleri, TEB tarafından 3 aya kadar ertelenebiliyor. Tıpkı taşıt ve ihtiyaç kredileri gibi kredi kartı ödemeleri de 31 Mayıs 2020’ye kadar yapılabilmekte. TEB kredi kartı ekstre erteleme hizmetinden yararlanabilmek için işlemlerinizi ekstre tarihi ile ekstre son ödeme tarihi arasında yapmanız gerekmekte.

TEB kredi kartı erteleme başvurusu yaptıktan sonra kart borcunuzu ertelemenizle birlikte kartınız geçici olarak kapatılacaktır. Erteleme süreci sona erdikten ve borcunuz ödendikten sonra kartınız otomatik olarak yeniden kullanıma açılır. TEB kredi kartı borcu erteleme işlemlerinde akdi faiz oranı üzerinden işlem yapılır. TEB ticari kredi kartı erteleme başvurusu için şubenizle görüşebilirsiniz. Bireysel kart erteleme işlemleri ise CEPTETEB üzerinden gerçekleştirilmekte. CEPTETEB profiline giriş yaptıktan sonra Kartlar menüsüne tıklamanız ve açılan sayfada TEB Kredi Kartı Ekstre Erteleme seçeneğini onaylamanız gerekiyor. Kart borcunuzu erteledikten sonra asgari ödeme tutarı da dahil herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez.

TEB Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?
TEB Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?
YORUMLAR YAZ