• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  577741,669
  % -2,41
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Sanal Pos Nasıl Alınır?

Sanal Pos Nasıl Alınır?

Sanal Pos Nedir?

Günümüz de artık esnaf, ev hanımı, öğrencisine kadar herkes online ticaret yapıyor. Birçok kişi aklında hemen sanal pos nedir sorusu geliyor.Online ticaret birçok alışveriş sitesi açılması ile birlikte ödeme kanalları da çok önemli oldu. Temel de fiziki mağazalar da pos işleminin online web site ortamında yapılmasıdır. Müşteri kart bilgilerini alışveriş yapmadan önce ödeme sayfasın da güvenli olarak giriş yaparak çekilecek tutarın müşteri kartından tahsil edilmesidir. İşletmelerin sanal pos hizmetinden yararlanabilmesi için BDDK onaylı finans kurumlarına başvuru yapılmalıdır. Diğer yöntem ise tüm bankalar ile çalışan sanal pos firmaları ile çalışabilir hem düşük komisyon hem de tüm bankaların kart ödeme biriminden yararlanmış olursunuz. Öncelikle sizlere sanal pos nedir? kelime anlamını anlatmak isteriz. Bir ticari kurumunuzun online olarak müşterileriniz den ödeme alabileceğiniz ödeme araçlarından bir tanesidir. Sanal pos firmaları olarak hem bankaların hem de farklı ticari firmaların çözüm süreçleri bulunmaktadır.

Sanal Pos Nasıl Alınır?

Akıllardaki büyük sorunuzun, sanal pos nasıl alınır? gibi birçok aklınıza takılan soruları en doğru şekilde sizlere cevaplamak istiyoruz. Online bir işletmeniz varsa mutlaka sanal pos temin etmeniz hem müşteri portföyünüzü arttırmak hem de müşteri kolaylığı sağlayacağı için yıllık cirolarınızın artışında büyük önemli rol oynayacaktır. Öncelikle sanal pos nasıl alınır sorusuna geçmeden, web siteniz deki ürünlerin tamamıyla oluşturulmuş düzenli hale getirilmiş olması gerekir. Ürün fiyatları, çeşitleri, açıklamaları net olarak belirtilmelidir. Çünkü bunu ödeme ve bankalar da kontrol ediyor. İkinci konu ise ilgili ve gerekli olan tüm sözleşmelerin siteniz de yer alması gerekiyor. Bunlar nelerdir diye bakacak olursak, gizlilik sözleşmesi, iade sözleşmesi, garanti ve teslimat şartları, mesafeli satış sözleşmesi gibi bunların siteniz de tamamlanmış olması gerekiyor. Bir sipariş sürecin de ürünün sepete atılarak sepete attıktan sonra sipariş aşamasın da ilgili sözleşmeleri görerek siparişin sonlanmasına kadar bankalar, ödeme firmaları da kontrol edip sonrasın da ödeme sürecine onay vermektedir.

Bunların en başında zaten kullanmış olduğunuz alt yapı güvenlik sertifikanızın olması gerekiyor. Ve bir diğer konu ise bir şirket veya firma olmanız gerekiyor ki bankaya ticari olarak sanal pos başvurusun da bulunabilmelisiniz. Bu aşamaları geçtikten sonra sanal pos başvuru sürecine geçebilirsiniz. Bu başvuru sürecin de ilk yapmanız gereken nerelere başvuru yapacağınıza karar vermelisiniz. Bankaları mı tercih edeceksiniz word, axess, bonus gibi tek tek bankalara giderek başvuru süreçlerini tamamlamanız gerekiyor. Siz den isteten vergi levhanız, ticari sicil bilgisi gibi iseniz gerekli tüm evrakları banka talep edecektir. Diğer alternatifler ise ödeme firmaları, iyzico, ipara, hepsipay, gibi birçok ödeme firması bulunmakta. Bu firmalardan bir tanesini tercih edebilirsiniz. Bu firmalara başvuru sürecinden sonra size verilecek dosyaları sitenize tanımlıyorsunuz ve test sürecinden sonra kart ödemelerini almaya başlıyorsunuz. Başvuru yapmadan önce mutlaka sanal pos komisyon oranlarını detaylı bir şekilde incelemenizi tavsiye ederiz. Bazı firmalar da pos komisyon dışında aylık veya yıllık ücretler de alınabilmektedir. sanal pos ücretleri 2021Bu yazımız umarım sizlere sanal pos nasıl alınır? sorususunun cevabı açıklayıcı olmuştur. Daha fazla soru sormak için yorum bölümümüzden bizlere danışabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ