• YARIM ALTIN
  1.740,00
  % 0,55
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5087
  % 0,26
 • € EURO
  11,0619
  % 0,18
 • £ POUND
  13,1173
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  1,4904
  % 0,24
 • РУБ RUBLE
  0,1351
  % 0,79
 • BITCOIN/TL
  559202,734
  % -3,08
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız Konut Kredisi Nedir?

Peşinatsız konut kredisi, yasa gereği ekspertiz değerinin %90’ı kadar kullanılabilen konut kredisi tutarının %100 olarak kullandırılmasıdır. Normal şartlar altında ekspertiz değerinin %90’ına kadar konut kredisi çekebilirken peşinatsız ev kredisinde ekspertizin tamamı kadar kredi çekebilirsiniz. Elbette bu tür krediler için sağlanması gereken bazı şartlar söz konusudur. Gelin peşinatsız konut projeleri nelerdir? Peşinatsız konut kredisi nasıl alınır? Peşinatsız konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? gibi revaçta olan soruların yanıtlarına hep birlikte bir göz atalım.

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır? sorusu için birden fazla yanıt vermemiz mümkün. Öncelikle şunu bilmenizde fayda var; banka, dilediği müşterisine ekspertiz tutarının %100’üne kadar kredi kullandırabilir. Yine de bunun için bazı kriterleri sağlamanız gerekiyor. Söz konusu banka ile yıllardır verimli bir şekilde çalışıyorsanız (hesap hareketleriniz ve kredi sirkülasyonunuz fazlaysa) ek bir teminata gerek olmadan peşinatsız konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yukarıdaki şartı sağlamamanız durumunda bankaya vereceğiniz ek bir ipotek ile ekspertiz değerinin %100’üne kadar konut kredisi kullanabilirsiniz. Bu durumda banka, krediyle satın alacağınız evle birlikte ikinci bir ipoteğinizi de alacak ve karşılığında peşinatsız konut kredisi almanızı sağlayacaktır.

Peşinatsız konut kredisi nasıl alınır? sorusunun bir diğer yanıtı da taşıt rehnidir. Bankaya teminat olarak vereceğiniz bir aracınızı teminat eksikliğini gidermek için kullanabilir, böylece peşinatsız ev kredisi kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerin dışında pek tercih edilmese de müşteri çeki, nakit blokesi karşılığı gibi yöntemlerle de peşinatsız ev kredisi çekebilirsiniz.

Peşinatsız Konut Projeleri 2020

Ev kredileri, gayrimenkul yatırım ortaklıkları tarafınca da kullandırılabilir. Bu durumda satıcı ve krediyi veren kuruluş aynı kuruluş olacaktır. Örneğin; Emlak Konut GYO, peşinatsız ev kredisi projelerinde her daim bir adım öndedir. Peşinatsız ev kredisi çekmek için Emlak Konut resmi web sitesinde yer alan konut projelerine göz atabilirsiniz. Kamu GYO iştiraklerinin yanı sıra özel gayrimenkul yatırım ortaklıkları da peşinatsız konut projesi sunmaktadır. Örneğin; Sur Yapı tarafından hayata geçirilen peşinatsız konut projeleri için suryapi.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bankalar, büyük yatırım ortaklıklarıyla peşinatsız ev projeleri için ortak projeler yürütebilirler. Ayrıca bu ortaklık doğrudan inşaat şirketleriyle de sağlanabilir. Peşinatsız konut kredisi başvurusu yapacağınız bankadan bu minvalde gerekli yatırımlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Bankalar, bu gibi projeler için kullandıracakları kredilerde ekspertiz değerinin %100’üne kadar finansman sağlayabilirler.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Peşinatsız konut kredisi veren bankalar hangileri? sorusu için tüm bankaları yanıt olarak kullanabiliriz. Faizli ihtiyaç kredisi hizmeti de sağlayan bankalar, peşinat kısmını ihtiyaç finansmanı olarak kullandırmak kaydıyla peşinatsız konut kredisi hizmeti sunabilirler. Dilerseniz konut kredisi başvurusu yaptığınız gün bir başka bankaya ihtiyaç kredisi başvurusunda da bulunabilirsiniz. Zira bankalar aynı müşteriye hem konut kredisi, hem de ihtiyaç kredisi vererek riskin tamamını üstlenmek isteyebilirler. Başvurunuzun sisteme yansıyıp konut finansman başvurunuzu etkilememesi adına her iki başvuruyu da aynı anda yapmanızda fayda var. Böylece ekspertiz tutarının tamamını, hatta daha fazlasını kredi olarak kullanabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi ve ihtiyaç finansmanını aynı anda çekecekseniz her iki kredi için ayrı ayrı hesaplama yapmanız gerekir. Sitemizin anasayfasında yer alan kredi hesaplama panelini kullanarak hem konut kredisi, hem de ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilirsiniz. Her iki krediyi birleştirmek yoluyla peşinatsız ev kredisi hesaplama işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün.

YORUMLAR YAZ