• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  580360,243
  % -1,60
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Öğrenci kredi kartı veren bankalar, başta üniversiteliler olmak üzere öğrencilerin oldukça ilgisini çekiyor. Okul döneminde düşük limitli öğrenci kartları bile fazlasıyla işe yarayabiliyor. Bankalar da bu yolla ilerde meslek sahibi olacak olan öğrenciler ile banka arasında önceden bir müşteri/banka ilişkisi oluşturma şansı yakalıyor. Yani öğrenci kredi kartları sadece öğrenciler için değil, bankalar için de önemli bir kaynak hâlini alıyor.

Kredi kartı ihtiyacı olan öğrencilerin rahatlıkla yararlanabilecekleri oldukça kapsamlı bir içerik hazırladık. Yazımızın devamında öğrenci kredi kartı veren bankalar hangileri? Öğrenci kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Öğrenci kredi kartı şartları nelerdir? tarzındaki tüm sorularınızın yanıtını bulabileceksiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Limit Hesaplama

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere öğrenci kredi kartı limiti, genellikle düşük olup bankalar tarafından maksimum 1.000-1.500 TL aralığında tutulmaktadır. 500 TL, 750 TL, 1.000 TL ve 1.500 TL, en çok tercih edilen öğrenci kredi kartı limitleri arasında yer alır. Üniversitelilerin resmi bir çalışma geliri olmadığından ve ödeme konusunda sıkıntı yaşamamaları açısından öğrenci kart limitleri genelde düşük tutulmaktadır.

Öğrenci Kredi Kartlarının Avantajları Nedir?

Öğrenci kredi kartı avantajlarının başında taksitli alışveriş imkânı gelmekte. Yapılan araştırmalara göre öğrenciler, kredi kartlarını genellikle yeme-içme ve kıyafet alımlarında kullanmakta. Bunların ardından en çok yapılan alışverişler ise teknolojik ürünlere yönelik. Taksitli öğrenci kredi kartları, öğrencilerin bu gibi harcamalarını kolayca yapıp ödemelerini de taksitler halinde gerçekleştirmesini sağlıyor.

Öğrenci kredi kartından nakit avans çekmek de öğrenciler arasında oldukça yaygın. Özellikle taksitli nakit avans hizmeti sunan kartların daha çok talep gördüğünü söyleyebiliriz. Ayrıca okul ihtiyaçları için de bu kartları kullanmak pekâlâ mümkün.

Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Şartları

Gelelim öğrenci kredi kartı başvurusu nasıl yapılır ve öğrenci kredi kartı başvuru şartları nelerdir? sorularına. Öğrenci belgesi, T.C kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı belgeleriyle bankalara öğrenci kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Öğrenci kredi kartı başvurusu yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir.

Öğrencilerin kredi kartlarına olan ilgisi aşikâr. Peki, öğrenci kredi kartı başvurusu nereden yapılır? Kart başvuruları için varsa ilk olarak kampüs içerisindeki banka şubelerini kullanabilirsiniz. Türkiye’de bulunan üniversitelerin çoğunda yaygın bankaların şubelerine rastlamak mümkündür. Ayrıca neredeyse her bankanın kampüs içerisinde stant kurduğu da bilinmekte. Kampüs içerisinde kurulan öğrenci kredi kartı başvuru stantlarını kullanarak da başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Öğrenci kredi kartı veren bankalar hangileri? sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz;

 • İş Bankası
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • TEB
 • Yapı Kredi Bankası

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı – İş’te Üniversiteli (Maximum Genç)

İş Bankası öğrenci kredi kartı, gençler arasında oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip. Aidatsız öğrenci kredi kartları arasında yer alan Maximum Genç kart, 18-25 yaş arasındaki öğrencilere ve çalışanlara verilmekte. Öğrenciler için maksimum 1.000 TL, çalışanlar içinse maaşın 4 katına kadar limit tahsis edilebilmekte.

Maximum üye işyerlerinden taksitli alışveriş imkânı da sunan İş’te üniversiteli kartı, öğrencilere yönelik çeşitli kampanyalar sunmakta. Kredi kartıyla İstanbul Kart’a para yükleme, Yemeksepeti hizmetlerinden yararlanma, Cinemaximum bileti satın alma, QR kod ile para çekme ve alışveriş yapma gibi avantajların bulunduğu bu kart, sizin de ilginizi çekecek.

Başvuru İçin Tıklayınız

Akbank Öğrenci Kredi Kartı – Exi26 (Axess Üniversiteli)

Aidatsız öğrenci kartlarından biri olan Exi26, birçok avantajıyla öğrencilerin beğenisini kazanıyor. Nakit avans çekme, taksitli alışveriş yapma gibi birçok özelliği içerisinde barındıran bu kart ile dilediğiniz yerde alışveriş yapabilir, Axess üye işyerlerinin sunduğu taksit avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Başvuru İçin Tıklayınız

Garanti Bankası Öğrenci Kartı – Bonus Genç

Aidatsız öğrenci kredi kartı denince ilk akla gelen seçeneklerden biri olan Bonus Genç, öğrencilere peşin ve taksitli harcama şansıyla birlikte Bonus puan kazanma hakkı da sunuyor. Bonus Genç kredi kartı limiti genellikle en fazla 1.000 TL olabiliyor. Bonus üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapıp harcamalarınızdan yılda 500 TL’ye kadar Bonus puan kazanabiliyorsunuz.

Başvuru İçin Tıklayınız

Vakıfbank Öğrenci Kartı – Like Card

Kart ücreti olmayan öğrenci kredi kartı Vakıfbank Like Card, son yıllarda en çok tercih edilen kartlardan biri. 500 TL ile 1.000 TL arasında değişen Like Card limitinizle harcamalarınızı peşin veya taksitli olarak yapabilirsiniz.

Başvuru İçin Tıklayınız

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı – Bankkart Genç

Banka kartı ve kredi kartı olarak kullanılabilen Bankkart Genç, kullanım oranı açısından en çok tercih edilen öğrenci kartlarının başında geliyor. Nakit avans, taksitli harcama, internet üzerinden alışveriş yapma gibi özellikleri barındıran Bankkart Genç, 1.000 TL’ye kadar limitle verilebiliyor.

Başvuru İçin Tıklayınız

TEB  – ÜniversiTEB

Bonus puan veren öğrenci kredi kartlarından biri olan ÜniversiTEB, genellikle 500 TL ile 1.250 TL arasında limitlerle öğrencilere sunulmakta. Bonus puan kazandıran bu özel kart, gençler arasında oldukça moda. Bonus kart sahiplerine TEB tarafından verilen tüm haklar, bu kart için de geçerli.

Başvuru İçin Tıklayınız

Yapı Kredi Bankası – Play Card

Yapı Kredi Play Card, en eski öğrenci kredi kartlarından biri. Kart ücreti olmayan kredi kartları arasında yer alan Play Card, World kart özelliklerinin tamamını kapsıyor. World üye işyerlerinde taksitli alışveriş yapıp bir de World puan kazanabileceğiniz bu kartla internetten alışveriş yapabilirsiniz.

Başvuru İçin Tıklayınız

YORUMLAR YAZ