• YARIM ALTIN
  1.740,00
  % 0,50
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5089
  % 0,28
 • € EURO
  11,0627
  % 0,17
 • £ POUND
  13,1172
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  1,4904
  % 0,24
 • РУБ RUBLE
  0,1348
  % 0,72
 • BITCOIN/TL
  560631,315
  % -3,02
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Nakit Blokeli Kredi Kartı Veren Bankalar

Nakit Blokeli Kredi Kartı Veren Bankalar

Nakit blokeli kredi kartı veren bankalar, normal şartlarda kredi kartı alamayan bireylerden alacakları nakit teminatla müşterilerine kredi kartı tahsis edebilirler. Bireyler, genellikle kredi notu düşük olduğunda ya da gelirleri bulunmadığında bu yola başvururlar. Ayrıca gelirin yeni kredi kartı alımında yetersiz olduğu durumlarda da bu yönteme başvurulabilir.

Nakit Blokeli Kredi Kartı Nedir?

Herhangi bir bankaya vereceğiniz nakit paranın hesabınızda bloke altına alınmasıyla karşılığında kredi kartı verilmesi işlemi, nakit blokajlı kredi kartı hizmeti olarak bilinmektedir. Örneğin; kredi notunuz 0 olduğu için kredi kartı alamıyorsanız nakit bloke karşılığı kredi kartı veren bankalardan birine başvuruda bulunarak kredi kartı alabilirsiniz. Bunun için en az alacağınız kredi kartı limiti kadar nakit blokesi vermeniz gerekecektir. Hatta banka, olası gecikme faizi için de olmak koşuluyla istediğiniz limitten fazlasını blokeye almak isteyebilir. 5.000 TL kredi kartı almak istiyorsanız bankaya en az 5.000 TL nakit yatırmalı ve hesabınızdaki bu tutarın blokeye alınmasını sağlamalısınız. Banka, sizden 5.000 TL’nin üzerinde nakit blokajı da isteyebilir.

Nakit Blokeli Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Nakit bloke karşılığı kredi kartı başvurusunu doğrudan şubeden yapmanız gerekiyor. Banka tarafından size ‘’Nakit Blokeli Kredi Kartı Sözleşmesi’’ ya da ‘’Nakit Rehin Sözleşmesi’’ imzalatılacak olup bir de kredi kartı başvurunuz alınacaktır. Kredi kartınız standart kredi kartları ile aynı özelliklere sahip olacak, kredi kartı müşterilerinin yararlandığı avantajlardan siz de yararlanacaksınız. Taksit, mil kazanma, puan kazanma, internetten kredi kartıyla alışveriş, temassız okutma özelliği gibi tüm avantajlardan diğer müşterilerle aynı ölçüde yararlanabileceksiniz.

Nakit blokeli kredi kartı başvurusu yaptığınızda standart kredi kartı başvurusu evraklarını da imzalamanız gerekir. Dolayısıyla asgari ödeme, dönem borcu, kredi kartı gecikme faizi gibi tüm yasal şartlar sizi de bağlar.

Nakit Blokeli Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Nakit bloke karşılığı kredi kartı veren bankalar hangileri? sorusu için tek bir cevap vermek mümkün olmayacaktır. Zira, bu işlem için bankanın özel bir altyapıya sahip olması gerekmez. Dolayısıyla nakit blokajlı kredi kartı veren bankalar hangileri? sorusunun yanıtı tüm bankalardır. Yine de bankaların çoğu bu hizmeti her müşterisine vermezler. Tanıdığınız birinin çalıştığı bankadan, maaş alıyorsanız maaşınızın yatırıldığı bankadan ya da hesaplarınızı aktif olarak kullandığınız bir bankadan nakit blokajla kredi kartı almanız daha kolay olacaktır.

Yapı ve Kredi Bankası, Türkiye Finans, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Fibabanka, Burgan Bank gibi bankalar, nakit blokeli kredi kartı veren bankalar arasında daha ön planda olup bu bankalara yapacağınız başvuruların olumlu sonuçlanma olasılığı diğer bankalara nazaran daha kolaydır.

Nakit Blokeli Kredi Kartı Ne İşe Yarar?

Kredi notunuz 0 ya da oldukça düşük düzeyde ise, resmi olarak belgeleyebileceğiniz bir gelire sahip değilseniz ya da çalışmıyorsanız kredi kartı başvurularınız genellikle reddedilir. Bu durumda kredi notunuzu yükseltmeniz için nakit blokeli kredi kartı almanız gerekir. Kredi notunuz yükseldikten sonra diğer bankalardan da kredi kartı almaya başlayabilirsiniz. Hatta dilerseniz banka hesabınızda bulunan blokenin kaldırılmasını bankadan isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda bankanın nakit blokesini kaldırmak istemediği görülebilir. Kredi notunuz yükseldikten sonra başka bankadan kredi kartı alarak nakit blokeli kredi kartınızın bulunduğu bankaya kredi kartını iptal etmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu durumda banka ya nakit blokenizi çözecek ya da paranızı iade edip kartınızı iptal edecektir.

YORUMLAR YAZ