• YARIM ALTIN
  1.738,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5168
  % 0,25
 • € EURO
  11,0604
  % 0,12
 • £ POUND
  13,1102
  % 0,05
 • ¥ YUAN
  1,4855
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,1349
  % 0,68
 • BITCOIN/TL
  557828,474
  % -3,69
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

MTV Taksit Yapan Bankalar 2021

MTV Taksit Yapan Bankalar 2021

MTV ödemelerinin yapıldığı şu günlerde sizlere MTV taksit yapan bankalar 2021 başlıklı içeriğimizi sunuyor olacağız. Bu içeriğimizde MTV taksit yapan bankalar 2021 listesini bulabileceğiniz gibi MTV ödeme kredi kartı ile ödeme yapılır mı? MTV ödeme kredi kartı ile taksitli ödeme oluyor mu? Kredi kartıyla MTV nasıl ödenir? gibi sorularınızın cevabını da öğrenmiş olacaksınız.

MTV Taksit Yapan Bankalar

MTV taksit yapan bankalar, taksit sayısı bakımından birbirinden farklı seçenekler sunabilirler. MTV taksit yapan bankalar 2021 listemize göz atarak MTV ödemelerinizi hangi bankalardan kaç taksitle yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Banka AdıTaksit Sayısı
Ziraat Bankası3 Taksit
Halkbank3 Taksit
Vakıfbank2 Taksit
İş Bankası3 Taksit
Garanti BBVA2 Taksit
Garanti BBVA (GarantiPay)3 Taksit
Yapı Kredi Bankası3 Taksit
QNB Finansbank2 Taksit
Şekerbank1 Taksit
Kuveyt Türk3 Taksit
Albaraka Türk3 Taksit
Türkiye Finans3 Taksit
İNG Bank3 Taksit
Denizbank3 Taksit
HSBC Bank3 Taksit
TEB (Türk Ekonomi Bankası)3 Taksit
Akbank3 Taksit

MTV taksit yapan bankalar, Gelir İdaresi Başkanlığı sitesinden yapılacak online MTV ödeme işlemleriyle kendi internet bankacılığı, mobil şube, ATM gibi kanalları üzerinden yapılacak işlemlerde farklı taksit sayısıyla hizmet sunabilmektedirler. Örneğin; İNG Bank kartınızla GİB üzerinden yapacağınız internetten MTV ödeme işlemlerinde 2 taksit fırsatından yararlanırken İNG Bank’ın kendi ödeme kanallarını kullanarak yapacağınız ödemelerde 3 taksit fırsatından yararlanabiliyorsunuz.

MTV Taksit Yapan Bankalar

MTV Ödeme Kredi Kartı İle Ödeme Yapılır mı?

MTV ile alakalı en çok merak edilen soruların başında MTV ödeme kredi kartı ile ödeme yapılır mı? sorusu gelmekte. MTV ödemeleri, alınan son kararla birlikte ancak kredi kartlarıyla taksitlendirilebilmektedir. İnteraktif Vergi Dairesi’nin resmi web sitesinden online MTV ödemesi yapabilirsiniz. https://ivd.gib.gov.tr/ adresine tıkladıktan sonra açılan sayfada MTV ve Trafik Para Cezası Ödeme menüsüne tıklamanız halinde internetten MTV ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Açılan sayfada T.C kimlik numaranızı ve araç plaka bilgisini girdikten sonra güvenlik için sorulan kodu yan taraftaki kutucuğa giriniz ve borç detay sayfasına giriniz. Burada ödenmemiş MTV borçlarınızı görebilirsiniz. MTV borç ödemek için borcunuzu seçmeniz ve ÖDE seçeneğine tıklamanız gerekir. Banka kart bilgilerinizi sisteme girdikten sonra MTV borç ödeme işleminizi sonuçlandırabilirsiniz.

Kredi kartıyla MTV ödeme nasıl yapılır? sorusunun bir diğer yanıtı da bankanızın kendi ödeme kanallarını kullanmaktır. Bankanızın internet bankacılığı, ATM, müşteri hizmetleri, mobil şube gibi kanallarını kullanarak MTV borç ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha önce de ifade ettiğimiz üzere bankanızın kendi kanallarından yapacağınız ödemelerde daha yüksek taksit avantajlarından yararlanabilirsiniz.

MTV Ödeme Kredi Kartı İle Ödeme Yapılır mı

Ziraat MTV Taksit 2021

Ziraat MTV taksit 2021 detayları belirlendi. MTV ödeme işlemlerinde en çok tercih edilen bankaların başında her zaman olduğu gibi Ziraat Bankası geliyor. Ziraat MTV taksit ödemesi için internet Bankkart bankacılığı, ATM ve Ziraat Mobil uygulamalarından birini kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası Bankkart, Ziraat Başak ya da Ziraat kredi kartı ile ödemelerinizi yapabilir, dilerseniz Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesinden de bu kartlardan birini kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

MTV taksit yapan bankalar 2021 listemizin en üst sırasında yer alan Ziraat Bankası, taksitli işlemleri 100 TL ve üzeri ödemelerde gerçekleştirmekte. Eğer MTV borcu 100 TL’nin altındaysa taksitli ödeme fırsatından yararlanamıyorsunuz.

Vakıfbank MTV Taksit Nasıl Yapılır?

Merak edilen sorulardan bir diğeri de Vakıfbank MTV taksit nasıl yapılır? şeklinde. Vakıfbank MTV taksit işlemlerinizi 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank müşteri hizmetlerinden, Vakıfbank mobil uygulamasından veya Vakıfbank internet bankacılığından yapabilirsiniz. Ödemeler menüsüne girdikten sonra sırasıyla Vergi Ödemeleri ve MTV adımlarını takip ediniz. Açılacak olan sorgu sayfasında sizden istenen bilgileri sisteme giriniz ve borç sorgusu yapınız. Ödemek istediğiniz MTV borcunu seçtikten sonra sistem üzerinden kartınızı seçerek ödeme yapabilirsiniz.

Vakıfbank MTV taksit ödeme işlemlerinizi yine GİB resmi web sitesi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Daha önce ifade ettiğimiz şekilde ödeme sayfasına ulaşmanızın ardından ödeme bilgilerinde Vakıfbank kartınızı kullanmalısınız. Taksit seçeneğini belirledikten sonra ödemenizi bu şekilde kolayca yapabilirsiniz.

Vakıfbank müşteri hizmetleri MTV ödeme işlemleri için müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra sırayla 2-1-9 tuşlarına basınız. Bu işlemin ardından Vakıfbank MTV ödeme kanalına yönlendirilecek ve seçeceğiniz Vakıfbank kartınızla MTV ödemenizi yapabileceksiniz.

Ziraat MTV Taksit 2021

Halkbank MTV Taksitlendirme

Halkbank MTV taksitlendirme işlemleri de 3 taksit fırsatıyla gerçekleştirilebilmekte. 5 Şubat 2021 tarihine kadar Paraf kartınızı kullanarak MTV ödemelerinizi 3 taksitle yapabilirsiniz. Halkbank mobil ve internet bankacılığından Ödemeler menüsünü kullanarak sorgu ve ödeme işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi diğer bankalarda olduğu gibi GİB internet sitesini de kullanabilirsiniz.

İş Bankası MTV Taksit 2021

Gelelim araç sahiplerinin en çok tercih ettiği İş Bankası MTV taksit 2021 yöntemine. Maximum mobil, İşCep, İş Bankası internet bankacılığı gibi uygulamaları kullanarak İş Bankası MTV taksitlendirme işlemlerinizi gerçekleştirmeniz pekâlâ mümkün. Eğer GİB sitesinden ödeme yapacaksanız mutlaka Maximum Mobil ile öde seçeneğini tercih etmelisiniz, aksi takdirde MTV taksitlendirme hizmetinden yararlanamazsınız ve işleminiz tek çekim üzerinden gerçekleştirilmiş olur.

İş Bankası’na ait internet ve mobil uygulamalarından da 2 taksit yapılabilmektedir. Ödemeler menüsünde yer alan İş Bankası MTV ödeme bağlantısını kullanıp sistem gereksinimlerini tamamladıktan sonra MTV borcunuzu direkt ödeyebilir ya da 2 taksit avantajından yararlanabilirsiniz.

MTV Ödemesi Nereden Yapılır?

MTV ödemesi nereden yapılır? MTV ödemesi nasıl yapılır? GİB MTV ödeme nasıl yapılır? sorularını daha detaylı bir şekilde anlatalım. Daha önce linkini vermiş olduğumuz Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesinden ödeme yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus, bankaların bu sistem üzerinden verdikleri hizmetin sınırlı olabileceğidir. Ayrı başlıklar altında incelediğimiz bankalarda da görüldüğü üzere GİB MTV ödeme işlemlerinizi İnteraktif Vergi Dairesi sistemiyle gerçekleştirirseniz daha az taksit avantajından yararlanabilirsiniz.

GİB MTV ödeme işlemleri, tek çekim işlemler için daha pratiktir. Bu site üzerinden bankanızın internet bankacılığına ya da mobil şubesine bağlanma gereği olmadan tek çekimle ödeme yapmanız mümkün. Benzer şekilde 2 taksit seçeneğinden yararlanmak için de GİB sitesini kullanabilirsiniz. Bankanız 2’den fazla taksit seçeneği veriyorsa bunu bizzat bankanın ödeme kanalları üzerinden yapmanız gerekecektir. Bunun için ilgili bankaya ait kredi kartınızın olması gerekir.

MTV ödeme nasıl yapılır? sorusuyla alakalı bilmeniz gereken bir diğer husus da ödemelerin mesai saatleri içerisinde yapılabileceğidir. Örneğin; mesai saatinden sonra ödeme yapmak için GİB sitesine giriş yaparsanız MTV borç sorgulama adımına kadar gelebilirsiniz; fakat MTV borç ödeme adımında işleminizin belirli saatlerde yapılabileceği bilgisini alabilirsiniz. GİB MTV borcu ödeme işlemlerinizi bankaların mesai saatlerinde yapmanız gerekmektedir.

MTV Ödemesi Nereden Yapılır

Kredi Kartıyla MTV Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi kartıyla MTV ödeme nasıl yapılır? sorusu da şuana kadar ifade ettiğimiz şekilde gerçekleştirilmektedir. GİB kredi kartıyla MTV ödeme seçeneğini kullanırken kredi kartınızın yanınızda olması gerekir. MTV borç ödeme adımına geldiğinizde kredi kartı numaranızı, kredi kartınızın ön yüzünde yer alan son kullanma tarihini ve arka kısmında bulunan 3 haneli CVV kodunu yazmanız gerekir. 3D Secure güvenli ödeme gereği banka sisteminde kayıtlı cep telefonunuza bir güvenlik kodu gönderilecektir. Bu kodu GİB MTV borcu ödeme sayfasına girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Borcunuzu ödemeden önce kredi kartı seçimlerinden taksit seçeneğini belirlemeyi unutmayınız.

YORUMLAR YAZ