• YARIM ALTIN
  1.738,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5022
  % 0,19
 • € EURO
  11,0742
  % 0,11
 • £ POUND
  13,1085
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  1,4864
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,1349
  % 0,73
 • BITCOIN/TL
  557477,748
  % -3,75
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Maaş Alınan Bankadan Kredi Çekmek

Maaş Alınan Bankadan Kredi Çekmek

Maaş alınan bankadan kredi çekmek, ihtiyaç kredileri arasında en çok kullanılan yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Sizlere bugün maaş bankasından kredi çekmek ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarını detaylı olarak sunmaya çalışacağız. Her zaman olduğu gibi bu başlıkla alakalı sorularınız için de sitemizin yorum alanını kullanabilir, sormak istediğiniz soruları bu alandan bize iletebilirsiniz. Tamamı bankacılardan oluşan çalışma ekibimiz sizlere sorularınıza ilişkin cevapları en doğru şekilde sunacaktır.

Maaş alınan bankadan kredi çekmek, diğer bankalardan kredi çekmeye nazaran çok daha rahattır. Zira herhangi bir bankadan kredi çekmek istediğinizde hesabınız yoksa ilk olarak hesap açılacak, ardından sizlerden çeşitli bilgiler ve evraklar istenecektir. Kimlik, maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü, maaş bordrosunda yer alan imzaların kontrolü için çalıştığınız işyerinden alınacak imza sirküleri gibi evraklar, kredi işleminin uzamasına ve daha zor bir hâl almasına sebep olacaktır. Oysa maaş bankasından kredi çekmek istediğinizde bu tür işlemlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Maaş aldığınız bankada maaşınızın ödenmesi için daha önce hesap açıldığından tekrar hesap açılmasına gerek olmayacaktır. Ayrıca maaş firmanız da o banka ile aktif olarak çalıştığından ve maaşınız o bankadaki hesabınıza yattığından sigorta hizmet dökümü, imza sirküleri ya da maaş bordrosu çıkarmanıza da gerek olmayacaktır. Bireylerin merak ettiği sorular arasında yer alan maaş bordrosu olmadan kredi alabilir miyim? sorusunun yanıtı da tam olarak burada gizli. Maaş bordrosu olmadan kredi veren bankalar denince akla ilk olarak maaş bankasının gelmesi de bundan ötürüdür.

Maaş Alınan Bankadan Kredi Çıkar mı?

Maaş alınan bankadan kredi çıkar mı? sorusunu da şu şekilde yanıtlayabiliriz. Eğer aktif haciz ya da icra takibiniz yoksa, kanuni ve idari takibiniz bulunmuyorsa maaş bankanızdan kredi almak oldukça rahattır. Hatta banka şubesine gitmeden maaş hesabına bağlı mobil bankacılık uygulamanızdan veya internet bankacılığından kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer maaş bankanız dışında başka bir bankada hesabınız yoksa kredi işlemleri sizin açınızdan çok daha kolay bir şekilde sonuçlanacaktır. Maaş bankası, belirli sebeplerden ötürü maaş müşterilerine her konuda olduğu gibi kredi konusunda da öncelik tanır. Bu kişilerin bağlı olduğu firma, banka tarafından tanındığından müşteri istihbaratının yapılması da daha kolaydır. En önemlisi de kredi ödemeleri maaş gününe göre belirleneceği için taksit ödemesinin banka tarafınca tahsil edilmesi çok daha rahat olacaktır. Banka görevlisi, maaşınızı yatırır yatırmaz kredi ödemenizi hesabınızdan düşecektir. Dilerseniz kredi ödeme talimatı vererek kredi ödemenizin doğrudan maaşınızdan kesilmesini de sağlayabilirsiniz. Maaş alınan bankadan kredi çekenlerin ödemelerinde bir gecikme yaşandığında söz konusu taksidin alınması daha kolay olabilmektedir.

Maaş Alınan Bankadan Kredi Çıkar mı?

Bankalar, maaş müşterilerine her zaman en iyi hizmeti sunarak müşteri derinleşme konusunda ilerleme kaydetmek isterler. Zaten bankaların temel amacı bir müşterinin tüm bankacılık işlemlerini kendilerinden karşılamasını sağlamaktır. Bu sebeple hedef dönemlerinde bankacıların ilk yapacağı iş maaş müşterilerini arayarak kredi, ek hesap ya da kredi kartı gibi bir ihtiyaçları olup olmadığını öğrenmektir. Birçok bankacı, özellikle hedef süresinin dolmasına yakın bir süreçte bu yola başvurarak kendisine verilen hedefleri gerçekleştirme eğilimindedir. Bu da en çok ek hesap, kredi kartı ya da kredi ihtiyacı olan maaş müşterilerinin işine gelmektedir.

Maaş Alınan Bankadan Kredi Çekmek İçin Gerekenler

Az önceki başlıkta da belirttiğimiz üzere maaş bankanızdan dahi olsa kredi çekebilmeniz için belirli şartları sağlamanız gerekir. Kredi notunuzun belirli bir baremin üzerinde olması da bu şartlardan biridir. Ne var ki bankaların kredi notu konusunda belirli bir inisiyatif alma yüzdesi mevcuttur. Şöyle ki normalde diğer bankalardan kredi almanıza engel olacak düzeyde bir kredi notuyla maaş bankanızdan kredi çekebilirsiniz. Bu not sınırı, genellikle ortalama kredi notunun biraz aşağısındadır. Yine de aktif bir kredi gecikmenizin olmaması, haciz ve icra kaydının bulunmaması, son 2-3 yıl içerisinde idari/kanuni takibinizin olmaması gerekir.

Maaş Alınan Bankadan Kredi Çekmek İçin Gerekenler
Maaş Alınan Bankadan Kredi Çekmek İçin Gerekenler

Maaş alınan bankadan kredi çekmek için gerekenlerden biri de gelirin kredi taksitlerini karşılaması hususudur. Maaşınızın %50-60’ından fazlasıyla kredi ödemesi yapamayacağınızı diğer yazılarımızda da özellikle belirtmiştik. Dolayısıyla çekeceğiniz krediyi çok zorlanmadan ödeyecek bir gelirinizin olması gerekir. Örneğin; 2.800 TL maaş alıyorsanız çekeceğiniz kredinin aylık taksit tutarı en fazla 1.500 TL kadar olabilir. Bankanın az da olsa inisiyatif kullanma hakkı bu noktada da karşımıza çıkıyor. Eğer maaş bankasından kredi çekmek isterseniz %50-60’lık oranı az da olsa geçebilirsiniz.

Maaş Bankasından Konut Kredisi Çekmek

Maaş bankasından konut kredisi çekmek için de ihtiyaç kredisiyle alakalı şartları sağlamanız gerekir. Bu durumda da bankaya maaş bordrosu, firmanızın imza sirküleri ve sigorta hizmet dökümü ibraz etmenize gerek olmayacaktır. Bilindiği üzere konut kredilerinde satın alınacak ev, banka tarafından borç süresince ipotek altında tutulmakta. Bu da konut kredilerinin teminat yapısının ne kadar güçlü olduğunu göstermekte. Bankalar, konut kredisi verirken ihtiyaç kredilerine nazaran daha bonkör davranabilirler. İşin içine bir de maaşın o bankadan alındığını eklediğimizde maaş alınan bankadan konut kredisi çekmek çok daha kolay bir hâl alabilmekte. Benzer bir durumda maaş alınan bankadan taşıt kredisi çekmek için de geçerli. Taşıt kredilerinde de bilindiği üzere satın alınan araç, kredi borcu sona erene kadar banka rehini altında izlenmekte. Taşıt kredisi ödemeleri sona erdiğinde araç üzerindeki rehin de kaldırılmakta. Rehin alınması, taşıt kredilerinin taksit tahsilatlarında bankanın elini ciddi anlamda güçlendirmekte. İşin içerisine müşterinin maaş müşterisi olduğu da girince bankanın eli çok daha fazla güçlenmiş olacaktır.

Maaş Bankasından Konut Kredisi Çekmek
Maaş Bankasından Konut Kredisi Çekmek

En kolay kredi veren bankalar ile ilgili yapacağınız araştırmalarda cevaplar arasında mutlaka maaş bankasına da rastlarsınız. Maaş alınan banka, en kolay kredi veren bankalar listesinde her zaman üst sıralarda yer alır. Yazımızın başından itibaren ifade ettiğimiz üzere maaş bankasından konut kredisi çekmek ya da diğer kredi seçeneklerinden yararlanmak, diğer bankalardan kredi çekmeye göre daha kolay ve hızlı bir biçimde gerçekleşir.

Maaş aldığınız bankadan kredi çekmek istediğinizde size sunulacak özel oranlardan da faydalanabilirsiniz. Bazı bankalar, maaş müşterilerine kredi ve mevduat ürünlerinin pazarlamasını yaparken bir takım kolaylıklar sağlarlar. Bu kolaylıklardan biri de kredilerde daha uygun oranlardan faydalanmaktır. Özellikle uzun vadede yüksek tutarda kullanılan konut kredilerinde bunun faydasını oldukça fazla görürsünüz. Kredi oranında yapılan %0,1’lik bir iyileştirme bile yüksek tutarda ve vadede oldukça işinize yarayacaktır. Maaş bankasından kredi almak işlem kolaylığının yanı sıra bu gibi faydalar da sağlamakta. Ayrıca diğer bankalarda istenen kefil veya ek teminat gibi şartlara maaş bankalarında daha az rastlanmakta. Çekeceğiniz kredi tutarını karşılayacak bir maaşa sahipseniz sizden kefil ya da ek teminat istenmeyebilir. Maaşınızı aldığınız bankadan kredi çekmek kolay görünse de kredi şartlarını sağlamamanız durumunda maaş bankanızın size ekstra bir katkısı olmayacaktır. Örneğin; son 1 yıl içerisinde aktif kanuni veya idari takibiniz bulunuyorsa maaş bankanıza dahi başvuru yaptığınızda krediniz reddedilebilir. Kredi başvurunuzu yaparken bu gibi durumları da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

brazzers porno autocad lt lisans
YORUMLAR YAZ
 • Düşük Faizli Bayram Kredisi Veren Bankalar 2021 | Kredinfo.com – Kredi Oranları – Kredi Hesaplama4 ay önce
 • […] 10.000 TL kredinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca Tıp çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi, maaş müşterilerine özel kredi,Kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi, emeklilere ihtiyaç kredisi, özel sektör […]