• YARIM ALTIN
  1.718,00
  % 0,69
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3429
  % 0,49
 • € EURO
  10,8674
  % 0,34
 • £ POUND
  12,8759
  % 0,29
 • ¥ YUAN
  1,4611
  % 0,30
 • РУБ RUBLE
  0,1315
  % 0,24
 • BITCOIN/TL
  598156,420
  % 3,24
 • BIST 100
  1.428,06
  % -0,13

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Hesaplama 2020

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Hesaplama 2020

Kuveyt Türk taşıt kredisi hesaplama, Kuveyt Türk taşıt kredisi başvurusu ve diğer tüm detayları bir arada bulabileceğiniz Kuveyt Türk taşıt finansmanı rehberimiz, size taşıt kredisi kullanırken olabildiğince fayda sağlayacak. Kuveyt Türk araç kredisi çekmeden önce bu rehberi baştan sona okumanızı, kredinizi çekerken daha bilinçli bir kredi kullanıcısına dönüşmenizi amaçlamaktayız. Böylece Kuveyt Türk araç kredisi hesaplama ve Kuveyt Türk araç finansmanı başvurusu ile ilgili gereken tüm bilgilere sahip olacak, kredinizi gönül rahatlığıyla kullanmanın keyfini çıkaracaksınız.

Kuveyt Türk Taşıt Finansmanı 2020

Kuveyt Türk taşıt finansmanı, banka tarafından murabaha usulüyle kullandırılmakta. Bu durumda ilk olarak satın alacağınız 0 km ya da 2.el aracı belirlemeniz gerekiyor. Satın alacağınız aracı belirledikten sonra Kuveyt Türk taşıt finansman başvurusu yapabilmek adına ilgili aracın tescil belgesini temin etmeniz gerekmekte. 0 km araçlar için proforma fatura, 2.el araçlar içinse ruhsat kullanılabilir. Gelir belgeniz ve satın alacağınız araca ait tescil belgenizle birlikte varsa hesabınızın bulunduğu, yoksa herhangi bir şubeye giderek Kuveyt Türk taşıt finansmanı başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Kredinizin onaylanma süresi ortalama 1-2 gündür.

Krediniz onaylandıktan sonra Kuveyt Türk araç finansmanı sözleşmelerine imzalarınız alınır ve satış işlemleri için herhangi bir notere yönlendirilirsiniz. Noterde satış işlemleri sonrasında size verilecek yeni ruhsat ya da araç satış sözleşmesini banka yetkilisine ibraz etmeniz gerekir. Banka yetkilisi, satış işlemi sonrasında Kuveyt Türk araç finansman bedelini satıcıya öder. Bu ödeme öncesinde krediye konu olan taşıtı rehin olarak alan banka böylece teminat şartını sağlamış olur. Kredi ödemeleriniz sona erene kadar krediye konu taşıt, Kuveyt Türk rehini altında olacaktır. Kredinizi kapattıktan sonra rehin kaldırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk Araç Kredisi Hesaplama

Kuveyt Türk taşıt kredisi hesaplama işlemleriniz için sitemizin ana sayfasında yer alan kredi hesaplama modülünü kullanmanız yeterli olacaktır. Ayrıca KREDİLER SAYFASI da bu hususta size büyük fayda sağlayacaktır. İlgili sayfaya ulaştıktan sonra taşıt kredisi sekmesine tıklayarak kredi tutarı ve vadesini belirleyebilir, en ucuz krediyi bul butonuna tıklayarak diğer bankalarla birlikte Kuveyt Türk araç kredisi hesaplama işlemlerini de buradan görebilirsiniz.

Araç kredisi hesaplarken ihtiyacınız olan birkaç değişken söz konusudur. Bunlardan biri çekeceğiniz kredi tutarı, diğeri ise kredi vadesidir. Kredi vadesi, krediyi kaç ayda ödeyeceğinizi ifade eder.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Oranları 2020

Kuveyt Türk taşıt kredisi oranları 2020 Mayıs ayı için vadeye göre belirlenmiştir. Aşağıdaki listeden Kuveyt Türk araç kredisi oranlarına göz atabilirsiniz.

1-36 Ay Arasındaki Vadelerde Kuveyt Türk taşıt kredisi oranı: %0,82

37-60 Ay Arasındaki Vadelerde Kuveyt Türk araç kredisi oranı: %0,85

Örneğin; kredinizi 40 ay vade ile kullanacaksanız Kuveyt Türk taşıt kredisi oranı %0,85 olarak uygulanacaktır. 24 ay vade ile kullanmak istediğinizde yararlanacağınız Kuveyt Türk araç kredisi oranı ise %0,82’dir.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Oranları 2020
Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Oranları 2020

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Başvurusu 2020

Kuveyt Türk taşıt kredisi başvurusu genel olarak şubeler aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Direkt bir kredi olmadığından işlemlerin bir kısmı şubeden yapılmaktadır. Kuveyt Türk araç kredisi başvurusu yapmak için başka kanalları da kullanabilirsiniz; fakat krediniz onaylandıktan sonra ilgili sözleşmeleri imzalamak ve işlemlerinizi tamamlamak için hesabınızın bulunduğu şubeye uğramanız gerekecektir.

Kuveyt Türk taşıt kredisi başvurusu için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz;

 • Kuveyt Türk Şubeleri
 • 444 0 123 Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri
 • Kuveyt Türk Web Sitesi
 • Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı
 • Kuveyt Türk Mobil Bankacılık

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Kuveyt Türk taşıt kredisi için gerekli evraklar, diğer bankalarla benzer özelliktedir. Kuveyt Türk araç kredisi için gerekli evrakların başında aracın tescil belgesi gelir. 0 km araç alımlarında araca ait proforma fatura, 2.el araçlar için ise aracın ruhsat fotokopisi bankaya ibraz edilmelidir. Kuveyt Türk taşıt kredisi için gerekli belgeler arasında gelir belgesi de bulunmaktadır. Resmi gelirinizin hesaplanması için bu belgenin Kuveyt Türk araç kredisi için gerekli belgeler kapsamında bankaya iletilmesi gerekir.

Özetle Kuveyt Türk taşıt kredisi için istenen evraklar şunlardır;

 • 0 km araçlar için araç bayisinden temin edilecek proforma fatura
 • 2.el araçlar için satıcıdan temin edilecek ruhsat fotokopisi
 • Gelir Belgesi: çalışanlar için maaş bordrosu, şirket sahip ve ortakları için şirket mali verileri, esnaflar ve işletme sahipleri için vergi levhası ve işletme defteri hesap özeti.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Erteleme 2020

Kuveyt Türk taşıt kredisi erteleme işlemleri mevcut durumda 3 ay üzerinden hesaplanmakta. Kredinizi ödeyemediğiniz durumlarda 3 aylık Kuveyt Türk araç kredisi erteleme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu durumda taksitleriniz Kuveyt Türk taşıt kredisi öteleme kapsamında yeniden hesaplanır ve başvurunuz alındıktan sonra krediniz 3 aya kadar ertelenebilir. Kuveyt Türk araç kredisi öteleme işlemleriniz için şubenize başvurmanız gerekir. Yeni kullanılan krediler için Kuveyt Türk taşıt kredisi erteleme talebinde bulunacaksanız kredinizi çektiğiniz şubeden onay almanız gerekir. Banka, kredi erteleme inisiyatifini kendisi kullanacak olup dilediği durumlarda erteleme talebinizi reddedebilir.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Erteleme 2020
Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Erteleme 2020

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Helal mi?

Bireylerin taşıt kredisi için merak ettikleri bir diğer hususta Kuveyt Türk taşıt kredisi helal mi ya da başka bir deyişle Kuveyt Türk taşıt kredisi caiz mi şeklinde. Katılım bankası olarak hizmet verdiği için İslam ekonomisinde Kuveyt Türk araç kredisi helal mi ve Kuveyt Türk araç kredisi caiz mi sorularının yanıtları evet olarak verilmekte. Müşteriye kullandığı kredinin direkt olarak verilmemesi, taşıt kredisi öncesinde müşteriye vekalet verilmesi, araç satış işlemi sonrasında bankanın ödemeyi satıcıya yaparak vekaletle satın aldığı aracı kendi müşterisine satması gibi hususlar göz önüne alındığında Kuveyt Türk taşıt kredisi helal mi ve Kuveyt Türk taşıt kredisi caiz mi gibi soruları evet şeklinde yanıtlayabilmekteyiz. Yine de daha detaylı bilgi alabilmek adına İslami kaynaklardan faydalanabilirsiniz.

Kuveyt Türk 0 Km Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

0 km bir araç satın alacaksanız Kuveyt Türk 0 araç kredisi şartlarını bilmenizde fayda var. Zira 0 km ve 2.el araçların kredili alımlarında belirlenen şartlar değişkenlik gösterebilmektedir. Kuveyt Türk 0 taşıt kredisi şartlarının başında çekilebilecek kredi tutarının hesaplanması gerekir. Kuveyt Türk 0 km taşıt kredisinde bayiden alınan proformanın bedeline bakılır. Proforma bedeli 120.000 TL ve altında olan araçlar için çekilebilecek Kuveyt Türk 0 taşıt kredisi oranı %70’tir. Örneğin; 100.000 TL proforma bedeli olan 0 km bir aracı satın alırken 70.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

Proforma bedelinin 120.000 TL’nin üzerinde olduğu hallerde ise iki aşamalı bir hesaplama yapılır. Buna göre 120.000 TL’ye kadar olan tutarın yine %70’i, kalan arta kalan tutarın ise %50’si baz alınır. Örneğin; 200.000 TL proforma bedelli bir araç alırken çekebileceğiniz Kuveyt Türk 0 taşıt kredisi tutarı 124.000 TL olacaktır. (120.000 TL’nin %70’i 84.000 TL, 120.000 TL’den arta kalan kısım olan 80.000 TL’nin %50’si 40.000 TL, her ikisinin toplamı 124.000 TL)

Kuveyt Türk 0 taşıt kredisi hesaplama işlemlerinde bu formülleri kullanarak hesaplamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk 2.el Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Gelelim Kuveyt Türk 2.el taşıt kredisi hesaplama, başvuru ve şartlarına. Kuveyt Türk 2.el araç kredisi hesaplama işlemleri de yukarıda 0 km araçlar için belirlediğimiz şekillerde yapılmaktadır; fakat Kuveyt Türk 2.el araç kredisi hesaplaması yaparken proforma bedeli yerine araç kasko değerine bakmamız gerekir. Her aracın modeli, markası ve model yılına bağlı olarak kasko değer listesi oluşturulmaktadır. Kasko değer listesi, her yıl belirli değişkenler üzerinden hesaplanarak Türkiye Sigortalar Birliği tarafından yayımlanır. 2020 Kasko Değer Listesi’ne BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk 2.el taşıt kredisi hesaplama işlemi için de bir örnek sunalım. Örneğin; kasko değeri 80.000 TL olan bir araç için Kuveyt Türk 2.el araç kredisi başvurusunda bulunacaksanız bu değerin 120.000 TL’nin altında olması sebebiyle %70 şartını sağlamanız gerekmekte. Bu durumda 80.000 TL’nin %70’ine tekabül eden 56.000 TL’ye kadar Kuveyt Türk ikinci el taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

Kuveyt Türk 2.El Taşıt Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?

Kuveyt Türk 2.el taşıt kredisi kaç yaşa kadar verilir? sorusu bireyler tarafından oldukça önem arz ettiğinden bu konuyu ek bir başlık altında inceleyeceğiz. Kuveyt Türk 2.el taşıt kredisi kaç yaşa kadar verilir? sorusunun yanıtı 8 yaştır. 8 yaşa kadar olan araçlar için Kuveyt Türk ikinci el araç kredisi kullanabilirsiniz; fakat burada da vade ve yaşa bağlı olarak 108 ay sınırı bulunmaktadır. Şöyle ki; her halükarda çekeceğiniz kredinin vade sayısı (ay olarak) ve araç yaşı 108 ayı geçmemelidir. Örnek vermek gerekirse; 7 yaşında bir araç alırken şu hesabı yapmanız gerekir. 7 yaşında bir araç 7X120=84 108-84=24 olduğundan bu yaştaki bir aracı krediyle alırken maksimum 24 ay vade seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Kuveyt Türk 2.el taşıt kredisi kaç yaşa kadar verilir? sorusunun yanıtı 8 yıl olsa da yaşa bağlı olarak kullanabileceğiniz vade sınırı yukarıdaki şartlara göre belirlenir.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Masrafları

Kuveyt Türk taşıt kredisi masraflarının ilk sırasında %0,5 oranında alınan kredi tahsis ücreti gelmekte. 100.000 TL Kuveyt Türk taşıt kredisi masrafı bu hesaba göre 500 TL’dir. Bunun dışındaki Kuveyt Türk araç kredisi masrafları ise hayat sigortası ve kasko sigortasıdır. Kuveyt Türk taşıt kredisinde kasko zorunlu mu? diye merak ediyorsanız bu sorunun yanıtının da evet olduğunu belirtmemizde fayda var. Dilerseniz kendi sigortacınızdan kasko ve trafik sigortası yaptırabilirsiniz. Böyle bir durumda Dain-i Mürtehin yani rehinli alacaklı kısmında Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş’ nin olması gerekir. Aracı Kuveyt Türk’ ten kredi kullanarak aldığınızı belirtmeniz durumunda sigorta yetkilisi bu hususu yerine getirecektir.

Kuveyt Türk araç kredisi masrafları arasında yer alan hayat sigortası masrafı kredinizin toplam tutarına, kredi vadesine, cinsiyetinize, yaşınıza, mesleğinize ve genel sağlık durumunuza göre değişkenlik gösterebilir. Kredi hayat sigortasının yüksek çıktığı durumlarda hayat sigortası yerine kredi ferdi kaza sigortası da yapılabilir.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Erken Kapama

Erken kapama işlemlerinde ilk olarak krediyi kullandığınız banka şubesine giderek Kuveyt Türk taşıt kredisi erken kapama başvurusu yapmanız gerekiyor. Kuveyt Türk taşıt kredisi erken ödeme işlemlerinde herhangi bir ceza uygulanmamaktadır. Kuveyt Türk araç kredisi erken kapama işlemi, kalan anapara tutarının ödenmesi esasıyla gerçekleştirilir. Kuveyt Türk araç kredisi erken ödeme halinde kalan kâr tutarını ödemenize gerek yoktur.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Ara Ödeme

Kuveyt Türk taşıt kredisi ara ödeme işlemleri 2 farklı biçimde gerçekleştirilebilir. Bunlardan ilki kredi çekilmeden önce Kuveyt Türk araç kredisi ara ödeme planlaması yapmaktır. Yılın belirli aylarında ek bir geliriniz mevcutsa Kuveyt Türk taşıt kredisi ara ödeme planı yaparak kredinizi bu minvalde çekebilirsiniz.

Kuveyt Türk araç kredisi ara ödeme yöntemlerinden bir diğeri ise elinize toplu para geçtiğinde plansız olarak yapacağınız ara ödemeleri kapsar. Bu durumda Kuveyt Türk taşıt kredisi ara ödeme başvurusu için şubenize başvurmanız gerekir. Kalan anapara tutarından az olmamak kaydı ile ara ödeme yaptığınızda ödediğiniz tutar borcunuzdan düşer ve taksitleriniz önceki ödeme planına göre azalır.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Yorumları

Kuveyt Türk taşıt kredisi avantajları hakkında araştırma yapanlar, genellikle Kuveyt Türk taşıt kredisi yorumlarını fazlasıyla merak etmekte. Bankanın katılım bankası olması sebebiyle faiz hassasiyeti olanların sıkça tercih ettikleri aşikar. Ayrıca diğer bankalara göre Kuveyt Türk taşıt kredisi oranlarının makul seviyelerde olduğu görülüyor. 2.el araçlarda 8 yaşa kadar finansman sağlaması da ayrı bir avantaj olarak göze çarpmakta. İşlemlerin hızlı ve sorunsuz halledilmesi de cabası. Tüm bu etkenleri göz önüne aldığımızda Kuveyt Türk taşıt kredisi yorumlarının genel itibarı ile olumlu olduğunu söyleyebiliriz.

YORUMLAR YAZ