• YARIM ALTIN
  1.737,00
  % 0,28
 • AMERIKAN DOLARI
  9,4832
  % 0,02
 • € EURO
  11,0428
  % -0,03
 • £ POUND
  13,0868
  % -0,11
 • ¥ YUAN
  1,4849
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,1343
  % 0,42
 • BITCOIN/TL
  561443,526
  % -5,21
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Kuveyt Türk Pos Komisyon Oranları 2021

Kuveyt Türk Pos Komisyon Oranları 2021

Kuveyt Türk pos komisyon oranları 2021 yılı için diğer bankalarda olduğu gibi şimdiden belirlendi. Kuveyt pos komisyon oranları 2021 listemizde Kuveyt Türk’ün pos müşterilerine uyguladığı komisyon ve kesintiler hakkında detayları bulabilirsiniz. Ülkemizde en çok tercih edilen pos bankalarından biri olarak bilinen Kuveyt Türk, uygun pos komisyon oranları ve çalışma prensibiyle esnafların gözdesi konumunda. MasterCard, Visa ve Europay bank/kredi kartı ödemelerinin yapılabildiği Kuveyt Türk pos cihazları, yurtiçi ve yurtdışı kartlardan işlem yapabilme olanağı sunuyor. Kuveyt Türk pos oranları 2021 için belirlenen değerleri içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk Pos Oranları 2021

Kuveyt Türk pos oranları 2021 için şu şekilde sunulmakta. Tek çekim işlemlerde %1,45  ile %1,70 arasında komisyon alınıyor. Aylık çekim hacmi, hesap verimliliği, Kuveyt Türk ürünlerinin kullanımına göre Kuveyt Türk pos komisyon oranları da değişebilmekte. Verimli müşterilere daha uygun Kuveyt Türk pos komisyon oranı verilirken verim düştükçe oran da beraberinde artış göstermekte.

Kuveyt Türk Pos Oranları 2021

Kuveyt Türk blokeli pos gün sayısı ise ortalama 35-40 gün arasında değişmekte. Hesabınızda tutacağınız mevduat tutarı arttıkça daha düşük gün avantajlarından yararlanabilirsiniz. Blokeli poslarda bilindiği üzere ek olarak bir komisyon alınmıyor. Örneğin; Kuveyt Türk blokeli pos gün sayısı 35 gün olarak belirlendiyse bugün yapacağınız bir pos işleminin bedeli, 35 gün sonra herhangi bir kesinti olmadan hesabınıza geçiyor. Kuveyt Türk ertesi gün pos komisyon oranları ise yukarıda belirtildiği gibi bir oran üzerinden kesinti yapıldıktan sonra ertesi gün hesabınıza geçiyor.

Kuveyt Türk taksitli pos oranları ise yine işyerinin verimliliğine göre değişmekte. Bu sebeple standart bir taksit oranından söz etmemiz mümkün değil. Müşterinin vereceği taahhüde, aylık işlem sayısı ve hacmine göre Kuveyt Türk taksitli pos komisyon oranları da müşteri bazlı olarak sunuluyor.

Kuveyt Türk Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk pos başvurusu nasıl yapılır? sorusunun cevabı Kuveyt Türk şubelerinden geçmekte. Eğer Kuveyt Türk müşterisiyseniz ana hesabınızın olduğu şubeye giderek pos cihazı almak istediğinizi belirtmeniz durumunda Kuveyt Türk pos başvurusu için gerekli evrakların da teslimiyle birlikte süreciniz başlatılacaktır. Kuveyt Türk pos başvurusu için gerekli evraklar, ayrı bir başlık altında incelenecektir. Başvuru için sadece şube kanalı kullanılmakta. Kuveyt Türk hesabınız bulunmuyorsa istediğiniz şubeye giderek pos cihazı talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda ilk olarak hesabınız açılacak, daha sonra açılan hesaba ek olarak bir de pos hesabı tanımlanacaktır. Yine Kuveyt Türk pos başvurusu için gerekli belgelerin teminiyle beraber başvuru süreciniz başlamış olacaktır.

Pos cihazının size ulaşması ortalama 2-3 iş gününü bulabilir. Pandemi sebebiyle bu dönemde yapacağınız Kuveyt Türk pos başvuru işlemlerinde bu sürenin biraz daha uzaması mümkündür. Yine de en geç 5 gün içerisinde Kuveyt Türk pos cihazı başvurusu sonuçlanmış olacaktır. İşletmenizin türüne göre dilediğiniz Kuveyt Türk pos cihazını kullanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Pos Başvurusu Nasıl Yapılır

Kuveyt Türk Pos Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kuveyt Türk pos başvuru evrakları nelerdir? sorusunu diğer bankalarda olduğu gibi işletme tipine göre belirleyeceğiz. Eğer şahıs şirketiniz varsa ve pos başvurusu yapacaksanız güncel kimlik belgesi, imza beyannamesi ve vergi levhası ile birlikte şubeye giderek Kuveyt Türk pos cihazı başvurusu yapabilirsiniz. Limited, A.Ş gibi daha büyük çaplı firmalarda ise başvuru yapacak kişinin güncel kimliği, vergi levhası, imza sirküleri ve Ticaret Sicil Gazetesi istenecektir. Bu belgeleri şubedeki müşteri temsilcinize mail yoluyla da iletebilirsiniz. Dolayısıyla şubeye gittiğinizde pos başvurusu için gerekli evraklar yanınızda bulunmak zorunda değildir. Bu evrakları mail yoluyla ilettikten sonra pos başvurunuz işleme alınacaktır.

Kuveyt Türk Pos Çeşitleri

Kuveyt Türk pos çeşitleri, her sektöre ve kullanıma bağlı olarak farklı özellikleri barındırmakta. Size en uygun pos seçeneğini tercih ederken müşteri temsilcisine danışmayı unutmayın. Aksi takdirde ihtiyacınız olmayan bir pos cihazı kullandığınız için gereğinden fazla masraf ödemek durumunda kalabilirsiniz. Örneğin; daha çok pazarlama ağı ya da sipariş sistemiyle çalışan işletmelere uygun olan mobil pos cihazı, sadece belirli bir yerde çekim yapan ve işletme dışına çıkmayan kişiler için mobil hat ücreti gibi ekstra masraflar doğurabilir. İşletme dışında pos cihazını kullanmadığı halde mobil pos kullanmayı tercih eden bir işletme, yanlış pos türünü tercih ettiği için ek ücretlere maruz kalır. Kuveyt Türk pos çeşitlerini ve hangi alanlarda kullanımının daha uygun olduğunu sizler için derledik.

Kuveyt Türk Pos Çeşitleri

Kuveyt Türk Cebimde Pos

Kuveyt Türk cebimde pos, cep telefonunu pos cihazı olarak kullanmanıza olanak tanıyan bir dijital pos sistemidir. Kuveyt Türk cebimde pos uygulamasını kullanarak kredi kartı ve banka kartı tahsilatlarınızı cep telefonunuzla gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu sistemi işletmenizde ya da firmanızda çalışan personellerinize de tanımlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, sipariş ve paket servis usulü çalışan bir işletmeniz varsa kuryelerinizin cep telefonuna tanımlayacağınız Kuveyt Türk cebimde pos ile ödemeleri daha rahat bir şekilde alabilirsiniz. Kuveyt Türk cebimde pos ürününde kurulum, aidat gibi ek masraflar bulunmamakta, bu açıdan da kullanıcıya masrafsız bir pos deneyimi sunmakta.

Kuveyt Türk Sabit Pos

Kuveyt Türk masaüstü pos ya da Kuveyt Türk sabit pos cihazı olarak adlandırılan pos türü ise işletme dışında ödeme almayan, sadece belirli bir alan ya da mağazada pos kullanan işletmeler için uygundur. Mobil pos cihazına göre daha masrafsız olduğundan bakkal, market, gıda, kırtasiye, eczane gibi işletmelerde tercih edilebilir.

Kuveyt Türk Mobil Pos

Kuveyt Türk mobil pos cihazı, pazarlama faaliyetlerinde bulunan ya da ürünlerin ücretini kapıda ödeme şeklinde alan işletmelerin tercih edebileceği türden bir pos çeşididir. Bu gibi firmalar, sabit pos cihazı kullanmaları durumunda pazarlama gücü açısından rakiplerinden geride kalabilirler. Günümüzde insanların çok büyük bir kısmı ödemelerini nakit yerine banka kartı ya da kredi kartı gibi ödeme araçlarıyla yapmayı tercih ederler. Dolayısıyla müşterilerine bu anlamda hizmet vermeyi başaran firma ve işletmeler rakiplerinin bir adım ötesindedirler. Kuveyt Türk mobil pos masrafları, sabit pos cihazlarına göre daha yüksektir. Söz konusu pos cihazının içerisinde bulunan mobil hat için ödenmesi gereken ücret banka tarafından değil, üye işyeri tarafından karşılanır. Kuveyt Türk mobil pos ücreti, aylık ortalama 100 TL’ye tekabül etmektedir.

Kuveyt Türk Yazar Kasa Pos

Kuveyt Türk ÖKC pos olarak da bilinen yazar kasa pos, yeni nesil ödeme kaydedici pos cihazı olarak son dönemde sıklıkla tercih edilmekte. Kuveyt Türk yazar kasa pos cihazı ile farklı bankalara ait pos uygulamalarını tek bir cihazdan kontrol edebilirsiniz. Birden fazla bankaya ait pos cihazı kullananlar için en ideal seçenek olarak göze çarpan Kuveyt Türk yazar kasa pos, yapılan tahsilatları Gelir İdaresi Başkanlığı’na raporlama özelliğine de sahip. Yasa gereği yazar kasa kullanmak zorunda olan işletmeler, Kuveyt Türk yazar kasa pos başvurusu yaparak ister sadece Kuveyt Türk pos cihazını, ister birden fazla bankaya ait posu tek bir cihaz üzerinden kullanabiliyor.

Kuveyt Türk Sanal Pos

Kuveyt Türk sanal pos, özellikle gelişen teknolojiyle beraber sayısı her geçen gün artan e-ticaret sitelerinin öncelikli pos tercihleri arasında yer almakta. İnternet üzerinden alışveriş sisteminin hayatımızda yer edinmesiyle beraber kullanımı giderek artan sanal pos cihazları, web site ve uygulama üzerinden satış yapıp bedelinin internet üzerinden tahsil edilmesini sağlamakta. Bu tip bir sektörde faaliyet gösteriyorsanız uygun Kuveyt Türk pos komisyon oranları ile ürün ve hizmet satışlarınızı gerçekleştirebilir, ödeme yönteminizin gücü sayesinde satış rakamlarınızı arttırma şansı elde edebilirsiniz.

tiktok izlenme
YORUMLAR YAZ