• YARIM ALTIN
  1.740,00
  % 0,55
 • AMERIKAN DOLARI
  9,4994
  % 0,19
 • € EURO
  11,0752
  % 0,13
 • £ POUND
  13,1177
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  1,4904
  % 0,24
 • РУБ RUBLE
  0,1346
  % 0,64
 • BITCOIN/TL
  558483,483
  % -3,20
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Kuveyt Türk Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk kredi erteleme işlemleri, Covid-19 salgınının etkisini henüz kaybetmemesi ve ekonomik dengeyi sarsmaya devam etmesi sebebiyle bir kez daha gündeme geldi. Daha önce Nisan 2020’ye kadar olan taksitleri erteleme hakkı sunan banka, sürecin devam etmesiyle birlikte öteleme işlemlerini revize edecek. Mayıs ayı sonuna kadar olan kredi taksitlerinizi de 3 ay süreyle erteleyebileceksiniz.

Sizlere Kuveyt Türk kredi erteleme uygulaması hakkında bazı önemli tüyolar vereceğiniz. Böylece Kuveyt Türk’ten çekmiş olduğunuz krediyi 3 aylık süreyle nasıl erteleyebileceğinizi detaylıca öğrenmiş olacaksınız.

Kuveyt Türk Kredi Erteleme Hesaplama

Kuveyt Türk Kredi Erteleme Başvurusu

Kuveyt Türk kredi erteleme başvurusu yapmanız için şuanda yalnızca şube kanalını kullanabilmektesiniz. Dilerseniz 444 0 123 numaralı Kuveyt Türk Çağrı Merkezi’nden de başvuruda bulunabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden yapacağınız başvurularınız merkez yetkilisi tarafından kredi çekmiş olduğunuz şubeye iletilecek ve Kuveyt Türk kredi erteleme başvurusu için ilk işlemleri bu şekilde başlatmış olacaksınız.

Erteleme talebi olan müşterilerin bu talepleri ilgili şube tahsis mercii tarafından değerlendirilecektir. Covid-19 süreci öncesinde sürekli olarak gecikmeye düşen birey ve şirketlerin Kuveyt Türk kredi erteleme hizmetinden yararlanıp yararlanmayacakları tahsis biriminin kararına bağlı olacaktır. Kuveyt Türk kredi erteleme başvurusu, ilk olarak pandemiden etkilenen sektörler ve bu sektörlerde hizmet verenler için yapılacaktır. Özellikle koronavirüs sonrasında işleri sekteye uğrayan firmalar ve bu sektörlerde çalışan bireyler için acil önlem planları oluşturulacak.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Erteleme

Kuveyt Türk konut kredisi erteleme işlemleriniz için 444 0 123 numaralı çağrı merkezini arayabileceğiniz gibi doğrudan krediyi çektiğiniz şubeye de başvurabilirsiniz. Krediniz 3 aylığına ertelendiğinde ertelemeye konu taksitleriniz vade sonuna eklenir ve vade farkı diğer taksitler arasında paylaşılır. Yapılan düzenleme sonrasında tarafınıza yeni konut kredisi ödeme planınız iletilir.

Konut kredisi taksitlerinizi ödemekte sıkıntı çekiyorsanız Kuveyt Türk konut kredisi erteleme hakkından yararlanmak bu sıkıntıları önemli ölçüde hafifletecektir. Kuveyt Türk konut kredisi erteleme hesaplama işlemlerinin akabinde uygun bulmanız durumunda kredinizi 3 aylığına erteleyebilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Erteleme

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Erteleme

Kuveyt Türk taşıt kredisi erteleme başvurusu için bankaya çok sayıda talep gelmekte. Bu dönemde araç kredisini ödemekte zorlanan bireyler, Kuveyt Türk araç kredisi erteleme hakkından faydalanmak için bankaya sayısız başvuruda bulunuyor. Ekonomiye destek olmak amacıyla tüm bu başvuruları değerlendiren Kuveyt Türk, müşterileri için yeni ödeme planları hazırlıyor. Kuveyt Türk taşıt kredisi erteleme başvurusu için taşıt kredinizi çektiğiniz şubeye gidebilirsiniz. Seyahat yasakları ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağına tabi olmaları sebebiyle taleplerin çağrı merkezinden iletilmesi de mümkün. Ayrıca başka şube üzerinden de Kuveyt Türk taşıt kredisi erteleme başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kuveyt Türk Ticari Kredi Erteleme

Sadece bireysel müşteriler değil, ticari müşteriler de Kuveyt Türk kredi erteleme hizmetlerinden yararlanabiliyor. Kuveyt Türk ticari kredi erteleme işlemlerinden yararlanabilmek için hizmet sunulan sektörün koronavirüs salgınından doğrudan ya da dolaylı olarak etkilenmiş olması gerekmekte. Bu dönem öncesinde de sıkça gecikme yapan müşterilerin talepleri özel tahsis birimleri tarafından değerlendirilecektir. (Genel Müdürlük ya da Bölge Müdürlüğü) Bunun dışındaki talepler şube kredi komitesince değerlendirilebilir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Erteleme

Kuveyt Türk kredi kartı erteleme, en çok talep gelen işlemler arasında bulunuyor. Pandemi sonrasında daha çok gıda ve sağlık harcamalarına yönelen müşteriler hem bu harcamalar için kredi kartı kullanmak zorunda; hem de kredi kartı ödemeleri konusunda bir takım sıkıntılar çekmekte. Bunun bilincinde olan banka, Kuveyt Türk kredi kartı erteleme hizmetiyle müşterilerine en iyi biçimde destek olmayı amaçlıyor. Kredi kartı ertelemelerinizi 1 ay, 2 ay ya da 3 ay süreyle erteleyebilmek için şubenize başvuruda bulunmanız yeterli. Kuveyt Türk kredi kartı erteleme başvurusu için müşteri hizmetlerini arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Borcu Erteleme

Kuveyt Türk Kredi Erteleme Hesaplama

Kuveyt Türk kredi erteleme hesaplama işlemleri vade sayısı artacağı için vade farkı ile yapılmakta. Kredi kullanılan kâr oranı üzerinden yeniden hesaplanan krediler, belirli bir vade farkıyla birlikte müşterilerin onayına sunuyor. Kuveyt Türk kredi erteleme hesaplama işlemleri sonrasında dilerseniz talebinizi iptal etme hakkına sahipsiniz. Kredi tutarına, vadesine ve bu döneme kadar ödenen toplam taksit tutarına göre bir miktar vade ödemeniz gerekmektedir. Bu vade farkı kalan taksitler üzerinden eşit olarak dağıtılmaktadır. Böylece yeni taksit tutarınız da bu hesaplamaya bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

YORUMLAR YAZ