• YARIM ALTIN
  1.721,00
  % 0,57
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3289
  % 0,34
 • € EURO
  10,8639
  % 0,32
 • £ POUND
  12,8666
  % 0,20
 • ¥ YUAN
  1,4587
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,1314
  % 0,16
 • BITCOIN/TL
  594746,552
  % 2,73
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

Kuveyt Türk Konut Kredisi Hesaplama 2020

Kuveyt Türk Konut Kredisi Hesaplama 2020

Kuveyt Türk konut kredisi hesaplama işlemlerinizi sitemizin ana sayfasında yer alan kredi hesaplama modülünden gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Kredi Sayfası üzerinden de hesaplama yapabilirsiniz. Kuveyt Türk konut finansmanı kâr oranları, 2020 Mayıs ayı için %0,79 seviyesinde. 120 aya kadar tüm vadelerde Kuveyt Türk konut kredisi kâr oranı %0,79 olarak uygulanıyor.

100.000 TL 120 ay vadeli Kuveyt Türk konut kredisi hesaplama işlemine göre aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.292,88 TL iken toplam geri ödeme tutarı 155.145,71 TL olarak hesaplanıyor.

Kuveyt Türk ev kredisi ile ilgili merak ettiğiniz diğer bilgileri yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Masrafları

Kuveyt Türk konut kredisi masrafları nelerdir? diye merak edenler için bankanın konut finansmanında aldığı masrafları derledik. Kuveyt Türk konut finansmanı masraflarının başında %0,5 (binde beş) oranında uygulanmakta olan dosya masrafı geliyor. Ayrıca konut kredisinde zorunlu olan DASK ve Konut Yangın sigortaları da mevcut. Kuveyt Türk DASK ve Yangın sigortası ücretleri, satın alacağınız konutun bulunduğu ile, ilçeye ve yüz ölçümüne göre değişkenlik göstermekte.

Kuveyt Türk konut finansman masraflarından bir diğeri de hayat sigortası. Kuveyt Türk kredi hayat sigortası primi yaşa, cinsiyete, meslek durumuna ve kredi tutarı ile vadesine bağlı olarak değişmekte.

Bankanın müşterilerinden konut finansmanı kapsamında aldığı diğer masraflar ise ekspertiz ücreti ile ipotek ücreti. Kuveyt Türk ekspertiz masrafı  815 TL ile 1.200 TL arasında değişebilmekte olup konut yüzölçümünün artış gösterdiği durumlarda ekspertiz masrafı da bu doğrultuda artabiliyor.

Kuveyt Türk konut kredisi BES masrafı ise bankanın kampanya dönemlerinde uygulanmakta. Kuveyt Türk kampanyalı konut finansmanından yararlanıyorsanız BES yaptırmanız istenebilir. BES sözleşmenizi 2 aylık süre zarfında herhangi bir ücret ödemeden ve varsa ödediğiniz tutarların iadesiyle birlikte iptal edebilirsiniz. Kuveyt Türk ev kredisi müşterilerine Katılım Emeklilik firması aracılığıyla BES poliçesi kesilmektedir.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Masrafları
Kuveyt Türk Konut Kredisi Masrafları

Kuveyt Türk Konut Kredisi Başvurusu

 • Kuveyt Türk konut finansmanı başvurusu için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz;
 • 444 0 123 Kuveyt Türk Çağrı Merkezi
 • Kuveyt Türk Resmi Web Sitesi
 • Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı
 • Kuveyt Türk Mobil Bankacılık
 • Kuveyt Türk Şubeleri

Şube dışından yapılan Kuveyt Türk konut kredisi başvurusunun onaylanması durumunda size en yakın Kuveyt Türk şubesine davet edilirsiniz. Konut finansmanının esasları gereği işlemlerin belirli bir aşamadan sonra şube üzerinden yürütülmesi gerekmektedir.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Oranları 2020

Kuveyt Türk konut kredisi oranı Mayıs 2020 için tüm vadelerde %0,79 olarak uygulanıyor. 0 ya da 2.el konut farkı da bulunmuyor. Özetle Kuveyt Türk konut finansman oranları içerisinde bulunduğumuz dönem için %0,79 olarak sabitlenmiş durumda. Kuveyt Türk ev kredisi oranlarının değişmesi durumunda ana sayfada yer alan hesaplama programından gerekli güncellemeler sağlanmaktadır.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Oranları 2020
Kuveyt Türk Konut Kredisi Oranları 2020

Kuveyt Türk Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Kuveyt Türk konut kredisi için gerekli evraklar, tüm diğer bankalar tarafından istenen evraklarla aynıdır. Kuveyt Türk konut finansmanı için gerekli evrakların başında krediyle almak istediğiniz konuta ait tapu fotokopisi gelir. Kuveyt Türk konut kredisi için gerekli belgelerden bir diğeri de gelir belgenizdir. Banka, gelir belgenizin aslını; özel sektör çalışanıysanız imzalı ve kaşeli formatıyla birlikte SGK hizmet dökümünüzü de isteyebilir.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Erteleme 2020

Kuveyt Türk konut kredisi erteleme işlemleriniz için şubenize başvuruda bulunmanız gerekiyor. Banka, uygun bulduğu durumlarda kredi taksitlerini 3 aylığına erteleyebiliyor. Kuveyt Türk konut finansmanı erteleme başvurusu için Kuveyt Türk konut kredisi başvurusu başlığı altında sunduğumuz diğer kanalları da kullanabilirsiniz; fakat talebinizin uygun görülmesi halinde Kuveyt Türk konut kredisi erteleme formunu imzalamak üzere şubeye davet edilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Erteleme 2020
Kuveyt Türk Konut Kredisi Erteleme 2020

Kuveyt Türk Konut Kredisi Helal mi?

Bireyler tarafından en çok merak edilen soruların başında Kuveyt Türk konut kredisi helal mi ve Kuveyt Türk konut kredisi caiz mi soruları gelmekte. İslam alimlerinin neredeyse tamamı, murabaha usulü ile kullandırılan finansmanlara uygunluk vermekte. Dolayısıyla Kuveyt Türk konut finansmanı helal mi? sorusu günümüzde evet olarak yanıtlanıyor. Ayrıca müşteriye nakit para ödenmemesi, bankanın finansman öncesinde müşterisine vekalet vermesi, gerçek bir satış işlemi sonrasında banka tarafından alınan konutun kârıyla birlikte müşteriye satılması gibi hususlar da Kuveyt Türk konut finansmanı caiz mi? sorusunun evet olarak yanıtlanmasında önemli bir etken.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

Gelelim yine bireylerin en çok merak ettiği Kuveyt Türk konut finansmanı şartları nelerdir? sorusuna. Kuveyt Türk konut kredisi şartlarının başında alınacak evin kat mülkiyeti ya da kat irtifakına sahip olması geliyor. Tapuda kat mülkiyeti ya da kat irtifakı yoksa Kuveyt Türk ev kredisi başvurusunda da bulunamıyorsunuz.

Kuveyt Türk konut finansmanı şartlarından biri de krediyi kullanacak kişinin taksit tutarının en az 2 katı kadar resmi gelire sahip olması geliyor. Taksit tutarının 1.5 katına kadar olan gelirler için inisiyatif kullanılabilmekte.

Kuveyt Türk ev kredisi şartlarından bir diğeri ise krediyi kullanacak kişinin güncel gecikmesinin olması, kredi, kredi kartı ve ek hesap ödemelerinin belirli bir düzende olması, tüm bunların akabinde iyi bir kredi notuna sahip olması. 1400 ve üzeri kredi notuna sahip olanların başvuruları diğer şartların da sağlanması ile birlikte genellikle kabul görmekte. Diğer şartların sağlanması ile birlikte kredi notunun 800-1400 arasında olması halinde ise kredi kullanabilmek için ilgili tahsis biriminin onay vermesi beklenmekte. İdari ve kanuni takip kaydı olanlar (son 2 yıl içerisinde ya da aktif durumda) Kuveyt Türk ev kredisi kullanamıyor.

Katılım bankalarının genelinde olduğu gibi Kuveyt Türk’ ten kredi kullanırken de akrabalar, iş ortakları, yakın tanıdıklar arası işlem yapılamamakta. Eğer ortada gerçek bir satış varsa, kredi çekilen şube tahsis biriminin de değerlendirilmesiyle dosyanın bir üst mercide değerlendirilmesi mümkün. Dolayısıyla Kuveyt Türk için akrabalar arası konut kredisi çekilir mi? sorusunun yanıtı genel anlamda hayır.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Şartları Nelerdir?
Kuveyt Türk Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

Kuveyt Türk Konut Kredisi Yorumları

Kuveyt Türk konut kredisi yorumları genel itibarı ile olumlu yönde. Bankanın ev kredisi konusunda profesyonel bir sisteme sahip olması, bu hususta oldukça önemli bir etken olarak göze çarpıyor. Ayrıca kredi geciktirme durumunda diğer bankalara göre daha az baskı yaptığı da bilinen bir gerçek. Katılım bankası olması sebebiyle Kuveyt Türk konut kredisi hizmetlerinin daha çok faiz hassasiyeti olan bireyler tarafından tercih edildiği görülmekte. Bunun yanı sıra piyasadaki diğer bankaların konut kredisi oranlarıyla kıyaslandığında Kuveyt Türk ev kredisi oranlarının bir hayli cazip olduğu da aşikâr.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Erken Kapama

Tüketicilerin konut kredileriyle ilgili en çok merak ettikleri konuların başında erken kapama işlemi geliyor. Kuveyt Türk konut kredisi erken kapama işlemleriniz için şubenize başvurmanız gerekmekte. Kuveyt Türk konut kredisi erken kapama cezası, kalan vade 36 aydan az ise %1, kalan vade 36 aydan fazla ise %2 olarak uygulanmaktadır. Kuveyt Türk konut finansmanı erken ödeme durumunda kalan anaparaya ek olarak belirttiğimiz ceza tutarlarını ödemeniz yeterlidir. Kuveyt Türk konut kredisi erken ödeme işlemleriniz sonrasında bankanın ipoteğinin ilgili taşınmaz üzerinden kaldırılması için başvuruda bulunmanız gerekmekte.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Erken Kapama
Kuveyt Türk Konut Kredisi Erken Kapama

Kuveyt Türk Konut Kredisi Ara Ödeme

Kuveyt Türk konut kredisi ara ödeme işlemleri 2 farklı şekilde yapılmakta. İlk seçenekte Kuveyt Türk ara ödeme işlemi finansman öncesinde belirlenmekte. Bankanın uygun görmesi halinde ara ödemeleri önceden belirleyebilirsiniz. Örneğin; her yılın Mayıs ayında diğer taksitlerden yüksek tutarda konut kredisi ara ödeme yapmak gibi.

Bir diğer seçenek ise kredinizi çektikten sonra planlanmadık şekilde ara ödeme yapma işlemidir. Bunun için bankanıza başvurarak kalan ana para tutarından az olmamak kaydıyla ara ödeme yapabilirsiniz. Kuveyt Türk konut finansmanı ara ödeme işlemlerinde az önce belirtmiş olduğumuz %1 ve %2’lik konut kredisi erken kapama cezaları geçerlidir.

YORUMLAR YAZ