• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  577671,684
  % -2,25
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Kredi Notum Kaç Ayda Yükselir?

Kredi Notum Kaç Ayda Yükselir?

Kredi notum kaç ayda yükselir? Kredi notum ne zaman düzelir? Kredi notu ne kadar sürede düzelir? Kredi puanım kaç ayda düzelir? tarzı sorular, kredi notu düşük olanlar tarafından sıkça sorulmakta ve cevabı hemen herkes tarafından merak edilmekte. Ne var ki internet ortamında bu sorularla ilgili çok fazla yanlış bilgiye rastlanmakta. Kredinfo.com olarak her zaman olduğu gibi en doğru ve güncel bilgiye ulaşmanızı amaçlayarak bu gibi sorularınızı içtenlikle cevaplayacağız.

Kredi notum kaç ayda yükselir? sorusunun cevabı kişiden kişiye değişir. Gelin bu durumu çeşitli örneklerle ele alalım. Betimlediğimiz durumlardan hangisi sizin için geçerliyse o maddede yer alan tavsiyelere göre hareket edebilirsiniz.

Kredi Notu Ne Zaman Oluşur?

Kredi puanı ne zaman oluşur sorusu kredi notu 0 olan kişiler tarafından dile getirilmektedir. Eğer uzun zamandır aktif bir krediniz, kredi kartınız ya da ek hesabınız bulunmuyorsa kredi notunuzun 0 olması gayet normaldir. Kredi notunuzun oluşması için ilk olarak bu ürünlerden birine sahip olmanız gerekir. Kredi ve ek hesap (KMH), kredi kartına göre daha zor sahip olunan ürünler olduğundan işe kredi kartı alarak başlamanızı tavsiye ederiz. Eğer maaş aldığınız bir banka varsa önceliğinizi bu bankadan yana kullanmanızı öneririz. Böyle bir durum söz konusu değilse herhangi bir bankaya gelir belgenizle birlikte başvuruda bulunarak kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Gelir sahibi olmayanlarsa nakit blokeli kredi kartı alımıyla bu eksikliği giderebilirler. Nakit karşılığı kredi kartı hakkında bilgi almanız için bu başlığın sonunda yer alan içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Kredi kartı aldıktan sonra kredi notunuz 3-6 ay arasında yükselmeye başlayacaktır. Bu süre en geç 5-6 ayı bulmaktadır. Tabi ki bu süre zarfında her ay kredi kartınızı düzenli olarak ödemelisiniz. Dilerseniz kredi kartınızı açtırdıktan sonra hiç kullanmayabilirsiniz. Hatta kredi kartınızı aktifleştirdikten sonra sadece bir defa kullanıp günü geldiğinde ödemesini yapmanız, sonrasında 5-6 ay kadar kullanmamanız kredi notunuzun daha hızlı yükselmesini sağlayacaktır.

Aktif kredi kartı, ek hesap ya da kredi kartı bulunmayanların çoğu kredi notum neden 0? diye merak ediyor olabilirler. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu ürünlerden birini aktif şekilde kullanmaya başladıktan sonra en geç 5-6 içerisinde kredi notunuz oluşmaya başlayacaktır.

Neden Kredi Kartı Alamıyorum?

Kredi kartı, ülkemizde en çok kullanılan ödeme yöntemlerinden biridir. Öyle ki günlük harcamaların büyük kısmı nakit paradan ziyade kredi kartı ile yapılmaktadır. Kredi kartı, bu sebeple bireylerin büyük ihtiyaç duyduğu bankacılık ürünlerinden biridir. Bu yazımızda kredi kartı başvurusu olumsuz sonuçlanan bireylerin sıkça dile getirdiği; neden kredi kartı alamıyorum? Kredi kartı neden çıkmaz

İlgili İçerik

Kredi Notum Ne Zaman Yükselir?

Kredi notu düşük olan, halihazırda bir üst başlıkta belirttiğimiz ürünlerden birini kullanan bireyler kredi notlarının neden düşük olduğu konusunda fikir sahibi olmalıdır. Kredili ürünlerinizin ödemesini düzenli yapmadığınızda, kredi kartı limitinizi fazlasıyla doldurduğunuzda, yüksek tutarlı krediniz ya da kredi kartınız olduğunda kredi notunuz düşmeye başlayacaktır. Bu gibi durumlarda öncelikli olarak ödemelerinizi takip etmeli ve varsa gecikmedeki tutarları biran önce ödemelisiniz. Ardından limitinizi olabildiğince boşaltmanızı tavsiye ederiz. Örnek vermek gerekirse; toplamda 23.000 TL limitli kredi kartı ve ek hesabınız varsa borcunuzu kapatıp bir süre tüm limitin açık kalmasını sağlayın. Böylece en geç 1-2 ay içerisinde kredi puanınız inanılmaz bir hızla yükselmeye başlayacaktır.

Eğer aktif veya pasif durumda idari/kanuni takibiniz bulunuyorsa kredi notunuzun yükselmesi biraz daha zaman alabilir. Bu kayıtlar üzerinden en az 2 yıl geçtikten sonra kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır. Kayıtları kapadıktan bir süre sonra da kredi notunuz yükselebilir; fakat bu iyileşme biraz zahmetli ve yavaş olacaktır. Kayıtların kapatılmasının üzerinden 2 yıl geçtikten sonra kredi puanınız normal bireylerle neredeyse aynı tepkileri vermeye başlar. İdari ve kanuni takip kayıtlarının üzerinden 5 yıl geçmesinin ardından standart müşterilerle eşit şartlara sahip olursunuz.

Kredinfo.com olarak kredi notu yükseltme ile ilgili tüm sorularınızı en hızlı ve doğru şekilde cevaplayacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu gönderinin altında durumunuzu özetleyen bilgileri kişisel bilgileriniz gizli kalmak koşuluyla paylaşarak sorularınızı tarafımıza iletebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ