• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  579196,677
  % -1,93
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2020

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2020

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2020

Kredi notu, son yıllarda kredi çekebilmenin bankalar tarafından aranan ilk şartı olarak kabul görmekte. Birçok banka, internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden kredi notuna göre hazır kredi imkânı dahi sunmakta. Peki, kredi notu düşük olana kredi veren bankalar yok mu? Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar elbette var; fakat bu bankaların finansman sağlayacakları müşterilerine bazı şartlar koştuğu da aşikâr. Sizlere kredi notu düşün olana kredi veren bankalar hakkında bazı önemli tüyolar verecek, böylece kredi notunuz düşük olsa dahi kredi çekmenin nasıl mümkün hâle gelebileceğini öğrenmenizi sağlayacağız.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Tüm dünyada etkisini giderek artıran Covid-19 virüsünün yarattığı ekonomik gerilimi azaltmak adına kamu bankaları tarafından bir dizi destek çalışması başlatılmış durumda. Dolayısıyla bu dönemde kamu bankalarının kredi notuna daha az önem verdiklerini görüyoruz. Temel ihtiyaç kredisi desteği ile vatandaşa ekonomik destek sağlayan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, şu aralar kredi düşük olanlara kredi veren bankalar hangileri? sorusunun temel yanıt haline gelmiş durumda. Dolayısıyla kredi notunuz düşükse şansınızı bu dönemde bu bankalardan yana kullanmanızda fayda var. 10.000 TL temel ihtiyaç desteği sunan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank, kredi notu düşük olanlara, hatta notu 0 olanlara dahi kredi imkânı sunabiliyor. Kredi notu 0 olana kredi imkânından yararlanmak için hane gelirinizin 5.000 TL’nin altında olması şartı söz konusu.

Kredi notu 0 olana kredi veren bankalar, temel ihtiyaç desteğini bir süre daha sürdürecek ve vatandaşlara temel ihtiyaçlarını karşılama şansı sunacak. Bu bankalardan alacağınız kredi taksidinizi ise 6 ay sonra ödemeye başlayacaksınız.

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bir diğer banka ise Aktif Bank. Diğer bankalara nazaran pek duyulmasa da Aktif Bank, Nkolaykredi.com.tr uygulaması üzerinden kredi taleplerine genel anlamda olumlu karşılık sunmakta. Kredi notu düşük olana kredi vermeyen bankalardan olumsuz yanıt aldıysanız şansınız bir de Nkolaykredi’ den yana kullanmanızı tavsiye ederiz. 30.000 TL’ye kadar olan kredi taleplerinizi bu site üzerinden Aktif Bank’a iletebilirsiniz. İstediğiniz tutar verilmese dahi sistem tarafından uygun bir kredi teklifi alma ihtimaliniz de bir hayli yüksek. Örneğin; 15.000 TL kredi başvurunuz olumsuz bulunsa dahi banka tarafından krediniz 10.000 TL olarak uygun görülmüştür, şeklinde bir mesaj alabilirsiniz. Size sunulan teklif uygunsa kredi işlemlerinizi belirlenen yeni tutar üzerinden devam ettirebilirsiniz.

Kredi Notu 0 Olan Kredi Çekebilir mi?

Tüketicilerin kredilerle ilgili sıkça dile getirdikleri bir diğer soru da kredi notu 0 olan kredi çekebilir mi şeklinde? Eğer resmi bir gelire sahipseniz elbette kredi notunuz 0 olsa dahi başvurularınızı değerlendirecek bankalar olacaktır. Öncelikle özel sektör ya da kamuda çalışansanız maaş almakta olduğunuz bankaya kredi başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz. Bu durumda kredinizin banka tarafınca olumlu karşılanma olasılığı artmış olur. Kredi notu 0 olana kredi veren bankalar, bu işlemleri şube kanalıyla gerçekleştirmekte. İnternet üzerinden kredi başvurusu yaptığınızda sistem ilk olarak kredi puanınızı sorgular ve buna göre yanıt verir. Kredi notunuz 0 ise başvurunuzun reddedilme olasılığı oldukça yüksektir. Bu şekilde başvuru yapmak yerine doğrudan banka şubesine gitmenizde fayda var. Gelir belgenizle birlikte herhangi bir bankaya gittiğinizde kredi başvurunuzu bu şekilde daha rahat yapabilirsiniz. Aşağıdaki bankalar, diğer bankalara nazaran daha ılımlı bir kredi politikasına sahiptirler. Şansınızı öncelikli olarak bu bankalardan yana kullanmanızı tavsiye ederiz;

 • ING Bank
 • QNB Finansbank
 • Türkiye Finans
 • Fibabanka
 • Odeabank
 • Aktif Bank
 • Vakıfbank
YORUMLAR YAZ
 • Hakan11 ay önce
 • Kiredi almak istiyorum