• YARIM ALTIN
  1.721,00
  % 0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3323
  % 0,38
 • € EURO
  10,8655
  % 0,32
 • £ POUND
  12,8718
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  1,4595
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,1314
  % 0,18
 • BITCOIN/TL
  594662,537
  % 2,71
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Kredi notu düşük olanlar, bankalardan kredi kartı alamamaktan oldukça şikayetçi. Peki, kredi notu düşük olanlara kredi kartı neden verilmiyor? Kredi notu, kredi kartı, kredi ve ek hesap ödeme performansınızı gösteren bir değerlendirme aracıdır. Kredi notunuz, bankalar için kıstas alınır ve notunuz ne kadar yüksekse bankaların kredili ürünlerine o kadar rahat erişebilirsiniz. Kredi notu düşük olanlara kredi kartı verilmemesinin temel sebebi, bankaların bu kişilerin ödeme performansına tam olarak güvenmemesidir. Ne var ki geçmişte yapmış olduğunuz hatalar yüzünden uzun süre kredi kartı alamamanız da ciddi bir haksızlıktır. Özellikle işsizlik, öğrencilik, evlilik süreci gibi dönemlerde kredili ürünlerin ödemelerinde problem yaşanabilmekte, bu durum kredi notuna doğrudan etki edebilmektedir.

Siz de yaşamınızın bir bölümünde kredi kartı, ek hesap veya kredi ödemelerinizi düzenli yapamadığınız için düşük bir kredi notuna sahipseniz kredi kartı alabileceğiniz bazı bankaların söz edeceğimiz avantajlarından yararlanabilirsiniz. Kredi notu düşük olanlara kredi kartı veren bankalara yapacağınız başvuruların olumlu neticelenme olasılığı daha yüksek olacak.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kredi notu düşük olanlara kredi kartı veren bankalar hangileri? sorusunu TEB, Garanti Bankası, Akbank, İş Bankası, QNB Finansbank, Burgan Bank ve Enpara.com olarak cevaplamamız mümkün. Bu bankalara yapacağınız kredi kartı başvuruları, diğer bankalara nazaran daha ılımlı şekilde değerlendirilir. Ne var ki kredi notunuz düşükse internetten yapacağınız başvurularda sisteme takılma olasılığınız yüksektir. Eğer kredi notunuzun yeterli olduğunu düşünmüyorsanız ve daha önce yapmış olduğunuz başvurular sürekli olarak reddedildiyse internet üzerinden gerçekleştirilen başvuru işlemlerine bir süre ara verin. Resmi gelirinizi gösteren belge ile birlikte banka şubelerine gittiğinizde kredi kartı alma şansınız daha yüksektir. Özellikle yılsonlarında şubelere verilen hedeflerin yoğun olduğu bilinmektedir. Her şubeye, hatta her personele kredi kartı hedefi verilmektedir. Bu durumda şube yetkisini kullanma açısından bankaların daha ılımlı davrandıkları gözlenmiştir. Bu dönemlerde yapılan kredi kartı başvurularının genelde reddedilmediği bilinen bir gerçek.

Kredi notu düşüklere kredi kartı veren bankalar olarak sıraladığımız bankalara şube aracılığıyla başvurmanız son derece önemli. Az önce söz ettiğimiz gibi yılsonuna doğru verilen hedeflerin yarattığı baskıyla birlikte başvurunuzun olumlu sonuçlanma olasılığı da artacaktır.

Kredi Notu 0 Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Daha önce bankalardan kredi kartı almadıysanız ve kredi kullanmadıysanız kredi notunuz tabii olarak 0 olacaktır. Kredi notu 0 olanlara kredi kartı veren bankalar da mevcut. Bir üst başlıkta sunmuş olduğumuz bankalara başvuruda bulunmanız durumunda kredi kartı talebiniz değerlendirilecektir. Eğer resmi bir gelire sahipseniz işiniz çok daha kolay olacaktır. Gelir belgesi olarak maaş bordrosu, kira sözleşmesi, emekli hesap cüzdanı, işletme defteri hesap özeti ya da mali veri belgelerinden size uygun olanını bankaya ibraz etmelisiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı Çıkar mı?

Kredi notu düşük olanlara kredi çıkar mı? sorusunun yanıtı bazı istisnalara rağmen evettir. Eğer kısa süre önce kanuni ya da idari takibe düştüyseniz kredi kartı alma şansınız neredeyse hiç yoktur. Ne var ki bu gibi durumlarda da nakit blokeli kredi kartı alabilmek mümkündür. Kredinfo.com olarak daha önce incelemiş olduğumuz bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için bir alt satırda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Nakit Blokeli Kredi Kartı Veren Bankalar

Nakit blokeli kredi kartı veren bankalar, normal şartlarda kredi kartı alamayan bireylerden alacakları nakit teminatla müşterilerine kredi kartı tahsis edebilirler. Bireyler, genellikle kredi notu düşük olduğunda ya da gelirleri bulunmadığında bu yola başvururlar. Ayrıca gelirin yeni kredi kartı alımında yetersiz olduğu durumlarda da bu yönteme başvurulabilir. Nakit Blokeli Kredi Kartı Nedir?

İlgili İçerik
YORUMLAR YAZ