• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  577707,115
  % -2,12
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Kredi Kartı Şifre Değiştirmek?

Kredi Kartı Şifre Değiştirmek?

Hayatımız da birçok şifre olduğundan dolayı malesef şire unutmak da artık kolaylaştı diyebiliriz.Kredi kartı şifre değiştirmek, bu gibi sorunlar ile sürekli karşı karşıya kalmaktayız.İlgili yazımız da sizlere kredi kartı şifre değiştirme işlemini nasıl ve nerelerden yapabileceğinizi açıklamaya çalışacağız.Öncelikle kredi kartı şifre değiştirmek kolay bir işlem olduğunu söyleyelim.Fakat bazı bankalar da zorunlu maddeler uygulanabildiği için kolay işlemi biraz zorlaştırmış olabilmektedirler.Biz her aşamasından detaylı olarak bahsedeceğiz.Kredi kartı şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim sorusu ile aklınızdaki tüm detayları anlatmaya çalışacağız.Kredi kartı şifresi güvenlik için çok önemlidir.Kredi kartı şifresini nasıl değiştirebilirsiniz aşağıdaki yazımızızda tüm detayları paylaşalım.

Kredi Kartı Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

Kredi kartı şifremi nasıl değiştirebilirim, en merak edilen soruyu açıklıyoruz. Kredi kartı şifre değişimi genellikle yeni kart ve gelen şifreyi değiştirme mevcut şifreni unutulması, kartının çalınması, güvenlik ihlali şubesi, gibi nedenlerden dolayı yapılır. Bu durumların dışında her 3 ay da bir ilgili kartta şifre değişikliği yapmak güvenlik açısından çok önemlidir. Kredi kartı şifre değişim işleminin banka şubesine giderek, Atm üzerinden, telefon bankacılığı üzerinden ,internet bankacılığı üzerinden ve bankaların telefon uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı Şifrem Kaç Rakamlı Olmalı?

Kredi kartı şifrem kaç rakamlı olmalı, bu soruya açıklık getirip sizlerin güvenli şifrenizi oluşturmanız için yazımızda detaylı olarak bahsediyoruz.Şifre değişikliği için en kolay çözümlerden birisi Atm lerdir. Kredi kartını atm ye yerleştirmek için ardından ekranda şifremi unuttum ya da şifre değişikliği seçeneği çıkacaktır. İlgili alanız seçmenizin ardından ATM menü yönlendirmeleri uygulayarak yeni şifrenizi belirleyebiliriz. Ancak atm ye yanlış bilgilier girmeniz durumun da anın da kartınız bloke edilir.Ve atm cihazı kartınızı geri alamayacağınız şekilde yutar.Banka şubesinden şifre değişikliği yapmak için kredi kartınız ve kimliğinizi yetkiliye ibraz etmeniz durumunda şifreniz değiştirilir.Telefon bankacılığı üzerinden şifre değiştirmek çok sık tercih edilen bir yöntemdir.Kartınızın bağlı olduğu çağrı merkezini aradığınızda size bazı güvenlik soruları soracaktır.Bankanızın bağlı olduğu yetkili güvenlik geçişinden sonra sizleri iligli kart değiştirme bölümüne aktaracak ve sizden 4 rakamlı şifre tuşlamanızı sağlayarak şifrenizi değiştirmenizi sağlayacaktır.Bazı bankalar da ise bu şifre rakamları 6 hane olabilmektedir.Bunu da göz önünde bulundurmanızı bildirebiliriz.Lütfen güvenliğiniz için cüzdan içerisinde kredi kart şifrem gibi basit notlar alarak güvenlik riskli hareketlerde bulunmayın.Kredi kartı şifrenizi unuttuğunuz da ilk olarak çalıştığınız bankanızının çağrı merkezini arayarak kartınızı kullanıma kapatmalısınız.Veya aynı gün şifre değiştirmek için hızlı bir şekilde banka, atm veya telefon bankacılığını kullanarak şifre değiştirme işlemi yapmalısınız.Bu detaylı bilgilendirmelerden sonra aklınızda soru işareti kaldıysa aşağıdaki yorum sayfamızdan soru sorabilirsiniz.

Kredi Kartı Üzerindeki Numaraların Anlamı Ne?

Kredi kartı üzerindeki numaraların anlamı ne?, sizler için bunu detaylı olarak anlatmak istedik.Birazdan kart üzerindeki tüm numaraların ne anlama geldiğini öğrenmiş olacaksınız.

Kredi kartlarının üzerine basılı olan 16 haneli bir sayı dizisi bulunur.Bu 16 adet rakam parçalara bölündüğün de bir anlam taşır. Kartın üzerin de bulunan ilk rakam hangi ödeme sistemini kullandığını belirtir.Kullanılan rakamın ilk rakamı 4 ise visa, 5 ise mastercard ödeme sitemini kullandığı anlamına gelir.Kart üzerin de bulunan ilk 6 hane sayı dizisi kartın hangi bankaya ait olduğunu belirtir.İlk 6 haneden sonra devam eden 9 rakam, yani 7 ile 15 sayı dizisi aralığı banka tarafından belirlenen ve bankacılık işlemlerinde kullanılan müşteri hesap numarasıdır.Kartların ön yüzün de yer alan bir diğer sayı dizisi son ödeme tarihidir.Son ödeme tarihi 4 hane den oluşur.Kredi kartları ve arka yüzünde manyetik okuyucu yüzünde bazı numaralar bulunur.Bu numaraların son 3 hanesi güvenlik amacı ile oluşturulmuştur.Sayfanın altın da yorum bölümümüz bulunuyor sizde farklı sorular sorarak aklınıza takılanların doğru cevabını yetkili kişilerden alabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ