• YARIM ALTIN
  1.738,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5168
  % 0,25
 • € EURO
  11,0604
  % 0,12
 • £ POUND
  13,1102
  % 0,05
 • ¥ YUAN
  1,4855
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,1349
  % 0,68
 • BITCOIN/TL
  557827,702
  % -3,69
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi kartı nasıl iptal edilir? sorusu, bankaların kredi kartı konusunda cömert davranmaya başladığı şu dönemlerde ciddi oranda artmış durumda. Öyle ki bazı bankalar hesap açmaya gelen müşterilerine bilgi dahi vermeden kredi kartı tahsis edebiliyor. Bir anda adreslerine gelen kredi kartı sayesinde durumdan haberdar olan kişilerin bazıları bu durumdan memnun olurken bazı bireylerin hiçte memnun olmadıkları gözlenmekte. Hâl böyle iken kredi kartı nasıl iptal ettirilir? Kredi kartı iptal etme nasıl yapılır? gibi sorular gündeme gelebiliyor.

Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

Kredi kartı nasıl iptal ettirilir? sorusuna birden fazla cevap vermemiz mümkün. Kredi kartını iptal etme işlemi için en kolay yol bankanın müşteri hizmetlerini aramaktır. Kredi kartını iptal ettirmek için size kart gönderen bankanın çağrı merkezini arayarak kredi kartı iptal başvurusu yapabilirsiniz.

Bankaların habersiz gönderdiği kredi kartlarının yanı sıra kendi isteğinizle almış olduğunuz kredi kartını iptal ettirmek de isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda da standart kredi kartı iptal etme işlemlerini uygulamanız yerinde olacaktır. Bankanın çağrı merkezini arayarak bu işlemi kolayca gerçekleştirmeniz mümkün.

Kredi kartı nasıl iptal edilir? sorusu için verilebilecek bir başka yanıt ise şubeden yapılacak başvurulara yönelik olacak. Bankanın herhangi bir şubesine giderek kredi kartı iptal başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz halinde kart iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sizden yazılı bir dilekçe ya da hazır form için imza alınabilir. Kredi kartı iptal formunu imzaladıktan sonra bankanın 7 gün içerisinde kredi kartınızı iptal etmesi gerekir.

Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir
Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

Banka Kredi Kartını İptal Etmiyor

Banka kredi kartını iptal etmiyor sorunsalı, birçok kişinin karşılaştığı durumlardan biridir. Bankalar, müşterilerini kaybetmemek adına kredi kartı iptali hususunda ağır hareket edebilirler. Bazı bankalar, kredi kartı iptal başvurusu yapan müşterilerine çeşitli teklifler sunarak bu işlemi sonlandırabilirler. Özellikle hediye puan verme, ekstra limit tanımlama gibi haklar, zaman zaman müşterileri cezbedebilmekte. Bankanın kredi kartı iptal etme başvurusu esnasında böyle bir teklif sunması halinde teklifi değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz bu teklife rağmen kredi kartı iptal başvurusu için devam edebilir ve kartınızı yine iptal edebilirsiniz.

Banka kredi kartını iptal etmiyorsa müşteri hizmetlerini aradığınızda kartın kapatılmaması hakkında yasal hakkınızı kullanacağınızı ve ilgili mercilere şikayette bulunacağınızı bildirebilirsiniz. Bu durumda banka yetkilisinin işi uzatan tarzdaki tavrı değişecek ve kartınızı kapatacaktır.

Kredi Kartı Kapatma Nasıl Yapılır?

Bazen banka müşterilerinin kredi kartı kapatma nasıl yapılır? şeklinde sorular sorduğu da görülmekte. Kredi kartı kapatma nasıl yapılır? sorusunun yanıtı kredi kartı nasıl iptal edilir? sorusuyla aynı cevaba sahiptir. Bu işlem için de kart bankasının müşteri hizmetlerinden kredi kartı kapatma başvurusu yapabilirsiniz. Dilerseniz kredi kartı geçici kapatma hakkınızı da kullanabilirsiniz. Kredi kartı geçici kapama işleminin geri dönüşü mümkünken kredi kartı iptalinin geri dönüşü mümkün değildir. Aynı bankaya tekrar kredi kartı başvurusu yapmanız durumunda size yeni bir kart verilecektir.

Kartınızın güvenliğiyle ilgili bir sorun yaşadığınızda kredi kartını geçici olarak kapatma yöntemine başvurabilirsiniz. Böylece sizin izniniz olmadan kart limitiniz kullanamaz ve gerekli güvenlik önlemini almış olursunuz. Eğer kart bilgileriniz başkasının eline geçtiyse geçici kapama yerine tamamen kapama yöntemini tercih etmenizde fayda var.

Kredi Kartı Kapatma Nasıl Yapılır
Kredi Kartı Kapatma Nasıl Yapılır?
YORUMLAR YAZ