• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  580048,509
  % -1,61
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltilirim?

Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltilirim?

Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltilirim şeklinde soruları her kredi kartı kullanıcı merak ettiğini biliyoruz.Bizde kredi kartı limitinizi nasıl yükseltebileceğinizin sorusu en doğru bilgiler ile sizlere aktaracağız.Vakit kaybetmeden kredi kartı limiti nasıl yükseltirim sorusunu hemen anlatalım.Aşağıdaki adımları sizler de uygulayarak hemen kredi kartı limitinizi yükseltebilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Yükseltmek İçin Neler Yapmalıyım?

Kredi kartı limiti yükseltmek için neler yapmalıyım, gibi sorunuzun cevabını sizi bekletmeden hemen açıklıyoruz.İlk olarak bağlı olduğunuz yani kullanmış olduğunuz bankanın ve diğer toplam kredi limitlerinizin ve borç bilginizin bu limitleri belirlerken çok önemli olduğunu belirtmek isteriz. Kredi kartı verecek kişinin gelir ve kredi notuna bağlı olarak belirleyin ilgili yönetmelik kapsamında bankalar kredi kartı bir şekilde İlk defa kredi kart sahibi olacak kişiler için kullanılmaya başlanan ilk yıl kredi kartları toplamda 7 aylık belgeli gelirin en fazla iki katı ilk kez daha sonraki yıllarda ise kredi kartları toplam limiti belgelenebilir.Sizin banka da göstermiş olduğunuz gelir en fazla olabilir yöntemine göre kredi kartı kredi kartı yapılabilir internet bankacılığı üzerinden bankanın çağrı merkezinden ilgili bankanın ATM sinden ve banka şubesinden bazı bankalar şubeden talep kabul etmeyebilir. Bankanız da kredi kartı limit artırma talebi için gecikme ve uzun süreli asgari ödeme yapmamak büyük önem taşıyor. Artırım talebinde bankalar kredi notunu değerlendirmeye alırlar yani özellikle son dönem kredi kartı gelir yeterli olsa bile sonuçlanabilir olmasına rağmen farklı bankalar değerlendirilebilir. Kredi kartı toplam limiti gelire göre belirlendiği için bir kredi kartının limiti kişiye ait diğer kredi kartı limitini de etkiler bu nedenle kart limitini yükseltmek için kredi kartı almak genel olarak işe yarayan bir yöntem değildir.

Kendi çalıştığınız bankanız eğer limit artırma talebini red olarak cevaplarsa, farklı bankalarda hemen başvuru yapmanızı önermiyoruz. Son başvuru üzerinden en az 2 ay geçmesini bekleyin ve düzenli min. 2-3 ay taksitli alışveriş ödemesi yaptıktan sonra tekrar kredi kart limit yükseltme başvursunu deneyebilirsiniz.Sizlere detaylı olarak kredi kartı limitinizi yükseltmek için en doğru bilgileri anlatmaya çalıştık yine farklı sorular aklınıza takılırsa bizlere sayfa altında yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Kredi Puanım Ne kadar Önemli?

Kredi puanım ne kadar önemli, her kredi kartı kullanan müşteri ilk olarak bu soruyu harcamaya başlamadan önce puanını sürekli yüksek tutmak zorunda.Eğer kredi limitinizi yükseltmek istiyorsanız bankalara güvenilir şeklinde görünmelisiniz.Siz bankalara sürekli asgari ödeme yapmazsanız banka kurumlarıda sizin sicilinizi artı puan verecek yani kredi limit puanınız pozitif yönde ilerleyecektir.Düzenli aylık taksitler şeklinde kart ödemelerinizi yapmak bankalar tarafından olumlu görüntülenir.Yukarıda kredi puanım ne kadar önemli sorusunun cevabı da çok önemli diyebiliriz.Her kredi kartı müşterisi bankalar tarafından borcuna sadık görünmeyi ister.Kredi puanınız yüksek ise her banka da kredi limit artışı yapabilir veya ihtiyaç kredisi gibi ürünleri rahatlıkla hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.Kredi kartı limiti yükseltmenin yanı sıra sıfırdan kredi kartı almak isteyenler için ilgili yazımızı okumalarını tavsiye ederiz.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Hesaplanır?

Kredi kartı limiti ilk defa kredi kartı sahibi olacak kişiler için ilk yıl, belgeleyebildikleri aylık gelirlerinin en fazla iki katı olabilir.Takip eden yıllar da ise 4 katıdır.Daha önce kredi kartı sahibi olanların ise en fazla aylık gelirlerinin 4 katı olabilir. Ayrıca aylık gelirinin 4 katı limiti tüm kredi kartı limitleri için geçerlidir.Yani kişinin aylık geliri 5.000 TL ise tüm kredi kartlarının toplam limiti en fazla 20.000 TL olabilir. Kişinin gelirinin tespit edilememesi durumun da bankaların inisiyatifin de düşük limitli kredi kartı verilebilir.Veya mevduat hesaplar üzerinde belirli tutarlar üzerinde ki mevlalarda dikkate alınabilir. Öte yandan en fazla gelirin 4 katı sınırlı olmak şartıyla ne kadar limitli kredi kartı verilebileceği bankaların değerlendirmesindedir.Bankalar kredi kartı limiti değerlendirmesin de gelir düzeyinin yanında kredi notunu da dikkate almaktadır.Kredi kartı başvurusu ve onay süreci ile daha fazla bilgi almak için kredi kartı başvurusu konumuzu inceleyebililirsiniz.Ve aklınıza takılan farklı sorular olursa aşağıdaki yorum sayfamızdan bizlere danışabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ