• YARIM ALTIN
  1.738,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5185
  % 0,26
 • € EURO
  11,0714
  % 0,09
 • £ POUND
  13,1131
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  1,4864
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,1349
  % 0,70
 • BITCOIN/TL
  557409,288
  % -3,76
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Kredi Kartı Almak İçin Kaç Puan Gerekir?

Kredi Kartı Almak İçin Kaç Puan Gerekir?

Kredi kartı başvurusu yapacak bireylerin çoğu, kredi kartı almak için kaç puan gerekir? Kredi kartı almak için puanım kaç olmalı? Kredi kartı almak için kredi notu kaç olmalı? gibi sorulara yanıt aramakta. Sizlere bugün merak edilen bu soruların yanıtını detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız. Böylece kredi kartı almadan önce kredi notunuzun kaç olması gerektiği konusunda fikir sahibi olabileceksiniz.

Öncelikle belirtmekte fayda var ki, kredi kartı almak için kaç puan gerekir? Kredi kartı almak için kredi notu kaç olmalı? gibi soruların yanıtı her bankaya göre değişiklik gösterebilir. Kredi notunuzun 1200 olduğunu varsayalım. X Bankası’na kredi kartı başvurusu yaptınız; fakat başvurunuz reddedildi. Bu durumda diğer bankalardan da kredi kartı alamayacağınızı düşünmeyiniz. Zira her bankanın risk analizi farklıdır ve bu kredi notuyla başka bir bankadan kredi kartı alma şansınız devam etmektedir. Kredinfo.com olarak daha önce sizlere düşük kredi notu olana kredi kartı veren bankalardan söz etmiştik. Kredi kartı kategorimizde yer alan bu gibi içerikleri inceleyerek düşük kredi notuyla nasıl kredi kartı alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı almak için kredi notu kaç olmalı

Kredi kartı almak için kredi notu kaç olmalı? ve kredi kartı almak için kaç puan gerekir? sorusunun yanıtını temel olarak 1100 olarak verebiliriz. Findeks nezdinde az riskli olarak tanımlanan 1100 kredi notu, bankalar tarafından kredi kartı tahsisinde de kullanılmaktadır. Elbette bunun için güncel ya da yakın tarihli gecikmenizin olmaması şarttır. Kredi notunun 1100 olması, normal şartlarda bankalar için yeterli değildir; fakat kredi notunuzun en az 1100 olması kadar neden bu seviyede olduğu da önemlidir. Eğer gecikmelerden dolayı kredi notunuz daha yüksek bir seviyeden 1100’lü seviyelere düştüyse kredi kartı başvurunuz onaylanmayabilir; fakat kredi notunuz daha alt seviyeden 1100’lü seviyelere doğru artmışsa ve yükselme eğilimindeyse kredi kartı başvurunuz kabul görebilir. Tahmin edeceğiniz üzere kredi notunuz ne kadar yüksekse bankalardan kredi kartı alma şansınız o derece yükselir.

Kredi notunuz 1100 seviyelerinde ise ilk etapta istediğiniz limiti alamayabilirsiniz; fakat düşük limitli olsa bile kredi kartı aldıktan sonra ödeme düzenine göre limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Maaşlı çalışanlar için tüm bankalardan alınabilecek toplam kredi kartı limiti maaşın 4 katını aşamaz; elbette bunun için bazı istisnai durumlar söz konusudur. Bankalar, müşterilerine kredi kartı verebilmek adına gelir beyanı alarak maaşı olduğundan daha yüksek gösterebilir, böylece maaşın 4 katını aşacak kadar limit tahsis edebilirler.

Kredi kartı almak için kredi notu kaç olmalı? ve kredi kartı almak için kaç puan gerekir? soruları, kredi notu 1100’ün altında olan bireyler için olumsuz yargı oluşturmakta. Kredi notunuz 1100’ün altında ise kredi kartı alma şansınız düşük olacaktır. Böyle durumlarda yine kredi kartı kategorimizde yer alan tüyo niteliğinde içerikleri inceleyebilir, böylece dilediğiniz bankadan kredi kartı alabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ