• YARIM ALTIN
  1.718,00
  % 0,69
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3348
  % 0,42
 • € EURO
  10,8663
  % 0,34
 • £ POUND
  12,8795
  % 0,31
 • ¥ YUAN
  1,4610
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,1316
  % 0,30
 • BITCOIN/TL
  597742,216
  % 3,54
 • BIST 100
  1.432,32
  % 0,17

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi çekmek için kredi notu kaç olmalı? sorusu, kredi çekecekler tarafından fazlasıyla merak edilmekte. Kredi işlemlerinizde size rehber olması adına kredi puanı kaç olmalı? sorusunu ayrıntılarıyla birlikte cevaplayacağız. Kredi çekebilmek için kredi notunuzun belirli bir seviyede olması şarttır. Bankalar, kredi verirken müşterilerinin kredi notunu muhakkak baz alırlar. Kredi notunuzun yüksek olduğu dönemlerde bankaların kredi hizmetlerinden daha kolay yararlanabilirsiniz; düşük olduğu dönemlerde ise kredi çekmek deyim yerindeyse imkânsız bir hâl alır.

Kredi çekmek için gereken kredi notu, bankadan bankaya değişebilmektedir. Kredi çekmek için gereken kredi puanı bir bankada 1200 iken, başka bir bankada 1400 olarak uygulanabilmektedir; fakat belirli bir kredi notuna ulaştıktan sonra tüm bankalardan kredi alma şansına sahip olursunuz.

Bankaların genel esaslarına bakıldığında kredi çekmek için gereken kredi puanının 1256 seviyesinde olduğunu görüyoruz. 1256 kredi notu, bankalar açısından orta seviye olarak kabul görmektedir. Elbette kredi notunuz 1256 olsa bile her bankadan kredi alamayabilirsiniz; kredi notunuz bu seviyenin ne kadar üzerindeyse kredi başvurularınızın kabul edile olasılığı o derece artar. Kredi notunuz 1256’dan düşükse kredi imkânları da zayıflayacaktır.

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalı?

Gelelim kredi çekmek için kredi notu en az kaç olmalı? sorusunu daha detaylıca cevaplamaya. Kredi notunuz 1255’in üzerindeyse bankaların şart koştuğu diğer esasları da yerine getirmeniz durumunda kredi alma ihtimaliniz %90’ın üzerinde olacaktır. Çekeceğiniz kredinin taksit tutarının en az 2 katı gelire sahipseniz ve kredi notunuz orta seviyenin üzerindeyse kredi kullanabilirsiniz. Taşıt ve konut kredisi gibi teminatlı kredilerde işiniz daha kolay olacaktır. Bu kredileri ayrı birer başlık altında incelememizde fayda var.

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalı?
Kredi Çekmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalı?

Konut Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Konut kredisi için kredi notu kaç olmalı sorusu? yeni bir ev alacakları yakından ilgilendiriyor. Kredi notunuz 1200 ve üzerindeyse konut kredisi çekme şansınız olacaktır; bunun için bankaların diğer şartlarını da sağlamanız gerekir. Banka, krediye konu evi ipotek altına alacağı için kredinin ödenmemesi durumunda katlanacağı zarar daha az olacaktır; bu nedenle konut kredisi için kredi puanı kaç olmalı? sorusunun yanıtı ihtiyaç kredilerine nazaran daha düşüktür.

Konut kredisi borcunun ödenmemesi durumunda gerekli hukuki işlemlerin akabinde son çare olarak konutun satışı gerçekleştirilir. Banka, kalan kredi borcunu ve gerekli tüm masrafları bu satış işleminin sonrasında tahsil eder. Dolayısıyla konut kredisi çekmek için kredi notu kaç olmalı sorusunun yanıtının 1200 ve üzeri olması muhtemeldir.

Taşıt Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Konut alacaklar gibi yeni bir araç alacaklar da taşıt kredisi için kredi notu kaç olmalı? Taşıt kredisi çekmek için kredi puanı kaç olmalı? gibi sorulara yanıt arıyor. Taşıt kredisi çekmek için gerekli kredi notu konutta olduğu gibi 1200’dür. Bankalar, taşıt kredilerinde aracı rehin olarak alırlar ve kredi borcu sona erene kadar bu rehini kaldırmazlar; dolayısıyla bankanın zararını giderme ihtimali yine ihtiyaç kredilerinden fazladır.

Araç kredisi için kredi notu kaç olmalı? sorusu kullanılacak kredi tutarına bağlı olarak da değişebilir. Örneğin; kredi notunuz 1200 ise bankadan yüksek tutarlı kredi alamayabilirsiniz. Bu durumlarda çekeceğiniz kredi tutarını düşürerek finansman ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Örneğin; bankaya yaptığınız 100.000 TL taşıt kredisi başvurusu reddedildiyse çekeceğiniz tutarı bir miktar düşürerek şansınızı yeniden deneyebilirsiniz.

Taşıt Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?
Taşıt Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

İhtiyaç kredisi çekmek için kredi notu kaç olmalı? sorusu, konut ve taşıt kredilerine göre daha çok merak edilmekte. Sayıca daha çok kullanılıyor olması, ihtiyaç kredisi için kredi puanı kaç olmalı? sorusunu da daha değerli kılıyor. Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere ihtiyaç kredisi çekmek için gerekli kredi puanı 1256’dır. Notunuz bu seviyenin üzerindeyse kredi alma şansınız da doğal olarak artacaktır.

YORUMLAR YAZ