• YARIM ALTIN
  1.742,00
  % 0,28
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5087
  % 0,26
 • € EURO
  11,0619
  % 0,18
 • £ POUND
  13,1173
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  1,4904
  % 0,24
 • РУБ RUBLE
  0,1351
  % 0,79
 • BITCOIN/TL
  559202,512
  % -3,08
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigorta Gerekiyor?

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigorta Gerekiyor?

Kredi çekmek için kaç ay sigorta gerekiyor? Kredi çekmek için kaç gün sigortalı olmak gerekir? Kredi çekmek için kaç aylık sigorta gerekli? gibi sorular, kredi başvurusunda bulunacaklar tarafından sıkça dile getirilmekte.

Kredi çekmek için kaç ay sigorta gerekiyor? Sorusunun yanıtı bankadan bankaya değişkenlik gösterdiği gibi mesleğinize göre de değişebilir. Örneğin; kamu personeli olarak atandıysanız ilk maaşınızı aldıktan sonra bile kredi çekebilirsiniz. İlk maaş bordronuz oluştuktan sonra maaş aldığınız banka başta olmak üzere tüm bankalar muhtemelen kredi başvurunuzu olumlu sonuçlandıracaktır.

Kredi Çekmek İçin Kaç Gün Sigortalı Olmak Gerekir?

Kredi çekmek için kaç gün sigortalı olmak gerekir? sorusunun cevabı özel sektör çalışanlarında biraz daha uzun olabilmekte. Özel sektör çalışanlarının kredi hizmetlerinden faydalanabilmesi adına en az 6 aydır sigortalı çalışıyor olmaları gerekmektedir. Bazı bankalar bu süreyi 3 ay olarak uygularken kimi bankaların kredi çekmek için sigorta şartını 1 yıl olarak uyguladıkları bilinmekte.

Özel sektör çalışanları, maaş bankalarından daha rahat kredi alabilmektedirler. Bu kişilerin maaşlarının doğrudan bankaya yatırılması, bankanın kredi tahsilatı hususunda elini güçlendirmektedir. Bu da maaş bankasından kredi çekmenin daha kolay olacağına işarettir.

Kredi Çekmek İçin Kaç Gün Sigortalı Olmak Gerekir
Kredi Çekmek İçin Kaç Gün Sigortalı Olmak Gerekir?

Kredi Çekmek İçin Sigorta Şart mı?

Kredi çekme düşüncesinde olanların merak ettiği konulardan biri de kredi çekmek için sigorta şart mı şeklinde? Kredi notu sisteminin kredilerde temel dayanak olduğu hemen herkes tarafından bilinmekte. Bu doğrultuda bankaların çoğu gelir belgesi olmadan bile kredi verebilmekte. Şubeden yapacağınız kredi başvurularında sigorta şartı aranırken mobil uygulama ve internet bankacılığından yapacağınız başvurularda sigorta şartı aranmayabilmekte. Bunun için daha önce yayınlamış olduğumuz Anında Kredi Veren Bankalar başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Anında Kredi Veren Bankalar 2020

Anında kredi veren bankalar 2020 yılında da banka müşterilerinin yoğun ilgisini çekiyor.  Kredi çekmek için banka şubesine gidip saatlerce uğraşmak istemeyen bireyler, anında kredi veren bankaları tercih ediyor. Hemen kredi veren bankalar, bu işlemleri internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden gerçekleştiriyor. Bu işlem esnasında banka, arka planda

İlgili İçerik
Kredi Çekmek İçin Sigorta Şart mı
Kredi Çekmek İçin Sigorta Şart mı?

Kredi İçin Sigorta İstemeyen Bankalar Hangileri?

Kredi için sigorta istemeyen bankalar, bu hizmetlerini bir üst başlıkta belirttiğimiz üzere internet bankacılığı ve mobil uygulama servisleri üzerinden sağlamakta. Kredi için sigorta istemeyen bankalar şunlardır;

 • Nkolay Kredi,
 • Enpara
 • CEPTETEB
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Türkiye Finans
 • ING Bank

Bu bankaların kredi başvuru kanalları üzerinden ileteceğiniz kredi taleplerinizde sigorta bilgisine ihtiyaç duyulmamaktadır; fakat başvurunuzu şubeden yapacaksanız muhakkak gelir belgeniz istenecek; dolayısıyla sigortalılık durumunuza bakılacaktır.

Kredi Çekmek İçin SGK Hizmet Dökümü

Kredi çekmek için SGK hizmet dökümü isteniyorsa bu belgeyi e-devlet üzerinden temin edebilirsiniz. E-devlet profilinize giriş yaptıktan sonra ama kısmına SGK hizmet dökümü yazarak sigorta belgelerinize ulaşabilirsiniz. Son 6 aya ait SGK hizmet dökümünün yanı sıra tüm SGK hizmet dökümünüze de ilgili sayfadan erişmeniz mümkündür.

Kredi çekmek için SGK hizmet dökümünüzü doğrudan şubeye iletmeniz gerekmekte olup belge altında mutlaka barkod olmalıdır. Banka, barkod üzerinden belgenin geçerliliğini doğrulayacaktır.

YORUMLAR YAZ