• YARIM ALTIN
  1.714,00
  % 0,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3031
  % 0,06
 • € EURO
  10,8403
  % 0,11
 • £ POUND
  12,8541
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  1,4560
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,1313
  % 0,04
 • BITCOIN/TL
  592176,540
  % 1,17
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

KGF İşe Devam Kredisi 2020

KGF İşe Devam Kredisi 2020

KGF İşe Devam Kredisi 2020, koronavirüs sebebiyle işleri sekteye uğrayan firmalara rahat bir nefes aldırma amacıyla KGF tarafından hayata geçirildi. Buna göre salgın sebebiyle işleri sekteye uğrayan ya da faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan KOBİ ve ticari işletmeler, KGF işe devam desteğinden faydalanabilecek. KGF işe devam kredi desteğiyle ilgili en çok merak edilen; KGF işe devam şartları nelerdir? KGF işe devam kredisi hesaplama nasıl yapılır? KGF işe devam kredi başvurusu nasıl yapılır? KGF işe devam kredisi veren bankalar hangileri? sorularını ve çok daha fazlasını sizler için özenle ele alacağız.

KGF İşe Devam Kredisi 2020

KGF İşe Devam Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

KGF işe devam kredisi veren bankalar şunalardır;

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası

KGF işe devam desteği veren bankalar, şuan için yalnızca kamu bankaları olup özel bankalar da bu pakete kendi tahsis komitelerince destek sunabilirler.

KGF İşe Devam Kredisi Nedir?

KGF işe devam kredisi nedir ve KGF işe devam kredisinden kimler faydalanabilir? tarzındaki sorular son günlerde çok fazla dile getirilmekte. KGF işe devam desteği, adından da anlaşılacağı üzere KGF (Kredi Garanti Fonu) tarafından Hazine desteğiyle sağlanmaktadır. Koronavirüs salgınından doğrudan ya da dolaylı olarak etkilenen firmalara herhangi bir sektör ayrımı olmadan yapılacak finansman desteğini ifade eder. Bankaların bu paket için kullanabilecekleri toplam KGF işe devam limiti 120 Milyar TL’dir. Hazine kefalet oranı ise %80 olarak uygulanacaktır.

KGF İşe Devam Kredisi Nedir?

KGF İşe Devam Kredisi Şartları Nelerdir?

KGF işe devam kredisi şartlarının ilk ve en önemlisi, istihdamın korunması kuralıdır. Şubat 2020’de onaylanan sigortalı hizmet dökümünde yer alan işçi sayısının korunması koşulunu sağlayan firmalar bu krediye başvurabilirler. Ayrıca KGF işe devam kredisi kullanımları 31.12.2020’ye kadar yapılmak zorundadır.

Yeni KGF destek paketi 2020’den yararlanabilmek için kredi başvurusu esnasında ve sonrasında iflas kararı, iflas erteleme kararı, fesih ve konkordato kararı bulunmamalıdır. Aynı zamanda firma ya da ortaklarının ayrı ayrı ya da birlikte %25 ve daha fazlasına sahip oldukları şirketler için de bu hususlar geçerlidir.

KGF İşe Devam Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

KGF işe devam kredisi başvurusu 2020 yılı için Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım şubelerine ya da bu bankaların internet üzerinden başvuru alınabilen kanalları üzerinden yapılabilir. Başvuru esnasında TBB’den alınmış Risk Raporu ve Şubat ayı ile bu ayı takip eden ayların sigortalı çalışan hizmet dökümleri talep edilecektir.

KGF işe devam desteği başvurusu yalnızca TL kullanımlar için yapılabilecek olup dövize endeksli krediler için kullanılamamaktadır.

KGF İşe Devam Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

KGF İşe Devam Kredisi Hesaplama

Bankalar, KGF işe devam kredisi hesaplama için en fazla %0,75 (binde7,5) dosya masrafı alabileceklerdir. Ayrıca bir defaya mahsus olmak üzere KGF tarafından da aynı oranda komisyon tahsilatı yapılacaktır. KGF işe devam kredisi faiz oranı bankalar tarafından yıllık %7,5 olarak belirlenmiş olup KGF işe devam kredisi hesaplama işlemlerinde BSMV uygulaması da olacaktır. KGF işe devam kredisi vadesi maksimum 36 ay olup 6 aylık ödemesiz dönem uygulaması söz konusudur.

KGF İşe Devam Kredisi Vakıfbank

Vakıfbank KGF işe devam kredisi desteğinden yararlanmak için hesabınızın bulunduğu şubeye başvurabilir, dilerseniz bankanın resmi web sitesi üzerinden de ön başvurunuzu iletebilirsiniz. KGF işe devam desteği Vakıfbank kredileri, yıllık %7,5 faiz oranıyla kullandırılacaktır.

Vakıfbank KGF işe devam kredisi başvurularınız banka tarafından ortalama 1 hafta içerisinde sonuçlandırılıp tarafınıza olumlu/olumsuz geri dönüş sağlanacaktır.

KGF İşe Devam Kredisi Ziraat Bankası

Ziraat KGF işe devam kredisi başvurusu için işletmenizin hesabının bulunduğu Ziraat Bankası’nı ziyaret edebilirsiniz. Bu bankada daha önce hesabınız bulunmuyorsa şirket evraklarınızla birlikte istediğiniz Ziraat Bankası şubesine giderek de başvuru yapabilirsiniz. KGF işe devam kredisi Ziraat Bankası hizmetlerinden yararlanmak için bu içeriğimizde yer alan şartları sağlamanız gerekmektedir.

KGF İşe Devam Kredisi Halkbank

Halkbank KGF işe devam kredisi başvurularınız için şirket hesabınızın bulunduğu Halkbank şubesine uğrayabilirsiniz. %80 devlet destekli KGF kredisi başvurularınızı Halkbank web sitesi üzerinden de yapabilirsiniz.

KGF İşe Devam Kredisi Vakıf Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası, fatura karşılığı kredi şeklinde kullandıracağı kredilerde KGF paketinden yararlanabilmekte. Bu krediden yararlanabilmek adına mal ya da hizmet alımı yapıyor olmanız gerekmektedir. Katılım bankası olarak hizmet sunduğundan Vakıf Katılım Bankası’nda doğrudan nakit kredi bulunmamaktadır.

KGF İşe Devam Kredisi Ziraat Katılım Bankası

Ziraat katılım KGF işe devam kredisi başvurusu için gerekli şartlar, bir üst başlıktaki Vakıf Katılım şartları ile aynıdır. Söz konusu banka, nakit kredi kullandırmamakla birlikte mal ve hizmet alımlarının faturalı alım satımlarında devreye girebilmektedir.

YORUMLAR YAZ
 • Derman Çelikbilek1 sene önce
 • Halkbank çok iyi bu işte kgf almak isteyenlere tavsiye ederim. hemen hallediyorlar işlerinizi