• YARIM ALTIN
  1.718,00
  % 0,23
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3084
  % 0,11
 • € EURO
  10,8522
  % 0,15
 • £ POUND
  12,8595
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  1,4554
  % -0,08
 • РУБ RUBLE
  0,1312
  % 0,03
 • BITCOIN/TL
  592786,107
  % 1,38
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

Katılım Emeklilik BES İptali Nasıl Yapılır?

Katılım Emeklilik BES İptali Nasıl Yapılır?

Katılım Emeklilik BES iptali nasıl yapılır? sorusu, son dönemde mail yoluyla tarafımıza en çok iletilen soruların başında geliyor. Bu vesile ile Katılım Emeklilik BES iptali nasıl yapılır? Katılım Emeklilik BES iptal başvurusu nasıl yapılır? sorularıyla beraber Albaraka Türk BES iptali nasıl yapılır? Kuveyt Türk BES iptali nasıl yapılır? Albaraka bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır? Kuveyt Türk bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır? sorularına da yanıt vereceğiz. Albaraka BES iptali nasıl yapılır? ve Kuveyt BES iptali nasıl yapılır? sorularını bu başlık altında cevaplamamızın sebebi de Katılım Emeklilik şirketinin Albaraka Türk ve Kuveyt Türk bankalarının ortak iştiraki olmasından kaynaklanmakta. Bu iki banka tarafından ortak bir iştirak olarak kurulan Katılım Emeklilik ve Hayat firması, bu bankaların hayat grubu sigortaları ile BES işlemlerini gerçekleştirmede rol oynuyor.

Katılım Emeklilik BES İptal

Katılım Emeklilik BES iptal işlemi için birkaç seçeneğiniz mevcut. Eğer BES sözleşmenizi yaptığınız tarih üzerinden 60 gün geçmediyse BES cayma hakkınızı kullanarak sistemden daha kolay şekilde çıkabilirsiniz. Bunun için 0850 226 01 23 numaralı Katılım Emeklilik bireysel emeklilik iptal hattını arayarak işlem yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilisine ulaştıktan sonra BES cayma hakkımı kullanmak istiyorum demeniz halinde iptal işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Cayma hakkı sözlü bir hak olup bunun için herhangi bir form imzalamanıza gerek yoktur. Diğer şirketler gibi Katılım Emeklilik müşteri hizmetleri yetkilisi de iptal işlemini yapmamanız adına size sistemi en ince ayrıntısına kadar anlatmaya çalışacaktır. Eğer sizlere anlatılan bilgiler doğrultusunda iptal işleminden vazgeçmek isterseniz işleme devam etmeden sonlandırabilir ve bireysel emeklilik sisteminde kalmaya devam edebilirsiniz. Aksi durumda cayma hakkınızı tekrar ileterek bu konuda kararlı olduğunuzu karşı tarafa aksettirmelisiniz. Müşteri hizmetleri yetkilisi kararlı olduğunuzu anladıktan sonra cayma hakkınızı onaylayacaktır. Eğer bu süre zarfında hesabınızdan ya da sözleşme imzalarken belirtmiş olduğunuz kredi kartınızdan bireysel emeklilik kesintisi yapıldıysa bu bedel hesabınıza veya kredi kartınıza iade edilir.

Albaraka Türk BES İptali Nasıl Yapılır

Katılım Emeklilik bireysel emeklilik iptal işleminin bir diğeri de sisteme giriş tarihi üzerinden 60 gün geçmesi şeklindedir. Bu durumda artık sistemde kayıtlı olduğunuzdan cayma hakkınız kalmamıştır; fakat bu durum bireysel emeklilik iptal işlemine engel değildir. Yine 0850 226 01 23 Katılım Emeklilik bes iptal telefonunu arayarak iptal talebinde bulunabilirsiniz. BES iptal işleminde bireysel emeklilik cayma hakkından bağımsız olarak bireysel emeklilik iptal formlarını imzalamanız gerekir. Müşteri hizmetleri yetkilisine Katılım Emeklilik BES iptali talebinizi iletmeniz halinde süreciniz başlatılır ve yetkiliye vereceğiniz mail adresine iptal formları gönderilir. İptal formlarının çıktısını aldıktan sonra her yetkilinin size söyleyeceği sayfaya ad soyad ve tarih bilgisi yazdıktan sonra imzalamanız gerekir. Ayrıca hesap alanına da varsa iptal sonrasında bakiyenin hesaba aktarımı için IBAN numaranızı yazmanız gerekir. Bu formu bilgisayarınızla ya da telefonunuzla taradıktan sonra size gönderilen mail adresi üzerinden Katılım Emeklilik bireysel emeklilik iptal servisine göndermeniz gerekir. Size mail gönderilen adrese cevap olarak da atabilirsiniz. Form karşı tarafa ulaştıktan sonra 20 iş günü içerisinde sözleşme iptali sonrasında hesaplanan tutar formda belirlemiş olduğunuz IBAN numarasına gönderilir.

Albaraka Türk BES İptali Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır? ya da başka bir ifadeyle Albaraka bes iptali nasıl yapılır? sıkça sorulan bir diğer soru olarak karşımıza çıkıyor. Eğer maaşınızı Albaraka Türk’ten alıyorsanız işvereniniz tarafından otomatik katılım bes sözleşmesi yaptırılmış olur. Kanuna tabii tüm firmalar, 45 yaş altı çalışanlarına bireysel emeklilik yaptırma yükümlülüğüne sahiptirler. Ne var ki bu zorunluluk bireyleri bağlamamaktadır. Otomatik katılım sonrasında sözleşmenize devam edebileceğiniz gibi bireysel emeklilik iptal talebinde de bulunabilirsiniz. Albaraka Türk bes iptal işlemleri de yine Katılım Emeklilik üzerinden gerçekleştirilir. Size gönderilen Albaraka bes iptal formuna Albaraka hesap numaranızı yazmanız halinde iade gelecek tutar Albaraka Türk nezdindeki hesabınıza aktarılacaktır.

Kuveyt Türk BES İptali Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır? sorusunun yanıtı da Albaraka Türk ile aynıdır. 0850 226 01 23 numaralı Kuveyt Türk bes iptal hattını arayarak iptal talebinde bulunabilirsiniz. Formda yer alan hesap numarası kısmına Kuveyt Türk hesap numaranızı yazarsanız varsa iade gelecek tutar Kuveyt hesabınıza aktarılır. Kuveyt bes iptal işlemlerinde de iade gelecek tutar 20 iş günü içerisinde hesabınıza gönderilir. 

ofis porno softmvh.com
YORUMLAR YAZ