• YARIM ALTIN
  1.713,00
  % 0,23
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3040
  % 0,08
 • € EURO
  10,8528
  % 0,17
 • £ POUND
  12,8571
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  1,4565
  % -0,02
 • РУБ RUBLE
  0,1313
  % 0,03
 • BITCOIN/TL
  591419,319
  % 1,26
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

İş Bankası POS Komisyon Oranları 2020

İş Bankası POS Komisyon Oranları 2020

İş Bankası pos komisyon oranları 2020 yılı için güncellendi. İş Bankası pos oranları 2020 ile ilgili tüm detayları bu kapsamlı içeriğimizde bulabilirsiniz. İş Bankası pos komisyon oranlarının yanı sıra İş Bankası pos cihazı başvurusu nasıl yapılır? İş Bankası pos başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? İş Bankası ertesi gün pos oranları ne kadar? gibi merak edeceğiniz soruların yanıtını da bu içeriğimizde bulabileceksiniz.

İş Bankası POS Oranları 2020

İş Bankası POS oranları, sabit ve değişken ücret dahilinde olanlar diye 2’ye ayrılmakta. Eğer pos cihazınızdan yapacağınız aylık çekim tutarı 5.000 TL’yi aşmayacaksa İş Bankası sabit ücretli pos cihazı almanızı tavsiye ederiz. Çekim tutarına göre sabit ücret ödeyeceğiniz bu pos cihazı, ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacak ve sizi ek masraflardan koruyacaktır. İş Bankası ertesi gün pos oranlarına göre düzenlenen sabit ücretli pos tarifelerini birazdan liste halinde görebileceksiniz.

Sabit ücretli İş Bankası pos komisyon oranları, aylık çekim tutarına ve pos türüne bağlı olarak değişebilmekte. Eğer ay içerisinde yaptığınız çekimler çok esnek değilse ve ne kadarlık işlem yaptığınızı aşağı yukarı kestirebiliyorsanız uygun İş Bankası pos komisyon oranları sayesinde peşin bedel ödeyerek pos cihazı sahibi olabilirsiniz.

İş Bankası pos oranları sabit ücretli pos cihazları için şu şekildedir;

Cihaz TürüMaksimum ÇekimPos Ücreti (BSMV Dahil)
Standart POS1.000 ₺30
Standart POS2.000 ₺40
Standart POS3.000 ₺50
Standart POS4.000 ₺60
Standart POS5.000 ₺70
Yazarkasa POS1.000 ₺40
Yazarkasa POS2.000 ₺50
Yazarkasa POS3.000 ₺60
Yazarkasa POS4.000 ₺70
Yazarkasa POS5.000 ₺80

İş Bankası pos komisyon oranları 2020 yılı için ise %1,23’ten başlamakta. Müşteri verimliliğine göre İş Bankası ertesi gün pos komisyon oranları da değişebiliyor. Standart olarak verimliliğe göre %1,23/%1,25/%1,29/%1,33 gibi oranların kullanıldığını söyleyebiliriz. İlk olarak daha yüksek bir pos komisyon oranıyla çalışmaya başlayabilirsiniz, hesap verimliliğiniz arttıkça pos oranlarınız banka tarafından revize edilebilir.

İş Bankası POS Oranları 2020
İş Bankası POS Oranları 2020

İş Bankası POS Cihazı Başvurusu 2020

İş Bankası pos cihazı başvurusu 2020 işlemlerinizi şubeden ya da İş Bank web sitesinden yapabilirsiniz. Başvuru için şube dışında bir kanal tercih etmeniz durumunda iletişim bilgileriniz sizin de onayınızla en yakın İş Bankası şubesiyle paylaşılacak ve şubenin sizinle doğrudan iletişim kurması sağlanacaktır.

Dilerseniz İş Bankası pos başvurusu için herhangi bir ek başvuru olmadan doğrudan şubeye gidebilirsiniz. Yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız İş Bankası pos için istenen evraklar ile birlikte İş Bankası hesabınızın bulunduğu şubeye gidebilir, kolayca pos başvurunuzu iletebilirsiniz. Daha önce İş Bankası’ nda hesabınız bulunmuyorsa işlemlerinizi en rahat gerçekleştireceğiniz, size en yakın İş Bankası şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

İş Bankası POS Cihazı Başvurusu 2020
İş Bankası POS Cihazı Başvurusu 2020

İş Bankası POS Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İş Bankası pos başvurusu için gerekli evraklar,işletme tipine göre değişkenlik göstermektedir. Şahıs işletmelerinden istenen İş Bankası pos başvuru evrakları daha az olup sermaye şirketlerinden istenecek İş Bankası pos başvuru evrakları biraz daha detaylıdır. İş Bankası pos başvurusu için istenen evraklar şirket tipine göre şu şekilde özetlenebilir;

 • Şahıs şirketleri için: şahıs işletmesi sahibinin güncel kimliği, güncel vergi levhası, imza beyannamesi,
 • Sermaye şirketleri için: şirket sahibi, müdürü ya da yetkilisinin güncel kimliği, güncel vergi levhası, güncel ortaklık ve yetki bildirisinin yer aldığı Ticaret Sicil Gazetesi, imza sirküleri

İş Bankası POS Arıza Destek Hattı

İş Bankası pos arıza destek hattı numarası 0850 724 7 767 olup her türlü pos arıza destek talebinizi bu numaran bankanın ilgili birimine iletebilirsiniz. İş Bankası pos destek hattı, 7 gün 24 saat İş Bank pos cihazı sahiplerine hizmet vermektedir. Yaşadığınız problemi belirledikten sonra İş Bankası pos müşteri hizmetlerini aramanız ve sorununuzu bildirmeniz yeterlidir. Gerekli durumlarda İş Bankası pos arıza hattı yetkilisi uzaktan bağlantı yoluyla cihazınızın sorununu çözebilir. Teknik müdahale gerektiren konularda İş Bankası pos arıza destek hattı yetkilisi tarafından işletmenize teknik servis elemanı gönderilecektir.

İş Bankası Ertesi Gün Ödemeli POS Cihazı

İş Bankası ertesi gün ödemeli pos cihazı ile ödemelerinizi belirli bir kesinti yapılmasının akabinde ertesi gün tahsil edebilirsiniz. İş Bankası pos komisyon oranları 2020 başlığı altında yer alan oranlara göz atarak ne kadarlık bir kesinti yapılacağını ön görebilirsiniz. Nakit döngünüz sürekliyse ertesi gün ödemeli pos  cihazı kullanmanızı tavsiye ederiz.

İş Bankası Blokeli POS Cihazı

İş bankası blokeli pos cihazı, yaptığınız işlemlere ait tutarın belirli bir süre blokede kaldıktan sonra hesabınıza aktarımını sağlayan bir pos hizmetidir. İş Bankası blokeli pos gün sayısı genellikle 30 gün olarak uygulanmakta olup müşteri özelinde değişkenlik gösterebilir. 30 gün blokeli İş Bankası pos cihazı kullanıyorsanız yapacağınız her bir işlem 30 gün sonra herhangi bir kesintiye uğramadan hesabınıza aktarılacaktır. Nakit ihtiyacınız sürekli değilse herhangi bir kesintisi olmadığından İş Bankası blokeli pos cihazı başvurusu yapmanızı tavsiye ederiz.

İş Bankası POS Türleri

En çok tercih edilen İş Bankası pos türleri şunlardır;

 • Yazarkasa Pos (ÖKC Pos)
 • Maximum Temassız Pos
 • Mobil Pos
 • Sabit Pos
 • ADSL Pos
 • Ortak Pos
 • Doktor Pos
 • Döviz Pos
 • Bahşiş Pos
 • İmece Pos
 • Sabit Ücretli Pos
 • DCC Pos (Dinamik Kur Dönüşümlü Pos)
YORUMLAR YAZ