• YARIM ALTIN
  1.740,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5385
  % 0,36
 • € EURO
  11,0539
  % 0,13
 • £ POUND
  13,1131
  % 0,05
 • ¥ YUAN
  1,4877
  % 0,20
 • РУБ RUBLE
  0,1354
  % 0,98
 • BITCOIN/TL
  559743,361
  % -3,22
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

İş Bankası Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

İş bankası kredi kartı borcunu ertelemek isteyen bireyler, İş Bankası kredi kartı erteleme nasıl yapılır? diye merak etmekte. Bugünkü yazımızda sizlere İş Bankası kredi kartı öteleme ve İş Bankası ek hesap borcu erteleme konularıyla ilgili önemli ipuçları sunacağız.

İş Bankası, koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini hafifletmek amacıyla kredi kartı ve ek hesap müşterilerine borç erteleme hakkı tanıdı. İş Bankası kredi kartı borcunu 3 ay erteleme şansı elde eden bireyler, böylece temel sağlık ve gıda harcamalarına daha çok yoğunlaşabilecek. Bireylerin daha çok bu harcamalara yönelmesi sebebiyle İş Bankası kredi kartı ve ek hesap borçlarını geciktirdiğini gözlemleyen İş Bankası, bu bağlamda önemli bir adım attı.

İş Bankası Kredi Kartı Erteleme
İş Bankası Kredi Kartı Erteleme

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme

Mevcut kredi kartı borçlarını ertelemek isteyen İş Bankası müşterileri, İşCep ve İş Bankası internet bankacılığı uygulamalarını kullanarak bu taleplerini gerçekleştirebilecekler. Uygulama ve web ara yüzünde yer alan Kampanyaların sekmesinden İş Bankası kredi kartı borcu erteleme işlemlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ekstre tarihi ile kredi kartı borcunun son ödeme tarihi arasında yapabileceğiniz bu işlemler, direkt olarak gerçekleşecektir. İş Bankası kredi kartı erteleme başvurusu yapabilmeniz için kredi kartınızın kanuni ya da idari takip statüsünde olmaması şarttır.

İş Bankası Kredi Erteleme 2020

İş Bankası kredi erteleme hizmeti, Türkiye İş Bankası’nın müşterilerine yakın zamanda sunmaya başladığı hizmetlerden biri. Koronavirüs salgını nedeniyle kamu bankaları gibi kredi erteleme hizmeti sunan bankalardan biri olan Türkiye İş Bankası, ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, ek hesap ve kredi kartı ödemelerini erteleme hakkı sunuyor. İş Bankası kredi yapılandırma ile ilgili işinize yarayacak tüm detayları içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

İlgili İçerik

İş Bankası kredi kartı erteleme faiz oranı mevcut durumda %1.25 şeklinde uygulanmaktadır. BSMV ve KKDF vergiler, İş Bankası kredi kartı erteleme faizi dışında tahsil edilir. Borcunuzu ertelemek için 31 Mayıs 2020’ye kadar başvurmanız gerekmekte. Dilerseniz erteleme sonrasında İş Bankası kredi kartı borcu ödeme talebinde bulunarak işleminizi iptal edebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme
İş Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme

İş Bankası Ek Hesap Borcu Erteleme

Kart kullanıcıları ile birlikte ek hesap (KMH) borcu bulunanlar da İş Bankası ek hesap borcu erteleme işlemlerini ne şekilde gerçekleştirebileceklerini merak etmekte. İş Bankası KMH erteleme uygulaması da tıpkı kredi kartlarında olduğu gibi 3 aylık süreye tabii. KMH borcunuzu 31 Mayıs’a kadar başvurmanız durumunda 3 aylık süre için erteleyebilirsiniz. Bunun için İş Cep Mobil ve İş Bankası internet bankacılığı kanallarından birini kullanmanız yeterlidir. Kampanyalarım menüsünden İş Bankası ek hesap erteleme başvurusunda bulunarak bu talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası KMH erteleme faizi de kredi kartlarında olduğu gibi %1.25 üzerinden hesaplanmaktadır. Ek hesap faiz, anapara ve vergi ödemelerinizi 3 ayın sonunda ödeyerek erteleme işleminin sonlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kredi kartı ve ek hesap erteleme işlemleri sonrasında 3 aylık süre zarfında herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez. Asgari ödemeler de bu kapsama alınmakla birlikte 3 ay için bu ödemeyi yapmanıza gerek olmayacaktır. Tüm borçlarınızı 3 aylık sürenin sonunda bir defada ödeyebilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Borcu Erteleme
İş Bankası Ek Hesap Borcu Erteleme
YORUMLAR YAZ