• YARIM ALTIN
  1.740,00
  % 0,55
 • AMERIKAN DOLARI
  9,4994
  % 0,19
 • € EURO
  11,0752
  % 0,13
 • £ POUND
  13,1177
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  1,4904
  % 0,24
 • РУБ RUBLE
  0,1346
  % 0,64
 • BITCOIN/TL
  558483,483
  % -3,20
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

İş Bankası Kredi Erteleme 2020

İş Bankası Kredi Erteleme 2020

İş Bankası kredi erteleme hizmeti, Türkiye İş Bankası’nın müşterilerine yakın zamanda sunmaya başladığı hizmetlerden biri. Koronavirüs salgını nedeniyle kamu bankaları gibi kredi erteleme hizmeti sunan bankalardan biri olan Türkiye İş Bankası, ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, ek hesap ve kredi kartı ödemelerini erteleme hakkı sunuyor. İş Bankası kredi yapılandırma ile ilgili işinize yarayacak tüm detayları içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi ertelemesi yapıyor mu sorusunun yanıtı evet. İş Bankası, belirli şartları sağlayan tüm krediler için erteleme hakkı veriyor. Başvuru için İş Bankası şubelerini ziyaret edebilir, bunun yanı sıra internet bankacılığı ile mobil bankacılığı da kullanabilirsiniz. İnternet ve mobil bankacılık üzerinden ‘’Kredilerim’’ adımını kullanarak İş Bankası kredi öteleme işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bu adımda yer alan ‘’Ödeme Planı Ötele’’ seçeneğini tercih etmeniz yeterli.

İş Bankası Kredi Erteleme Şartları

Türkiye İş Bankası kredi erteleme şartları, koronavirüs önlemleri kapsamında oluşturulmuş durumda. 1 Ocak 2020 öncesinde gecikmede olan krediler, banka tarafından kapsam dışında tutulmakta. Ayrıca dövize endeksli krediler (DEK) de erteleme kapsamına alınmıyor. Peşin faiz ödemeleri krediler ve kısmi tahsilatlı krediler için erteleme yapılamamakta. Bunun dışında kalan İş Bankası kredi öteleme taleplerinizi bankaya iletebilir, belirlenen şartlarda kredinizi 3 ay erteleyebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Erteleme Başvurusu

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Erteleme

Yapmak istediğiniz işlem İş Bankası ihtiyaç kredisi erteleme işlemiyse bunun için şubeye başvuruda bulunabilirsiniz. Şubeye gitmeden İş Bankası ihtiyaç kredisi öteleme yapmak istiyorsanız İşCep ya da İş Bankası internet bankacılığı şifrenizin olması gerekiyor. Ana menüde yer alan Kredilerim sekmesine girdikten sonra ‘’Ödeme Planı Göster ve Ötele’’ seçeneğini kullanarak kredinizi öteleyebilirsiniz. Bu adım sonrasında İş Bankası ihtiyaç kredisi erteleme hesaplama adımına yönlendirileceksiniz. Hesaplama sonrasında kredinizi ötelemek istiyorsanız onay vermeniz gerekmekte. Onay sonrasında yeni ödeme planınız oluşacak ve tarafınıza iletilecektir.

İş Bankası Konut Kredisi Erteleme

İş Bankası konut kredisi erteleme işlemleri de şubeden ya da İşCep ve internet bankacılığından gerçekleştirilebiliyor. Bir üst başlıkta da ifade ettiğimiz şekilde Kredilerim sekmesini kullanmanız ve ‘’Ödeme Planı Ötele’’ seçeneğine bastıktan sonra hesaplama yapmanız gerekmekte. İş Bankası konut kredisi erteleme hesaplama işlemi sonrasında uygun buluyorsanız kredinizi erteleyebilirsiniz.

İş Bankası konut kredisi yapılandırma işlemleri de şuan için 3 aylık süreyi kapsamakta. Koronavirüs etkilerinin devamı durumunda İş Bankası konut kredisi öteleme işlemleri için ek bir süre daha tanınacak olup banka tarafından ayrıca duyurulacaktır.

İş Bankası Taşıt Kredisi Erteleme

Türkiye İş Bankası taşıt kredisi erteleme işlemi, işlev olarak konut kredisi ve ihtiyaç kredisi ile aynı şekilde gerçekleştirilmekte. İş Bankası araç kredisi erteleme işlemlerini yapmak için kredi çektiğiniz şubeye gitmeniz yeterli. Eğer şubeye gitmek istemiyorsanız diğer kredi türlerinde sunmuş olduğumuz yöntemi kullanmanız da yeterli olacaktır.

İş Bankası Kredi Erteleme Hesaplama

Kullanıcıların en çok merak ettiği soruların başında İş Bankası kredi erteleme hesaplama işlemi nasıl yapılmakta? sorusu geliyor. Kredinizi ertelemek istediğiniz vade sayısı kadar taksit, geri ödeme planında ilk sıradan alınarak en son sıraya ekleniyor. Yani krediniz normal şartlarda Ağustos 2023’te bitiyor ve 3 aylık kredi öteleme talebinde bulunuyorsanız yeni ödeme planınıza göre önümüzdeki 3 ay taksit ödemesi yapmıyorsunuz. Son kısma eklenen 3 taksitle birlikte krediniz Ağustos 2023’te değil Kasım 2023’te sona eriyor. Bu durumda ek bir faiz ödeme yükümlülüğü de oluşmakta. Dolayısıyla İş Bankası kredi erteleme hesaplama işlemiyle birlikte ek bir borca girmiş oluyorsunuz. İş Bankası kredi borcu erteleme hesaplama işlemi sonrasında dilerseniz öteleme başvurunuzu iptal edebilir, kredinizi devam ettiği şekilde ödemeye devam edebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Erteleme

İş Bankası Kredi Kartı Erteleme

Kredi kartı kullanıcılarının çoğu, ekonomik bozulmalar neticesinde borçlarını ödemekte sıkıntı çekiyor. İş Bankası kredi kartı erteleme hizmeti, banka tarafından bu yönde talebi olanları yakından ilgilendirmekte. İş Bankası kredi kartı borcu erteleme işlemleri de 3 aya kadar yapılmakta. 3 aya kadar dilediğiniz vadede ekstre ötelemesi yapabiliyorsunuz. Şuan için akdi faiz oranı olan %1.25 üzerinden kredi kartı ertelemesi yapılabilmekte. 1.000 TL’lik bir kredi kartı borcunu 3 ay ertelemeniz durumunda borcunuz 1.044,50 TL oluyor. Bu ötelemeyi 1 aylık yapmanız durumunda ise borcunuz 1.014 TL oluyor. 2 aylık ertelemenin toplam geri ödeme tutarı da 1.029,50 TL’ye tekabül etmekte.

İş Bankası kredi kartı yapılandırma işlemleri ekstre tarihi ve kart borcunun son ödeme tarihi arasında yapılmak zorunda. Ekstreniz geldikten sonra kredi kartı erteleme talebinizi biran önce yapmanızda fayda var. Başvurularınızı Maximum Mobil, İşCep, İş Bankası şubeleri ve İş Bankası internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Erteleme

İş Bankası ek hesap erteleme ya da İş Bankası KMH erteleme işlemleri de İşCep, İş Bankası şubeleri ve İş Bankası internet bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirilmekte. Bu uygulamalarda yer alan Kampanyalarım alanından İş Bankası ek hesap erteleme taleplerinizi iletebilirsiniz. İş Bankası ek hesap erteleme faiz oranı şuan için kredi kartlarında olduğu gibi %1.25 olarak uygulanmakta. Borcunuzu 3 aya kadar erteleme hakkına sahipsiniz.

YORUMLAR YAZ