• YARIM ALTIN
  1.720,00
  % 0,52
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3346
  % 0,40
 • € EURO
  10,8718
  % 0,39
 • £ POUND
  12,8811
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  1,4610
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,1315
  % 0,24
 • BITCOIN/TL
  595279,368
  % 2,51
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

İş Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

İş Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

İş Bankası internet bankacılığı bloke kaldırma, internet ya da mobil bankacılık şifresinin bloke olması sonrasında yapılması gereken bir işlemdir. İş Bank internet bankacılığı bloke kaldırma işlemlerine ihtiyaç duyduğunuzda kullanabileceğiniz yöntemleri sizlerle paylaşacağız. Bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak İş Bankası internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işlemini başarıyla gerçekleştirebilir, iş bankası bireysel internet bankacılığına ya da İş Cep uygulamasına tekrar giriş sağlayabilirsiniz. Yazımızda ek olarak İş Bankası sim kart bloke kaldırma çözümlerinden de bahsedecek, böyle bir durumla karşılaşmanız halinde ne yapmanız gerektiğini net bir şekilde ortaya koyacağız.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

İş Bankası internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işlemlerini aşağıdaki kanallar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 • Şubeden,
 • İnternet Bankacılığından,
 • İş Cep uygulamasından,
 • Müşteri Hizmetlerinden.

Şubeden İş Bank internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işlemi için en yakınınızdaki İş Bankası şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz sonrasında telefonunuza bir mobil onay kodu gönderilecektir. Mobil onay kodunu bankadaki ilgili görevliye verdiğinizde blokeniz kaldırılmış olacaktır.

İnternet bankacılığından İş Bankası şifre bloke kaldırma işlemi için şifremi unuttum seçeneğine tıklamanız gerekmekte. Giriş sayfasında şifre yazan kısmın altında, şifremi unuttum seçeneğini görebilirsiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda yeni şifre alın linki gelecektir. İş Bankası yeni şifre al seçeneğinde telefon numaranızı yazmanız istenecek. Cep numaranızı yazıp devam dedikten sonra telefonunuza SMS ile mobil onay kodu gelecektir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, yazılan cep telefonu numarasının İş Bankası kayıtlarında mevcut olmasıdır. Size ait olmayan bir numara yazmanız halinde sistem tarafından uyarılmanızın ardından sistemde kayıtlı bir numara girmeniz istenecektir. Mobil onay kodunu da ilgili ekrana girdikten sonra kart bilgilerinizin isteneceği güvenlik ekranına yönlendirileceksiniz. Kart şifresinin 2 hanesini girdikten sonra yeni şifre alanına başarıyla ulaşmış olacaksınız. Şifrenizi belirledikten sonra tekrar giriş esnasında şifre blokeniz kalkmış olacaktır.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

İş Cep uygulamasından internet bankacılığı şifre blokesi kaldırma, internet bankacılığı ile hemen hemen aynıdır. İş Cep uygulamasının giriş ekranında şifrenizi yazdığınız ekranın alt kısmında şifremi unuttum seçeneği olacak, bu seçeneğe tıklayarak İş Cep yeni şifre alma linkine ulaşabilirsiniz. Daha sonra yine sistemde kayıtlı olan cep numaranızı girmeniz gerekir. Şifrenizi girip devam dedikten sonra SMS ile gelen mobil güvenlik kodunu girerek yine kart ekranına erişim sağlayabilirsiniz. Kart bilgilerini girdikten sonra devam demeniz halinde yeni şifrenizi belirleyebileceksiniz. Böylece İş Cep bloke kaldırma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

İş Bankası internet bankacılığı bloke kaldırma müşteri hizmetlerinden yapılacaksa 0850 724 0724 numaralı İş Bankası müşteri hizmetlerini aramanız gerekmekte. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra İş Bankası internet bankacılığı bloke kaldırma işlemi yapmak istediğinizi belirtiniz. Size sorulacak güvenlik sorularınızı doğru yanıtlamanız halinde internet bankacılığı blokeniz kaldırılacak ve şifrenizi hatırlamıyorsanız yeni şifreniz de telefonunuza gönderilecektir.

İş Bankası Mobil Şifre Bloke Kaldırma

İş Bankası mobil şifre bloke kaldırma, internet bankacılığı şifre bloke kaldırmada olduğu gibi yapılmakta. Eğer mobil şifrenizi bloke ettiyseniz İş Cep mobil bloke kaldırma seçeneği için yine İş Cep uygulamasını kullanabilirsiniz. Giriş ekranında yer alan İş Cep şifremi unuttum linkine tıklayarak telefon numaranızın isteneceği ekrana ulaşabilir, sonrasında kart bilgilerinizi girerek işleminize devam edebilirsiniz.

İş Bankası Mobil Şifre Bloke Kaldırma

Mobil bankacılık şifre bloke kaldırma işlemleri şube dışında bir kanaldan yapılacaksa mutlaka kredi kartı, maaş kartı ya da diğer banka kartlarından birine sahip olmanız gerekmekte. Aksi takdirde yalnızca şubeden internet bankacılığı bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Böyle bir durumda diğer alternatifleri kullanma şansınız olmayacaktır.

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

İş Bankası sim kart bloke kaldırma işlemine de en az internet bankacılığı bloke kaldırma işlemi kadar ihtiyaç duyulabilmekte. İş Bankası sim kart neden bloke olur? diye soranlar için sim kart bloke sebeplerini açıklayalım. Aşağıdaki durumlarda sim kart bloke sorunuyla karşılaşabilirsiniz.

 • Hattınızı 4.5G’ye tanımladıysanız,
 • Hat arızası sebebiyle önceki hattınızı iptal ederek yeni bir hat aldıysanız,
 • Hattınızın operatörünü değiştirdiyseniz,
 • Hattını farklı bir cihazda kullanmaya başladıysanız,
 • Hattınız kayıp ya da çalıntı ihbarınız üzerine değiştirildiyse.

Bu gibi değişimlerden biri yaşandığında güvenlik sebebiyle sim kartınız bankalar nezdinde blokeli görünür. İş Bankası bloke kaldırma işlemleri için şubeye gidebilir, 0850 724 0724 İş Bank müşteri hizmetlerini arayabilir ya da İş Bankası ATM’lerinden birini kullanabilirsiniz. İş Bankası ATM’ lerinde kartınızı takıp şifrenizi girdikten sonra Daha Fazlası seçeneğine tıklayınız. Ardından açılan menüden Dijital Bankacılık ve Şifre İşlemleri seçeneğinin yanında bulunan tuşa basınız. Sonrasında açılan yeni sayfada sağ üst köşede bulunan Mobil Onay Kodu Bloke Kaldırma tuşuna basınız. Ticari ya da Bireysel tercihinizi yaptıktan sonra ‘’Mobil Onay Blokeniz Kaldırılacaktır’’ uyarısı gelecektir. Onay tuşuna basmanız halinde İş Bank sim kart bloke kaldırma işleminiz tamamlanmış olacak. Eğer ekranda cep telefonu sim kart blokeniz bulunmamaktadır, şeklinde bir uyarı belirirse sim kartınızın blokesi yok demektir. Buna rağmen internet ya da mobil bankacılık uygulamalarına girmekte sorun yaşıyorsanız muhtemelen farklı bir problem var demektir. Böyle bir durumda ilk olarak en baştaki başlık altında yer alan İş Bank internet bankacılığı bloke kaldırma yöntemlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Sorun hâlâ devam ediyorsa müşteri hizmetlerini arayarak uzaktan destek alabilirsiniz.

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

İş Bankası sim kart bloke kaldırma işlemleri, 0850 724 0724 İş Bankası çağrı merkezi üzerinden de gerçekleştirilebilir. Sim kart blokeniz varsa müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra sim kartınızın üzerindeki blokeyi kaldırmak istediğinizi belirtiniz. Müşteri hizmetleri yetkilisi, belli başlı güvenlik sorularına vereceğiniz cevaplara göre sim kartınızın blokesini kaldıracaktır.

Şubeden sim kart bloke kaldırma işlemlerinde ise sizden alınacak talep formuna istinaden işlem gerçekleştirilir. Hesabınızın bulunduğu bir İş Bank şubesine gidebileceğiniz gibi farklı bir şubeden de İş Bankası sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Alınan talep formunun sisteme taranmasının akabinde mobil kart blokeniz en geç birkaç dakika içerisinde kaldırılacaktır. Şubeye gittiğinizde güncel kimliğinizin yanınızda olması gerekir. Ayrıca mobil kart bloke kaldırma talep formuna atacağınız imzanın Türkiye İş Bankası sistemlerinde kayıtlı imzanızla aynı olması gerekir. Aksi takdirde işlemleriniz tamamlanamayacak ve mobil hattınız üzerindeki bloke kaldırılamayacaktır.

Sim kart bloke olursa ne olur? diye merak edenler için bu sorunun ne gibi problemleri beraberinde getireceği üzerinde de duralım. Sim kart blokesi varken internetten güvenli alışveriş yapamazsınız çünkü 3D Secure kapsamında telefonunuza gönderilecek şifre, sim kart blokesi sebebiyle size ulaşmayacaktır, bundan dolayı sim kart üzerindeki blokeyi kaldırmadan internet alışverişlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Ayrıca mobil onay kodu gerektiren internet bankacılığına giriş, şifre değiştirme gibi işlemler de sim kart blokesinden ötürü gerçekleştirilemez. İş Bankası SMS ile kredi başvurusu gibi başvurularınızda da banka tarafından cep telefonunuza mobil onay kodu gönderilir, sim kart blokeniz varken bu gibi kodları da alamayacağınız için kredi kartı, ek hesap ve kredi başvurusu gibi bankacılık ürünlerinin başvurularında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Tüm bu sorunlar sebebiyle sim kartınızla ilgili bir değişiklik yapmanız halinde biran önce bloke kaldırma işlemlerinizi tamamlamanızı tavsiye ederiz.

twitter retweet
YORUMLAR YAZ