• YARIM ALTIN
  1.718,00
  % 0,69
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3429
  % 0,49
 • € EURO
  10,8674
  % 0,34
 • £ POUND
  12,8759
  % 0,29
 • ¥ YUAN
  1,4611
  % 0,30
 • РУБ RUBLE
  0,1315
  % 0,24
 • BITCOIN/TL
  598156,486
  % 3,24
 • BIST 100
  1.429,43
  % -0,03

İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

İnternet bankacılığı bloke kaldırma işlemiyle alakalı oldukça kapsamlı bir içeriği kredinfo.com olarak sizler için hazırladık. Eğer internet bankacılığı bloke oldu ne yapmalıyım? İnternet bankacılığı blokesi nasıl kaldırılır? Mobil bankacılık bloke kaldırma nasıl yapılır? tarzında sorularınıza cevap arıyorsanız olabileceğiniz en doğru yerdesiniz demektir. İnternet bankacılığı blokesi, herkesin başına gelebilecek bir olaydır. Teknolojinin gelişmesiyle beraber şifrelerin hayatımızda daha çok yer tutması, bazı sistemlerde şifrelerin oldukça karmaşık yapıda olması, şifrelerin belirli bir süre sonra geçerliliğini yitirmesi ve benzeri sebepler yüzünden bloke olan internet bankacılığı şifrelerinizi nasıl yenileyebileceğinizi gerekli tüm detaylarıyla anlatacağız. Ayrıca mobil bankacılık bloke kaldırma işlemleriyle alakalı ortaya çıkabilecek farklı durumlardan ve bunların çözümünden de söz edeceğiz.

İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma Yöntemleri

İnternet bankacılığı bloke kaldırma yöntemleri arasında kullanabileceğiniz birden fazla seçenek sunacağız. Sizin için en rahat ve en hızlı yöntemi kullanarak internet bankacılığı blokesini zorlanmadan kaldırabilir, yeni şifre alarak sisteme tekrar giriş yapabilir hale gelebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden İnternet Bankacılığı Blokesi Kaldırma

Müşteri hizmetlerinden internet bankacılığı blokesi kaldırma, son dönemde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Şifrenizi bloke etmenizin ardından vakit kaybetmeden bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak internet ya da mobil bankacılık bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bazı bankalar, bloke işleminin ardından arayan müşterilerini direkt olarak bu mesajla karşılamakta. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra otomatik kayıt ile beraber ‘’İnternet bankacılığı şifreniz bloke olmuştur, bloke kaldırma işlemleri için X tuşlayınız’’ şeklinde bir mesaj alırsanız işiniz çok daha kolay olacaktır. Her bankanın bu işlem esnasında kullanacağı tuş kombinasyonu değişebileceğinden örneğimizde bu numaran X olarak bahsettik. Örneğin; bankanızı aradığınızda bu işlem için 0’ı tuşlayınız dediğinde vakit kaybetmeden 0’a basınız. Bu işlem esnasında belirlenen rakama tuşladıktan sonra internet bankacılığı bloke kaldırma ya da mobil uygulama bloke kaldırma menüsüne yönlendirileceksiniz.

Çağrı merkezinden internet bankacılığı bloke kaldırma işleminde sizden mutlaka bazı bilgiler istenecektir. Anne kızlık soyadı, gizli kelime gibi bilgiler, en çok tercih edilen bilgilerdir. Bu kelimelerin belirli harflerini kodlamanız istediğinde sesli bir şekilde kodlama yapmalısınız. Örneğin; ‘’A harfi için Adana, B harfi için Bursa, D harfi için Diyarbakır, E harfi için Edirne’’ gibi. Güvenlik adımını geçtikten sonra bankanız tarafından size yeni bir şifre gönderilecektir. Gelen geçici şifre ile internet bankacılığına giriş yaptığınızda yeni şifre belirleme ekranı açılacaktır. Bu alandan bankanın istediği şartlarda yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Daha sonra bu şifre ile internet bankacılığına giriş yapmanız durumunda blokeniz kalkmış olacaktır.

Cep Telefonuyla İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Cep telefonuyla internet bankacılığı bloke kaldırma ve cep telefonundan mobil bankacılık bloke kaldırma, en çok tercih edilen yöntemlerden bir diğeridir. Bunun için cep telefonunuzdan mobil bankacılık uygulamasını veya bilgisayardan internet bankacılığını açınız. Daha sonra şifre gireceğiniz alanda yer alan şifremi unuttum seçeneğine tıklayınız. Her bankanın sistemi farklı olup bazı bankalar yeni şifre belirleme sonrasında blokenizi kaldırmayabilirler; bu sebeple bu yöntemin bir deneme süreci olduğunu unutmamalısınız. Şifremi unuttum seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfada sizden yine bir takım bilgiler istenecektir. Nüfus cüzdanı ya da T.C kimlik kartı seri numarası, kredi kartı numarası, banka kartı numarası, müşteri numarası gibi bilgilerin yanı sıra bir üst kademede yer alan güvenlik sorularından da bazı sorular gelebilir. Kart şifresi, bu açıdan oldukça önemlidir. Burada bir parantez açarak gerekli uyarıları yapmamızda fayda olacak. Kart şifrenizi, sadece gerçek mobil ya da internet bankacılığını açtığınızda kullanmalısınız. Bankanızın resmi internet sitesi dışında bir sitede internet bankacılığı bloke kaldırma ve mobil uygulama bloke kaldırma işlemlerini yapamazsınız, bu tür site ve uygulamalara kesinlikle itibar etmeyiniz.

İnternet bankacılığı bloke kaldırma

Mobil uygulama ya da internet bankacılığı servisinde sizden istenen bilgileri girdiğinizde bankanız tarafından size yeni bir internet bankacılığı şifresi gönderilecektir. Eğer bankanız şifre yenileme yöntemiyle internet bankacılığı blokesi kaldırmıyorsa diğer yöntemlerden birini denemeniz gerekir. Yeni şifre ile sisteme girdiğinizde bu şifrenin geçici olduğu, yeni şifre belirlemeniz gerektiği bilgisini alacaksınız. Yine bankanızın şifreler için belirlediği şartları sağlayacak şekilde yeni bir internet bankacılığı şifresi oluşturmalısınız. Bu işlemin akabinde sisteme girdiğinizde blokeniz kalkmış olur.

Şubeden İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Şubeden internet bankacılığı bloke kaldırma işlemi için bankanızın herhangi bir şubesine gidebilirsiniz. Hesaplarınızın olduğu ana şubeye gitme zorunluluğunuz yoktur. Şubedeki görevliye internet bankacılığı bloke oldu dediğinizde sizden hazır bir belgeye imza atmanız istenecektir. İmzaladığınız belge banka görevlisi tarafından da kaşelenip imzalanacak ve bu belgenin sisteme taranıp işleme alınmasıyla beraber blokeniz kaldırılmış olacaktır. Diğer bloke kaldırma işleminde olduğu gibi bu işlem esnasında da sistemde kayıtlı cep telefonunuza yeni bir şifre gönderilecektir. Telefonunuza gelen şifreyi kullanarak giriş yapmanız durumunda internet ya da mobil bankacılık bloke kaldırma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Şubeden mobil bankacılık bloke kaldırma işlemlerinde sadece kendi hesabınıza dair işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Başkasına ait internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işlemini yapabilmek için o kişiden alınmış bir vekaletiniz olmalıdır. Aksi takdirde banka görevlisi işleminizi gerçekleştirmeyecektir. Vekalette internet bankacılığı şifre yenileme ya da internet bankacılığı bloke kaldırma maddelerinden birinin ya da her ikisinin bulunması şarttır. Vekaletin yanı sıra başkasına ait bir işlem için talimat da kullanabilirsiniz. Örneğin; aile bireylerinden birinin internet bankacılığı bloke kaldırma işlemini gerçekleştirecekseniz bununla ilgili bir dilekçe hazırlamanız gerekir, bu yöntem de sıkça kullanıldığından hemen alt kısımda ayrı bir başlık altında inceleyeceğiz.

İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma Dilekçesi

İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma Dilekçesi

İnternet bankacılığı bloke kaldırma dilekçesi, bankaya çeşitli yöntemlerle gönderilebilir. Müşteri temsilcinize Whatsapp ya da benzeri uygulamalar üzerinden veya mail yoluyla iletebileceğiniz gibi fax olarak da gönderebilirsiniz. Ayrıca size ait bir internet bankacılığı bloke kaldırma dilekçesi, bankaya başkası tarafından da götürülebilir. Bu durumda banka tarafından telefonla aranacak ve işlem için teyit vermeniz istenecektir. Teyit alındıktan sonra internet bankacılığı bloke dilekçesi işleme alınacaktır.

İnternet bankacılığı bloke kaldırma dilekçe örneği olarak aşağıda yer alan dilekçe örneğini kendinize göre düzenleyerek kullanabilirsiniz. Banka adı kısmı örnek olarak verilmiş olup dilekçenizi kendi bankanıza hitaben yazmanız gerekmektedir.


Mobil Bankacılık Bloke Kaldırma

Mobil bankacılık bloke kaldırma işlemi, birçok bankada internet bankacılığı bloke kaldırma işlemiyle aynı şekilde yapılmaktadır. Bu işlem için bankanızın müşteri hizmetlerini arayabilir, bankaya talimat gönderebilir, birine vekalet verebilir ya da doğrudan şubeye giderek bloke kaldırma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Cep telefonundan bloke kaldırma için de mobil bankacılık uygulamasını kullanmanız gerekecektir. Giriş alanında bloke kaldırma butonu varsa o butona tıklayarak, böyle bir seçenek yoksa şifremi unuttum seçeneğine tıklayarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bu kısımda da sizden kredi kartı şifresi gibi diğer bankacılık ürünlerinize ait şifreler istenebilir. Sizden bazı temel bilgiler istenecektir. Bu bilgileri sisteme girmeniz halinde sistemde bulunan cep telefonunuza SMS yoluyla yeni bir şifre gönderilecektir. Gelen şifreyi kullanmanız halinde mobil bankacılık bloke kaldırma işlemini tamamlayabilir, mobil bankacılık uygulamasına başarıyla giriş yapabilirsiniz.

Mobil Bankacılık Bloke Kaldırma

İnternet Bankacılığı Neden Bloke Olur?

İnternet bankacılığı neden bloke olur? sorusu, bu gibi sorunlarla karşılaşmamak adına cevabını bilmeniz gereken sorulardan biridir. Eğer şifrenizi artarda 3 defa yanlış girerseniz, internet bankacılığı şifreniz bloke olacaktır. Bu, bankalar tarafından alınan bir önlem olup güvenlik açısından oldukça gereklidir. Aksi takdirde 3.kişilerin şifrenizi belirli sayıda deneme ile bulabileceği gibi bir sorun ortaya çıkacaktır. Benzer şekilde hattınızı değiştirdiğinizde, operatör değişikliği yaptığınızda, hattınızı başka bir telefona taktıktan sonra internet bankacılığına girmeye çalıştığınızda, birden fazla cihazdan giriş denemesi yapıldığında da güvenlik gerekçesiyle şifreniz banka tarafından otomatik olarak bloke edilebilir. Cep telefonunuzu kaybettiğinizde ise doğrudan müşteri hizmetlerini kendiniz aramalı ve kartlarınızla beraber internet bankacılığı şifrenizi de bloke ettirmelisiniz. İnternet bankacılığı şifrenizi unuttuğunuzda ya da belirlenen şifre süresi sona erdiğinde de şifrenizi yenilemeniz gerekmektedir.

yildiztakipci.com office 2013 lisans
YORUMLAR YAZ
 • Muhammet yamakcık5 ay önce
 • Bloke oldu hesabım göremiyorum

 • Muhammet yamakcık5 ay önce
 • Telefonumdan hesabıma giremiyorum