• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  573796,660
  % -3,20
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

ING Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

ING Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

ING kredi erteleme talepleri, koronavirüs salgını sonrasında ciddi bir artışa geçti. Koronavirüs salgını sebebiyle işini kaybeden, belirli bir süreliğine çalışamayan ya da geliri düşen bireyler, temel ihtiyaçlarına daha fazla para harcamak zorunda olduklarından kredi ödemelerini aksatabiliyor. Bu durumda ING Bank kredi erteleme taleplerinin sayısında da önemli bir artış yaşanmakta. Sizlere ING kredi öteleme başvurusu hakkında bilmeniz gereken birçok önemli hususu en doğru şekilde aktarma amacındayız. Bu yazıyı dikkatlice okuyarak ing kredi erteleme detaylarına kolayca ulaşabilirsiniz.

ING Kredi Erteleme Başvurusu

ING kredi erteleme başvuruları 2 farklı şekilde incelenmekte. ING ticari kredi erteleme ve ING KOBİ kredisi erteleme işlemleri, kredi kullanılan şubeden yapılmakta. Eğer şehirlerarası seyahat yasağı sebebiyle şubenizle direkt iletişim sağlayamıyorsanız en yakın ING bank şubesine giderek de ING ticari kredi erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlem öncesinde bankanızın müşteri temsilcisi ile telefonda görüşmenizde fayda var.

Bireysel krediler için erteleme talepleri ise şube dışındaki kanallardan da yapılabilmekte. ING Mobil ve ING internet bankacılığı üzerinden Ödemeler ve Kredi Ödemesi sekmelerini sırasıyla kullanabilirsiniz. Bu alanlara erişim sağladıktan sonra ING kredi erteleme faiz oranı üzerinden kredi yapılandırmanızı gerçekleştirebilir, böylece yeni bir ödeme planı belirleyebilirsiniz.

ING Kredi Erteleme Şartları Nelerdir?

ING kredi erteleme şartlarının başında söz konusu kredinin maksimum 3 ay ertelenmesi gelir. Başvurular, 31 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek olup  Covid-19 salgının devam etmesi ve etkilerinin sürmesi durumunda başvuru süresiyle birlikte maksimum öteleme vadesi de artırılacaktır.

ING Bank kredi erteleme faiz oranı, erteleme başvurusu esnasında kullanılır ve bu faiz oranına göre hesaplama yapılır. Ödemesini şuan yapmayacağınız taksitler vade sonuna ötelenir ve böylece yeni bir ödeme planı oluşturulur. Faiz tutarının diğer taksitlere eşit dağıtımıyla birlikte aylık ödediğiniz taksitte de bir kısım değişiklikler görülebilir.

ING Kredi Erteleme Şartları Nelerdir?

ING İhtiyaç Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

En çok talep yapılan işlemlerin başında ING ihtiyaç kredisi erteleme işlemleri gelmekte. ING Bank ihtiyaç kredisi erteleme talebi yapmak için şubeye gitmenize gerek yok. ING Mobil ve internet bankacılığı yoluyla ING ihtiyaç kredisi erteleme başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için Ödemeler > Kredi Ödemesi seçeneğini kullanmanız yeterli olacaktır. ING kredi erteleme faiz oranı üzerinden yapılacak hesaplamayı kabul edip onayladıktan sonra ihtiyaç krediniz yeni taksit tutarlarıyla güncellenecek ve ilk ödeme tarihiniz, belirlediğiniz tarihe alınacaktır.

ING Konut Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Konut kredisi kullanan ING Bank müşterileri de ING konut kredisi erteleme başvurusu için sıraya girmiş durumda. Tıpkı ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi konut kredilerinde de başvuruların internet bankacılığı ve ING mobil üzerinden yapılması mümkün. ING konut kredisi erteleme başvurusu yapmanız durumunda kredi taksitleriniz belirlenen yeni çerçevede güncellenecektir. 3 aya kadar ödeme erteleme şansına sahip olduğunuz bu uygulamada ödenmeyecek taksitler, diğer kredilerde olduğu gibi vade sonuna aktarılacaktır.

ING Taşıt Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Taşıt kredinizi ING Bank’ tan çektiyseniz 3 aya kadar ING taşıt kredisi erteleme avantajlarından yararlanabilirsiniz. 31 Mayıs 2020’ye kadar yapacağınız ING araç kredisi erteleme başvuruları banka tarafından dikkate alınacaktır. Bu tarihten sonra öteleme yapılmayacak olup ancak Covid-19 önlemlerinin sürdürülmesi durumunda yeni bir paket hazırlanabilir.

ING taşıt kredisi erteleme faiz oranı da yeniden hesaplanacak, erteleyeceğiniz taksitler kredinizin vade sonuna eklenecektir. Faiz tutarı ise kalan taksitler üzerinde eşit olarak dağıtılacak ve toplam ödeme tutarınız erteleme kapsamında yenilenecektir.

ING Kredi Erteleme İptali

Birçok kişi, kredi ertelemelerinden alınan faiz farkı sebebiyle ING kredi erteleme şikayetlerini bankaya iletmekte. Ne var ki sadece ING Bank değil diğer bankalar da erteleme sebebiyle müşterilerine fark yansıtıyor. Bu fark, öteleme taleplerinin yapıldığı anda müşteriye bildirilip uygun görülmemesi halinde ING Bank kredi erteleme iptali yapılabiliyor. ING Bank kredi erteleme iptali için onay adımında internet ya da mobil bankacılıktan çıkış yapmanız ya da ‘’GERİ’’ tuşunu kullanarak işlemi başa almanız mümkün.

ING Kredi Kartı Erteleme

ING Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

ING kredi kartı erteleme taleplerinin sayısı da azımsanmayacak düzeyde. Kredi kartı ödemelerini yaparken zorlanan bireyler, ING kredi kartı erteleme başvurusu yaparak kredi kartı ekstrelerini 3 aylık olacak şekilde erteleyebiliyor. Müşteri talebine göre 1 ya da 2 aylık öteleme yapmak da mümkün.

ING kredi kartı borcu erteleme işlemleri için şubeye gitmenize dahi gerek yok. ING Mobil uygulamasından ya da internet bankacılığından taleplerinizi bankaya kolayca iletebilirsiniz. Bu işlemleri kredi kartı ekstrenizin son ödeme tarihine kadar yapmanız gerekmekte olup son ödeme tarihinin olduğu gün ve sonrasında yapılacak talepler reddedilecektir.

Eğer ING kredi kartı borcu öteleme işlemi yapacaksanız ekstre tutarınızın en az 50 TL olması gerekir, üst limit olarak herhangi bir sınır uygulanmamaktadır. ING kredi kartı erteleme faiz oranı bu dönem için %1.25 olarak uygulanıyor. ING kredi kartı erteleme faiz oranının dışında bir de vergi kesintisi yapılmaktadır.

YORUMLAR YAZ