• YARIM ALTIN
  1.738,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5031
  % 0,20
 • € EURO
  11,0742
  % 0,09
 • £ POUND
  13,1112
  % 0,06
 • ¥ YUAN
  1,4904
  % 0,24
 • РУБ RUBLE
  0,1345
  % 0,53
 • BITCOIN/TL
  558412,446
  % -3,74
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

İNG Bank Pos Komisyon Oranları 2021

İNG Bank Pos Komisyon Oranları 2021

İNG Bank pos komisyon oranları 2021 listesi KOBİ’ ler ve esnaflar için görücüye çıktı. Tüm bankaların pos komisyon oranları gibi İNG Bank pos oranları 2021 listemizi de 2021’in henüz başında yayınlıyoruz. Böylece ürün ve hizmet satışlarının ücretlerini daha kolay tahsil etmenize önemli bir katkı sunmuş olacağız. İNG pos komisyon oranları 2021 başlıklı bu içeriğimizi sonuna kadar dikkatle takip etmenizi tavsiye ederiz.

İNG Bank Pos Oranları 2021

İNG Bank pos oranları 2021, çeşitli seçeneklerle karşımıza çıkmakta. İNG sabit ücretli pos, ertesi gün ödemeli pos, blokeli pos ve taksitli pos olarak ayrı ayrı inceleyeceğimiz İNG Bank pos cihazı komisyonları 2021 tablosu ile oranları daha iyi anlamanızı sağlayacağız.

İlk olarak İNG indirimli pos komisyon oranları ile başlayalım. Eğer küçük bir işletmeniz varsa ve aylık pos çekim tutarınız 3.000 TL’yi aşmıyorsa bu ürün tam da size göre. Bakkal, manav, kuruyemiş, büfe, kafe, küçük çaplı yiyecek/içecek satan işyerleri, İNG Bank pos cihazı komisyon oranları 2021 listesinde en uygun seçeneğe sahip olan bu ürünü daha çok tercih ediyor. Elbette tek seçenek bununla da sınırlı değil. Daha büyük çaplı bir işletmeniz varsa ve aylık pos cironuz 50.000 TL’ye kadar ulaşıyorsa İNG başlangıç pos ürününü tercih etmelisiniz. İndirimli pos ürününe göre daha yüksek hacimli işlemlerin pos cihazı ile alınabilmesine olanak sunan bu sistem, son dönemde en çok tercih edilen ödeme araçları arasında yer almakta. Şimdi sizlere İNG Bank pos komisyon oranları 2021 listesini sunacağız. İNG pos komisyon oranları 2021 tablomuz, hemen bir alt kısımda yer almakta.

Aylık Çekim Tutarı (TL)Aylık POS Cihazı Ücreti (TL)Diğer Ek Ücretler (TL)
0 – 3.000 TL Arası Çekimlerde40 TLMobil Pos için 75 TL, Yazarkasa Pos için 65 TL aylık ek ücret alınmaktadır.
0 – 50.000 TL Arası Çekimlerde40 TLMobil Pos için 75 TL, Yazarkasa Pos için 65 TL aylık ek ücret alınmaktadır. Bloke gün sayısı 40 gündür.

İlk seçeneği tercih etmeniz durumunda aylık sadece 40 TL ödeme yaparak 0 ile 3.000 TL arasındaki çekimlerinizi yapabilirsiniz. 3.000 TL’yi aşmanız durumunda BSMV vergisiyle beraber %0,52 oranında limit aşım cezası uygulanacaktır. Eğer 3.000 TL’den daha düşük tutarda çekim yaparsanız bu cezadan muaf olursunuz ve ceza ödemesi yapmanıza gerek kalmaz. İkinci seçenekte yer alan pos türünü tercih ettiğinizde ise ceza uygulanmayacaktır. Çekimlerinizi aylık 50.000 TL’ye kadar yapabilirsiniz. Ayrıca sabit masaüstü pos cihazlarında herhangi bir ek ödeme yoktur. Pos cihazı olarak mobil cihaz tercih ederseniz bunun için aylık ekstra 75 TL mobil pos ücreti ödemeniz gerekir. İşletmenizde yazarkasa pos cihazı kullanılıyorsa ve başka bankalara ait pos cihazları da bu yazarkasa nezdindeyse o zaman aylık 65 TL ücret ödemeniz yeterli olacaktır.

İNG Bank pos komisyon oranları 2021 yıl için bu seçeneklerin dışında özel bir seçenek de mevcut. Eğer İNG Bank tarafından KOBİ’ lere özel sunulan İNG KOBİ Dijital uygulamasını indirip üyelik oluşturursanız daha özel avantajlardan yararlanabilirsiniz. Üstelik bu seçenekte ciro sıkıntınız da olmayacaktır. Üyelik sonrasında İNG Business kart başvurusu yapıp aylık harcamalarınızın 5.000 TL kadarını bu kartla yaparsanız İNG Bank pos komisyon oranı %1,09 olarak uygulanacaktır.

İNG Bank Pos Oranları 2021

İNG Bank Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merak edilen sorulardan bir diğeri de İNG Bank pos başvurusu nasıl yapılır? şeklinde karşımıza çıkıyor. İNG pos başvurusu yapmak için en yakın İNG şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Hesabınız yoksa ilk olarak ticari hesap açtırmanız gerekir. Hesabınız varsa doğrudan hesabınızın olduğu şubeye gitmeniz yeterlidir. POS başvurusu yapabilmek için vergi levhanızın olması şarttır. Vergi levhanız olmadan diğer bankaların olduğu gibi İNG Bank’ın da pos cihazını kullanamazsınız. Eğer yazarkasa pos kullanıyorsanız, kullanmakta olduğunuz yazarkasanın İNG için uyumlu olması gerekir. İNG yazarkasa pos markaları 2021 yılı için şu şekildedir; Beko, Olivetti , Profilo, Hugin ve İngenico.

İNG Bank Pos Başvurusu Nasıl Yapılır

İNG Bank POS Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İNG Bank pos başvurusu için gerekli evraklar şahıs firmalarına ve tüzel şirketlere göre değişkenlik göstermektedir. Şahıs  firmalarının pos başvurularında istenen evraklar şunlardır;

 • T.C Kimlik Kartı veya Nüfus Cüzdanı,
 • Vergi Levhası,
 • Noter Tasdikli İmza Beyannamesi,
 • Başvuru vekaleten yapılacaksa noterden alınmış vekaletname,
 • Oda Kayıt veya Faaliyet Belgesi.

Tüzel kişiliklerden istenecek pos başvuru evrakları ise şunlardır;

 • Şirket adına başvuru yapacak kişinin T.C Kimlik Kartı/Nüfus Cüzdanı,
 • Vergi Levhası,
 • Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Noter Tasdikli İmza Sirküleri,
 • Ticaret Sicil Yetki Belgesi,
 • Vekaleten başvuru yapılacaksa şirket tarafından noter kanalınca verilmiş vekaletname.
İNG Bank POS Destek Hattı

İNG Bank POS Destek Hattı

İNG Bank pos destek hattı numarası 0850 222 0 767 şeklindedir. İNG pos destek hattı üzerinden başvuru ile ilgili gerekli bilgileri alabilir; pos kurulum ve kullanımı, pos arıza bildirimi, pos kampanyaları hakkında detaylı bilgi, mevcut pos çalışma koşullarınız gibi bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun için hâlihazırda İNG Bank üye işyeri olarak kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde pos arıza, kurulum ve kullanım gibi hususlarda destek alamayabilirsiniz.

porno office 365 pro lisans
YORUMLAR YAZ