• YARIM ALTIN
  1.720,00
  % 0,57
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3286
  % 0,33
 • € EURO
  10,8651
  % 0,34
 • £ POUND
  12,8799
  % 0,29
 • ¥ YUAN
  1,4587
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,1314
  % 0,17
 • BITCOIN/TL
  596410,117
  % 2,72
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

Hasarlı Araca Kredi Çıkar mı?

Hasarlı Araca Kredi Çıkar mı?

Hasarlı araca kredi çıkar mı? sorusu, hasarlı bir araç için taşıt kredisi kullanmak isteyenlerin en fazla merak ettiği sorulardan biri olarak karşımıza çıkmakta. Hasarlı araca kredi çıkar mı? ve hasarlı araca kredi verilir mi? gibi sorularla birlikte pert araca kredi çıkar mı? Pert araca kredi veren bankalar hangileri? Kazalı araca kredi çıkar mı? gibi sorular da oldukça merak ediliyor. Hasarlı araca kredi işlemleriyle ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevabını bu içeriğimizde vermeye çalışacağız. Yaşadığınız olay ve durumlarla ilgili sorularınızı içeriğimizin en alt kısmında yer alan yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Hasarlı Araca Kredi Verilir mi?

Hasarlı araca kredi verilir mi? sorusunun yanıtı hasar boyutuna göre değişkenlik gösterebilir. Bankalar, hasarlı araca 2.el kredi verebilirler; fakat hasar tutarı yüksekse bu hususta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bankalar, taşıt kredisi verirken mutlaka aracı rehin olarak alırlar ve borcunuz sona erene kadar araç üzerindeki rehini kaldırmazlar. Rehin alınacak araca kasko zorunluluğunun olması, hasarlı araca kredi çıkar mı ve hasarlı araca kredi verilir mi? sorularının yanıtlanması açısından oldukça önemli. Zira araca kasko yapılması tüm sigorta şirketleri tarafından reddedilirse söz konusu araç için taşıt kredisi kullanmanız da zora girecektir. Bu gibi durumlarda birçok kişinin bilmediği bir bilgiyi de size özel olarak sunacağız. Eğer bankaya teminat olarak farklı bir taşıt ya da konut, dükkan, arsa ipoteği verirseniz hasarlı araca kredi verilir. Banka, krediye konu taşıtı rehin altında tutmak yerine vereceğiniz bir başka taşınmazı ipotek olarak kullanacak ve böylece hasarlı araca kredi verilebilecektir.

Hasarlı araca taşıt kredisi çıkar mı? Hasarlı araca taşıt kredisi verilir mi? sorularının yanıtını daha iyi kavrayabilmeniz adına şunu bilmenizde fayda var. Banka,  aracın hasarlı olup olmadığıyla ilgilenmez. Bankanın amacı rehin altına alacağı araca kasko sigortası yapmaktır. Burada esas sorun araca kasko yapılıp yapılamayacağıdır. Hasarlı araca kasko yapılıyorsa banka açısından bir sorun yoktur; fakat kasko tutarı yüksek olacağından kredi kullanıcısının da bunu kabul etmesi gerekir.

Hasarlı Araca Kredi Verilir mi
Hasarlı Araca Kredi Verilir mi?

Hasarlı Araca Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Hasarlı araçlara kredi imkânlarından söz ettiğimizde birçok kişinin aklına hasarlı araca kredi veren bankalar hangileri? Hasarlı araca kredi veren banka var mı? şeklinde sorular gelmekte. Hasarlı araca kredi veren bankalar denince taşıt kredisi veren tüm bankaları seçeneklerinize ekleyebilirsiniz. Sadece kasko prim tutarı biraz yüksek olacağından çekilecek kredi sizin açınızdan biraz maliyetli olacaktır. Banka, hasarlı araca kredi verilmez gibi bir politikayı hiçbir zaman benimsemez. Yazımızın ilk kısımlarında bahsettiğimiz üzere bankanın aracın hasarlı olup olmamasıyla değil, araca kasko yapılıp yapılamayacağıyla ilgisi vardır.

Kazalı Araca Kredi Çıkar mı?

Sigorta şirketleri, bu gibi durumlarda banka yetkilisinden aracın güncel fotoğraflarını isteyebilir. Eğer hasarlı bir araca kredi çekecekseniz aracın fotoğraflarını banka görevlisi ile paylaşmanız gerekir. Yalnızca fotoğrafların sunulması banka yetkilisini tatmin etmeyebilir.  Banka yetkilisi aracın son durumunu görmek adına fotoğrafları kendi çekmek isteyecektir. Daha üst hasar durumlarında bizzat sigorta şirketi tarafından aracın detaylı incelenmesi için eksper göndermesi de mümkündür. Eksper aracı inceledikten sonra hasarlı araca kasko yapılıp yapılmayacağını belirleyebilir.

Kazalı araca kredi verilir mi ve kazalı araca kredi çıkar mı? sorularının yanıtı da hasarlı araca kredi çıkar mı? sorusuyla aynı yanıta sahiptir. Bir önceki kısımda belirttiğimiz üzere bankaya ek bir teminat vererek hasarlı arabaya kredi çekebilirsiniz. Eğer bankaya başka bir teminat veremiyorsanız sigorta şirketi tarafından belirlenecek yüksek kasko primine razı olmanız gerekir. Hasarlı araçlara kasko yaparken ortaya çıkan prim tutarı, standart prim tutarının çok üzerinde olup bu tutar, hasarın büyüklüğüne göre artış gösterebilir. Örneğin; normal şartlarda 1.500 TL’ye mâl olacak bir kasko poliçesi, aracın hasarlı oluşu sebebiyle 4.000-5.000 TL’ye kadar çıkabilir. Hatta hasar büyüklüğü tahmin edilenin üzerindeyse bu tutarlar daha da artabilir.

Kazalı Araca Kredi Çıkar mı
Kazalı Araca Kredi Çıkar mı?

Pert Araca Kredi Çıkar mı?

Pert araca kredi çıkar mı? ve pert araca kredi verilir mi? soruları da en az hasarlı araca kredi çıkar mı? sorusu kadar merak edilmekte. Pert araca kredi çekmek, hasarlı araca kredi çekmekten daha zor bir işlemdir. Zira hasar durumunun yüksek tutarlarda olmadığı durumlarda kredi çekmek mümkünken birçok sigorta şirketinin pert araca kasko yapmadığı görülmektedir. Kasko yapılamayacaksa bankaya az önce de bahsettiğimiz üzere ek bir teminat vermeniz gerekir. Böylece pert araca taşıt kredisi çekebilirsiniz.

Pert araca kasko yapılır mı? sorusu da ana sorumuzun yanıtlanması açısından önem arz etmekte. Eğer pert araca kasko yapan bir sigorta şirketi bulunursa yüksek kasko primini ödemeye razı olmak kaydıyla pert araç için kredi çekilebilir. Pert araç için ödenecek kasko tutarı çok yüksek olabilir. Burada inisiyatif kredi kullanıcısına kalmıştır. Böyle bir durumda kredi kullanıcısı ya kasko yaptırmayı yüksek meblağlara rağmen kabul edecek, ya bankaya başka bir teminat verecek ya da kredi talebinden vazgeçecektir.

Pert Araca Kredi Çıkar mı
Pert Araca Kredi Çıkar mı?

Pert Araca Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Pert araca kredi veren bankalar hangileri? ve pert araca kredi veren bankalar var mı? sorularının yanıtı ne yazık ki normal işlemler için hayırdır. Neredeyse hiçbir banka başka bir teminat almadan pert araca kredi vermez. Ancak kredi ödemelerinizi düzenli yapacağınıza inanıyorsanız taşıt rehini yerine konut ipoteği, başka bir taşıt, arsa ipoteği, işyeri ipoteği gibi farklı bir teminat vererek pert araca kredi çekebilirsiniz. Başka bir teminat veremeyecekseniz pert araca kredi veren bankalar hangileri? sorusunun yanıtı sizin için hayır olacaktır.

Ağır Hasarlı Araca Kredi Çıkar mı?

2.el araç piyasasında çok sayıda ağır hasarlı aracın olması, ağır hasarlı araca kredi çıkar mı ve ağır hasarlı araca kredi verilir mi? sorularının ortaya çıkmasına sebep oluyor. Her gün binlerce kişi ağır hasarlı araca kredi çıkar mı? sorusuyla bankaları dolaşıyor. Ağır hasar kayıtlı araca kredi çıkma ihtimali, düşük ve alt seviyede hasarlı araca kredi çıkma ihtimaline nazaran daha düşüktür. Birçok sigorta şirketi daha evvel belirttiğimiz üzere ağır hasarlı araca kasko yapma konusunda ihtiyatlı davranmaktadır. Banka, ağır hasarlı araca kasko yapan sigorta şirketlerinin olmadığı durumda ek bir teminat yoksa kredi vermez. Ek bir ipotek vermek kaydıyla ağır hasarlı araca kredi çekme şansına sahip olabilirsiniz. Benzer şekilde ağır hasarlı araca kredi veren bir sigorta şirketi olursa yüksek prim tutarını ödeyerek kredinizi çekebilirsiniz.

Ağır Hasarlı Araca Kredi Çıkar mı
Ağır Hasarlı Araca Kredi Çıkar mı?

Ağır Hasarlı Araca Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ağır hasarlı araca kredi veren bankalar hangileri? ve ağır hasarlı araca kredi veren bankalar var mı? sorularının yanıtı pert araçlara nazaran daha olumlu düzeydedir. Tüm başlıklarda belirttiğimiz üzere krediyle alacağınız araç dışında başka bir araç ya da gayrimenkul ipoteği verebiliyorsanız ağır hasar kayıtlı araca kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi başvurusu anında araç bilgilerini banka ile paylaşırsanız sizin adınıza kasko teklifi alınabilir. Kasko teklifine yanıt veren bir sigorta şirketi varsa ve ortaya çıkan yüksek kasko prim tutarını ödemeye razıysanız bu şekilde de ağır hasarlı araca kredi çekebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ