• YARIM ALTIN
  1.738,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5168
  % 0,25
 • € EURO
  11,0604
  % 0,12
 • £ POUND
  13,1102
  % 0,05
 • ¥ YUAN
  1,4855
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,1349
  % 0,68
 • BITCOIN/TL
  557434,278
  % -3,76
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Hafta Sonu EFT Yapan Bankalar

Hafta Sonu EFT Yapan Bankalar

Hafta sonu EFT yapan bankalar var mı? Hafta sonu EFT yapılır mı? Hafta sonu EFT yapan bankalar hangileri? gibi sorular son dönemde tarafımıza sıkça gelmeye başladı. Sizler için bu konuyu en derin detaylarıyla birlikte açıklığa kavuşturacağız. Ayrıca 2020 yılında hazırlamış olduğumuz bu kapsamlı içerikten sonra tüm bankaların dahil olduğu yeni bir sistem olan FAST sistemi devreye girdi. Tüm bankalardan hafta sonu eft yapmak için nasıl bir yol izleyeceğinizi FAST Nedir? FAST para transferi nasıl yapılır? yazısına tıklayarak hazırladığımız güncel içerikten öğrenebilirsiniz. FAST sistemi için gerekli olan kolay adres tanımlama işlemleri için de Kolay Adres Nedir? Kolay Adres Tanımlama Nasıl Yapılır? yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.

EFT işlemi, normal şartlarda hafta içi ve mesai saatleri içerisinde yapılabilen bir para transfer işlemidir. Mesai saati dışında yapacağınız EFT işlemleri, işlem gününü takip eden ilk mesai günü ve saatinde gerçekleşmektedir. Ne var ki hafta sonu EFT yapan bankalar da yok değil. Albaraka Türk Katılım Bankası ve Fibabanka, nöbetçi transfer veya nöbetçi EFT adı verilen sistem sayesinde müşterilerine hafta sonları ve mesai saatleri dışında da para transfer imkânı sunuyor. Bu bankalardan belirli bankalara yapacağınız para transfer işlemleri hafta sonları, resmi tatiller ve mesai saatleri dışında da gerçekleşebiliyor. Nöbetçi transfer uygulaması, bu bankaların müşteri sayısında ciddi artışları beraberinde getirdi.

Nöbetçi EFT Nedir?

Nöbetçi EFT ya da diğer adıyla nöbetçi transfer, yukarıda da belirttiğimiz üzere mesai saatleri dışında, resmi tatillerde ve hafta sonlarında EFT yapmanızı sağlayan bir bankacılık sistemidir. Bu sistem sayesinde hafta sonları da dahil olmak üzere her gün ve her saat (7/24) EFT gönderebilir, aynı şekilde hesaplarınıza bu şekilde EFT ile para gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Özellikler hafta sonlarında EFT sisteminin kapalı olması, bireyler açısından ciddi sıkıntıları beraberinde getirmekte. Acil durumlarda para transferi yapılmak istendiğinde bu durumun yarattığı sıkıntılar daha net anlaşılıyor. Böyle durumlarda farklı bir bankaya para göndermek deyim yerindeyse işkence halini alıyor. Nöbetçi eft uygulaması sayesinde artık bu dertten bir nebze olsun kurtulabiliyor, para gönderme işlemlerinizi hafta içine ertelemek zorunda kalmıyorsunuz.

Nöbetçi EFT Nedir
Nöbetçi EFT Nedir?

Albaraka Türk Hafta Sonu EFT

Albaraka Türk hafta sonu EFT yapılır mı? sorusunun yanıtı evet. Albaraka hafta sonu EFT sistemi sayesinde resmi tatillerde, mesai saatlerinin dışında ve hafta sonlarında başka bir bankaya para gönderebiliyorsunuz. Bunun için Albaraka Türk hesabınızın olması ve internet ya da mobil bankacılık uygulamalarından birini kullanmanız yeterli. Albaraka Türk İnternet veya mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra sırasıyla İşlem >Para Transferi > Nöbetçi Transfer menülerini takip etmeniz gerekmekte. Karşı tarafa ait IBAN ve isim-soyisim/unvan bilgilerini girip tutarı belirledikten sonra açıklama da yazarak Albaraka nöbetçi EFT sistemini rahatça kullanabilirsiniz.

Albaraka Türk nöbetçi EFT sistemi 7/24 kullanılabilmektedir. İşlem süresi ortalama 15-20 dakikadır. Albaraka Türk’ten aşağıdaki bankalara 7/24 nöbetçi EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bankalar dışında kalan bir bankaya para göndermeniz durumunda EFT işleminiz bir sonraki mesai günü ve saatine kalacaktır. Albaraka Türk nöbetçi transfer uygulamasının yapılabileceği bankalar şunlardır;

 • Fibabanka
 • Akbank
 • Denizbank
 • İş Bankası
 • Halkbank
 • Garanti BBVA
 • Şekerbank
 • QNB Finansbank
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank

Albaraka Türk nöbetçi transfer limiti şuan için 5.000 TL olarak uygulanmaktadır. İlerleyen dönemlerde Albaraka nöbetçi transfer limitinin arttırılması planlanmakta. 5.000 TL’ye kadar olan EFT işlemlerinizi nöbetçi transfer sistemiyle kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Albaraka nöbetçi EFT limitini banka ile iletişime geçseniz dahi artıramıyorsunuz.

Albaraka Türk Hafta Sonu EFT
Albaraka Türk Hafta Sonu EFT

Fibabanka Hafta Sonu EFT

Hafta sonu yapılacak EFT işlemleriyle ilgili sık dile getirilen sorulardan biri de Fibabanka hafta sonu EFT yapılır mı? şeklinde. Fibabanka da Albaraka Türk gibi hafta sonu EFT hizmeti sunmaktadır. Fibabanka müşterileri, birazdan bilgisini vereceğimiz bankalara 7/24 EFT yapabilmekte.

Fibabanka nöbetçi eft uygulamasını kullanabilmek için Fibabanka’ da hesabınızın bulunması ilk şart. Bir diğer şart ise internet veya mobil bankacılık kullanıcısı olmanız. Fibabanka internet veya mobil bankacılık üzerinden para transfer menüsüne girerek nöbetçi transfer uygulamasına erişebilirsiniz. Alıcı IBAN ve isim soy isim bilgilerini girdikten sonra belirlediğiniz tutarı bir başka bankaya transfer edebilirsiniz.

Fibabanka nöbetçi eft üst limiti 5.000 TL olarak uygulanmaktadır. Fibabanka’ ya nöbetçi transfer üst limitinin arttırılması için başvuruda bulunsanız dahi bu limit değiştirilmemektedir. Fibabanka hafta sonu eft üst limiti olan 5.000 TL dahilinde gerçekleşecek işlemler 7/24 uygulanabilir. Fibabank hafta sonu eft işlemi ortalama 20 dakika sürmektedir. 20 dakika içerisinde işleminiz gerçekleşir ve para karşı bankada bulunan hesaba geçmiş olur.

Fibabanka’ dan nöbetçi EFT transferiyle para gönderebileceğiniz bankalar şunlardır;

 • Garanti BBVA
 • Akbank
 • Halkbank
 • Denizbank
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • QNB Finansbank
Fibabanka Hafta Sonu EFT
Fibabanka Hafta Sonu EFT

Hafta Sonu EFT Ücreti Ne Kadar?

Hafta sonu EFT ücreti ne kadar? sorusu hem Albaraka Türk; hem de Fibabanka için aynı uygulanmaktadır.

Albaraka Türk hafta sonu EFT ücreti: 8 TL

Fibabanka hafta sonu EFT ücreti: 8 TL

Tüm masraflar dahil 8 TL ödeyerek hafta sonu eft işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Albaraka Türk nöbetçi transfer ücreti bireysel ve kurumsal müşteriler için aynıdır. Fibabanka nöbetçi transfer işlemi de her tipten müşteri için 8 TL’dir.

Hafta Sonu EFT Ücreti Ne Kadar
Hafta Sonu EFT Ücreti Ne Kadar?

YORUMLAR YAZ