• YARIM ALTIN
  1.717,00
  % 0,40
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3186
  % 0,24
 • € EURO
  10,8542
  % 0,23
 • £ POUND
  12,8653
  % 0,20
 • ¥ YUAN
  1,4585
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,1314
  % 0,11
 • BITCOIN/TL
  598098,354
  % 2,66
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

Gümüş Hesabı Nasıl Açılır? Gümüş Hesabı Olan Bankalar Hangileri?

Gümüş Hesabı Nasıl Açılır? Gümüş Hesabı Olan Bankalar Hangileri?

Bugünkü yazımızda yatırım yapmak isteyen bireylerin en çok dile getirdiği gümüş hesabı nasıl açılır? Gümüş hesabı açma nasıl olur? Gümüş hesabı açan bankalar hangileri? Gümüş hesabı olan bankalar hangileri? gibi soruları yanıtlayacağız. Gümüş hesabı, bankalarda son dönemde yoğun talep gören hesap tiplerinden biridir. Özellikle 2020 yılında gümüş fiyatlarının oldukça inişli çıkışlı bir grafiğe sahip olmasıyla birlikte bu durumu yatırım stratejisi olarak kullanmak isteyenlerin iştahı iyice kabarmış durumda. Gümüş hesabı açmak mantıklı mı? diye düşünmeye başlayan bireyler, birikimlerini gümüşte değerlendirerek kâr elde etmeyi planlamakta.

Gümüş Hesabı Nasıl Açılır?

Gümüş hesabı nasıl açılır? Sorusuna verebileceğimiz birçok yanıt mevcut. Bu yanıtların başında banka şubeleri geliyor. Hesabınızın olduğu bir bankaya giderek gümüş hesabı açmak istediğinizi belirtebilir, hesabınızın olmadığı bir bankada ise ilk olarak standart banka hesabı açarak hesabınıza ek olarak gümüş hesabı tanımlatabilirsiniz. Eğer başvurduğunuz bankada daha önceden bir hesabınız varsa işiniz çok daha kolay olacaktır. Sadece standart TL hesabınıza ek olarak bir gümüş hesabı açılması yeterli olacaktır.

Gümüş hesabı açma yöntemlerinden bir diğeri de internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasıdır. Kullanmakta olduğunuz internet bankacılığı veya mobil bankacılığının ilgili menüsünden kolayca gümüş hesabı açabilirsiniz. İnternetten gümüş hesabı açma işlemi, genellikle hesap işlemleri menüsü altında yer almaktadır. Gümüş, bankacılık sisteminde XAG simgesiyle de kullanılmaktadır. Mobil bankacılık uygulamasından ya da internet bankacılığı sisteminden gümüş hesabı açtıktan sonra alım/satım yapmaya başlayabilirsiniz.

Gümüş hesabı açmak için ne gerekli? sorusuna verebileceğimiz bir diğer yanıt ise ATM ya da bir diğer adıyla bankamatiklerdir. Bankamatikte yine hesap işlemleri menüsünde yeni hesap açma sekmesinden gümüş hesabı açabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak bazı bankalarda Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri ya da Telefon Bankacılığı kanalları üzerinden de gümüş hesabı açılabilmektedir.

Gümüş Hesabı Olan Bankalar Hangileri?

Gelelim gümüş hesabı olan bankalar hangileri? ve gümüş hesabı açan bankalar hangileri? sorularını yanıtlamaya. Günümüzde tüm bankalar, müşterilerine gümüş alım satımı yapabilme imkânı sunmakta. Dolayısıyla bankaları tek tek sıralamamıza gerek kalmadan tüm bankalarda gümüş alım satımının yapılabildiğini söylememiz pekâlâ mümkün. Gümüş hesabı açılan bankalarda işlem yapabilmek için bir üst başlıkta tanımladığımız yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

Katılım bankaları, gümüş hesabı olan bankalar arasında en dikkat çeken bankalardır. Bireylerin büyük bir kısmı aşağıdaki bankalar üzerinden gümüş alım satımı yapmaktadırlar.

 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası

Gümüş hesabı açan bankalar, bu işlemleri hesap üzerinden gerçekleştirmekte ve size gümüşü fiziki olarak sunmamaktadırlar. Bu durum gümüşün fiziki olarak tesliminin zor oluşundan kaynaklanmaktadır. Yani bankadan gümüşünüzü almak istediğinizde TL ya da bankada karşılığı olan diğer para birimlerinden birine çevirmeniz gerekmektedir.

Gümüş Hesabı Açmak Mantıklı mı?

Yatırım yapma amacında olan bireyler genellikle gümüş hesabı açmak mantıklı mı? Gümüş almak mantıklı mı ya da gümüş satmak mantıklı mı? gibi soruları sıkça dile getirmekte. Gümüş hesabı açmak özellikle son dönemde mantıklı bir yatırım hamlesi olarak dikkat çekiyor. Zira son dönemlerde gümüş fiyatları ciddi artış ve azalış eğilimlerine sahip. Düştüğünde almak, yükseldiğinde ise satmak, gümüş hesaplarının temel stratejisi olmalıdır. Diğer kıymetli maden alım ve satımlarında olduğu gibi alış ve satış arasında belirli bir kur farkı oluşmakta. Yani aldığınız anda satmak istediğinizde kurlarda ciddi bir yükseliş olmadıysa zarardasınız demektir. Gümüş fiyatlarında meydana gelecek bir yükselişte ise hemen kâra geçmeye başlayabilirsiniz.

liseli porno
YORUMLAR YAZ