• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  580582,119
  % -1,57
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Garanti Bankası Kredi Borç Erteleme

Garanti Bankası Kredi Borç Erteleme

Garanti BBVA kredi borç erteleme uygulaması, Covid-19 etkilerinin devam etmesiyle birlikte revize edildi. Buna göre Garanti Bankası kredi erteleme işlemleri halihazırdaki uygulamanın uzatılmasıyla birlikte devam edecek. Peki, Garanti BBVA kredi erteleme nasıl yapılır? Garanti kredi erteleme şartları nelerdir? Kimler Garanti Bankası kredi borcunu erteleme şansına sahip? Gelin bu soruların yanıtlarını hep birlikte ele alalım.

Garanti Bankası Kredi Erteleme Şartları

Garanti Bankası kredi öteleme şartlarının başında işleri Covid-19 sebebiyle sekteye uğrayan sektör çalışanları ve işverenlerini kapsıyor. Covid-19 sebebiyle Garanti BBVA’ daki mevcut kredisini ödemekte sorun yaşayanlar, borçlarını Eylül ayına kadar erteleyebiliyor. Anapara ve faiz tutarıyla birlikte tüm komisyonların Eylül 2020’ye ertelenmesi kararlaştırıldı.

Garanti Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası kredi erteleme nasıl yapılır? sorusu da oldukça revaçta. Kredi erteleme taleplerinizi Garanti BBVA resmi web sitesinden, internet ve mobil bankacılık üzerinden yapabilirsiniz. Tüm talepleriniz Garanti BBVA şubelerinden de gerçekleştirilebilir. Garanti BBVA internet bankacılığı üzerinden Hesap ve Ürün sekmesine tıklayıp Kredi Hesabı seçeneğindeki Kredi Erteleme butonunu kullanarak erteleme taleplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 444 0 335 Garanti BBVA kredi hattını arayarak da erteleme talebinde bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası ticari kredi erteleme şartları da yeniden revize edildi. Buna göre kredi anaparasının 6 aya kadar ertelenmesi söz konusu. Mayıs 2020’de yapılacak Garanti Bankası ticari kredi erteleme işlemleri Kasım 2020 tarihine kadar ertelenebiliyor.

Bankanın KOBİ’ler için aldığı önlemler de yukarıda sözünü ettiğimiz pakete dahil. Buna göre nakit ihtiyacı olan KOBİ’ ler Garanti Bankası ticari kredi öteleme hizmetinden faydalanabilecekleri gibi talep etmeleri halinde ek limit avantajlarından da yararlanabilecek. Mevcut limiti bulunan firmalara Covid-19 etkilerini en aza indirmek amacıyla yeni limit tahsis edilebiliyor. Bu limitler nakit kredilerle birlikte teminat mektubu, çek karnesi ve ticari kredi kartı limitlerini de kapsamakta.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Erteleme

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi erteleme daha önce 3 aylık süreyi kapsamaktaydı. Yapılan yenilikle birlikte Garanti Bankası ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemleri, Eylül 2020’ye kadar uzatılabilecek. Halihazırda kredisi bulunan Garanti Bankası müşterileri, şimdiden ihtiyaç kredisi yapılandırma başvurusunda bulunabilecekler.

Özellikle koronavirüs salgınından birinci ve ikinci derecede etkilenen sektörlerde çalışanlar, Garanti Bankası ihtiyaç kredisi yapılandırma hizmetlerinden öncelikli olarak yararlanacaklar.

Garanti Bankası Ek Hesap Erteleme

Garanti Bankası KMH erteleme işlemleri de kredilerde olduğu gibi 3 aylık süreyle yapılabilmekte. Eylül 2020’ye kadar yapılacak olan Garanti Bankası ek hesap borcu erteleme işlemleri, koronavirüs etkilerinin devam etmesi durumunda daha da uzatılabilecek. Şuana kadar bu kapsamda müşterilerine önemli avantajlar sağlayan Garanti BBVA, ilerleyen dönemlerde de elini taşın altına koyacağa benziyor.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme

Kredi kartı kullanıcıları, içerisinde bulunduğumuz dönemde borç ödeme konusunda en çok sıkıntı yaşayan kesimlerin başında geliyor. Borçlu sayısına bakıldığında kredi kartı borçlularının kredi ve ek hesap borcu bulunanlardan fazla oldukları görülmekte. Garanti Bankası kredi kartı borcu erteleme işlemlerini şubeden, internet ve mobil bankacılıktan, müşteri hizmetlerinden ya da şubelerden yapabilirsiniz.

Garanti kredi kartı borç erteleme işlemleri 3 ay ekstre atlatılması şeklinde yapılmakta. Ayrıca talep eden müşteriler, 3 ay sonrasında ödenmesi gereken borçlarını 6 ay taksitlendirebiliyor. Bu da koronavirüs sebebiyle işini kaybeden, ekonomik dengesi bozulan kişiler başta olmak üzere kart kullanıcılarına önemli bir avantaj sağlıyor.

Garanti Bankası Konut Kredisi Erteleme

Erteleme talepleri arasında sayı olarak azımsanmayacak düzeyde olan bir diğer kredi türü de konut kredileri olarak göze çarpmakta. Garanti Bankası konut kredisi erteleme işlemleri de 3 ay ertelenerek Eylül 2020’ye kadar uzatıldı. Garanti Bankası konut kredisi erteleme işlemleri için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinde kredilerinizin yer aldığı sekmedeki Kredi Erteleme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Erteleme

Taşıt kredisi bulunan Garanti BBVA müşterileri, ihtiyaç ve konut kredisinde yer alan şartlarla birlikte kredilerini yapılandırabilirler. Garanti Bankası taşıt kredisi ertelemeleri de 3 aylık süreyi kapsamakta. Mevcut Garanti Bankası araç kredisi ertelemeleri Eylül 2020’ye kadar sürecek olup sürecin uzaması durumunda 3 aylık ek bir uzatım daha yapılacak.

YORUMLAR YAZ