• YARIM ALTIN
  1.718,00
  % 0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3347
  % 0,42
 • € EURO
  10,8581
  % 0,27
 • £ POUND
  12,8735
  % 0,26
 • ¥ YUAN
  1,4601
  % 0,24
 • РУБ RUBLE
  0,1314
  % 0,15
 • BITCOIN/TL
  597696,621
  % 3,21
 • BIST 100
  1.428,58
  % -0,09

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar, belirli bir geliri olan ya da hiç geliri bulunmayan hanımlara çeşitli şekillerde kredi vermekte. Sizler için ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri? Ev hanımlarına kredi şartları nelerdir? gibi soruların yanıtlarını sırasıyla sunacağız. Öncelikle ev hanımlarına kredi imkânı var mı yok mu? sorusunu ele alarak başlayalım. Ev hanımlarına kredi desteği, bankaların belirli şartlarda sağladığı bir kredi hizmetidir. Yani böyle bir imkân elbette vardır.

Ev hanımları, tasarruflarını kimi zaman yastık altında bazen de banka hesaplarında değerlendirmeyi tercih ederler. Yastık altı diye adlandırılan tasarruf şeklinin bankalar nezdinde herhangi bir önemi yoktur; fakat bankalarda vadesiz veya vadeli hesaplarda tutulan mevduat, banka tarafından önemsenmektedir. Eğer vadeli hesabınız varsa ve her ay bu hesap üzerinden belirli bir gelir elde ediyorsanız bankanın ev hanımlarına kredi imkanından yararlanmanız mümkün. Ayrıca kira geliriniz varsa kira elde ettiğiniz gayrimenkulün tapu fotokopisi ve kiracınızla imzalamış olduğunuz kira sözleşmesi de bir resmi gelir belgesidir. Bu belgelerle bankalara başvuruda bulunarak ev kadınlarına kredi desteğinden yararlanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Destek Kredisi

Ev hanımları, yeni bir ev ya da araba almak, mobilya/beyaz eşya satın almak ya da ev tadilatı için harcamak üzere kredi desteğine ihtiyaç duyabilirler. Bu durumda yukarıda saymış olduğumuz gelir türlerinden birine sahip olunması halinde kredi çekmek oldukça kolay hale gelecektir. Aksi durumda gelir belgesiz kredi veren bankalara yönelmek gerekir. Bir alt başlıkta daha detaylıca inceleyeceğimiz bu bankalardan herhangi bir gelire sahip olmadan kredi almak mümkündür.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri? sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz;

 • ING Bank
 • CEPTETEB (Türk Ekonomi Bankası)
 • Enpara.com
 • Akbank
 • Nkolaykredi.com
 • Odeabank

Bu bankalar, gelir belgesi olmadan internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden kredi verebilmektedirler. Tabi ki bunun için belirli bir kredi notuna sahip olmanız gerekir. Eğer kredi notunuz 0 ise ilk olarak bir bankadan kredi kartı alarak kredi notunuzu yükseltmeye başlayabilirsiniz. Alt kısımda yer alan ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar içeriğimiz sayesinde nasıl kredi kartı alabileceğiniz hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu bankalardan yapacağınız kredi işlemleri için kredi notunuzun belirli bir seviyeye ulaştığını varsayıyoruz. Kredi notunuzu yükselttikten sonra bu bankalarda hesap açabilir ve internet üzerinden kredi başvurunuzu iletebilirsiniz. Meslek olarak yan gelir sahibi seçmeniz, sizi kredi alma konusunda bir adım öne taşıyacaktır. Zira meslek olarak ev hanımı seçeneğini tercih ettiğinizde bankaların kredi imkânları da kısılmış olur. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına farklı bir meslek seçebilirsiniz. Eğer resmi geliriniz olmadığı halde bir mesleğiniz varsa (örneğin; evde yaptığınız örgü ya da eşyaları satarak gelir elde ediyorsanız) buna dair bir meslek tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

Yukarıda saymış olduğumuz bankalardan yüksek kredi notunuzun avantajıyla gelir belgesi sunmaya gerek olmadan kredi çekebilirsiniz. Kredi notunuzun yüksek kalması ve daha sonraki kredi başvurularınızın da kabul görmesi için kredi taksitlerinizi düzenli ödemeyi unutmayınız. Zaten bir defa kredi çektikten ve ödemelerinizi düzenli olarak yaptıktan sonra bir sonraki başvurularınızın çok daha rahat kabul edildiğini göreceksiniz. Bankalar, ödeme düzeni olan müşterileri için kredi musluklarını daima açarlar.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Ev hanımları, kredi kartı alımı konusunda çalışanlara göre bazı zorluklarla karşılaşmakta. Ev hanımlarının büyük kısmının resmi gelire sahip olmaması, bu zorlukların temel sebebi konumunda. Bu yazımızda ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar hangileri? Ev hanımları kredi kartı başvurusu yapabilir mi? Ev hanımı kredi kartı alabilir mi? Ev hanımlarına kredi kartı çıkıyor mu

İlgili İçerik
YORUMLAR YAZ