• YARIM ALTIN
  1.720,00
  % 0,57
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3218
  % 0,29
 • € EURO
  10,8680
  % 0,36
 • £ POUND
  12,8761
  % 0,27
 • ¥ YUAN
  1,4591
  % 0,16
 • РУБ RUBLE
  0,1314
  % 0,18
 • BITCOIN/TL
  594678,591
  % 2,71
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev hanımları, kredi kartı alımı konusunda çalışanlara göre bazı zorluklarla karşılaşmakta. Ev hanımlarının büyük kısmının resmi gelire sahip olmaması, bu zorlukların temel sebebi konumunda. Bu yazımızda ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar hangileri? Ev hanımları kredi kartı başvurusu yapabilir mi? Ev hanımı kredi kartı alabilir mi? Ev hanımlarına kredi kartı çıkıyor mu? gibi sorularınızın yanıtını sunacağız.

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir mi?

Ev hanımları, diğer tüketiciler gibi bankaların kredi kartı hizmetlerinden belirli ölçüde yararlanabilirler. Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar, bu hizmeti belirli kriterlere göre sunmaktadırlar. Gelin ev hanımlarının nasıl kredi kartı alabilecekleri hakkında pekte bilinmeyen yöntemleri hep birlikte gün yüzüne çıkaralım.

Yasa gereği 1.000 TL’ye kadar olan kredi kartı talepleri herhangi bir resmi gelire bağlı olmadan gerçekleştirilebilir. Öğrenci kartları da bankalar tarafından bu minvalde verilmektedir. Dolaysıyla ev hanımları kredi başvurusu yaparken bu bilgiye sahip olmalarının avantajını kullanabilirler. Doğrudan şubeye yapılacak başvurularda bu bilginin bankaya sunulması, işleri kolaylaştıracaktır.

Ev hanımlarına kredi kartı alma şansı veren sistemlerden biri de ek karttır. Ek kart, ana karta bağlı olarak kullanılabilen bir kart tipidir. Ev hanımları, eşlerinin çocuklarının, aile büyüklerinin ya da bir yakınlarının ana kartına bağlı olarak ek kart kullanabilirler. Ek kart limiti ana kart limitinden bağımsız değildir. Şöyle ki; 10.000 TL limitli bir ana kart için dilediğiniz tutarda ek kart talebinde bulunabilirsiniz. Ev hanımları, bu sistemi kullanarak yakınlarına ait kredi kartının limitini kullanabilirler. Ek kart alabilmek için ana kart sahibinin yazılı izni gerekli olup ek kart başvuruları için şube, internet ve mobil bankacılık uygulamalarını kullanmak mümkündür.

Ülkemizde yaşayan ev hanımlarının büyük bir kısmı birikimlerini banka hesaplarında tasarrufa çevirirler ve bu hesaplar genellikle vadeli hesaplardır. Bu da vadeli hesaplar yoluyla resmi bir gelire sahip olmayı sağlar. Vadeli hesabınızın bulunduğu bankadan kolayca kredi kartı alabilirsiniz. Bunun için doğrudan banka şubesine giderek vadeli hesabınızdan aylık bir geliriniz olduğunu belirtmeli ve aylık şu kadar gelirim olduğunu beyan ederim şeklinde yazılı bir talimat vermelisiniz. Banka, bu beyanı resmi gelir olarak kabul ederek kredi kartı başvurunuzu değerlendirecektir.

Daha önce hiç kredi kartı almadıysanız ve bankalar kredi notunuz 0 olduğu için size kredi kartı vermiyorsa herhangi bir bankadaki hesabınıza 500 TL yatırarak karşılığında nakit blokeli kredi kartı alabilirsiniz. İlgili kartı kullanıp ödemeleri zamanında yaptığınızda kredi notunuz artacak ve gelir belgesiz kredi kartı veren bankalardan kolayca kredi kartı alabilir hale geleceksiniz. Nakit blokeli kredi kartı ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmeniz adına bu başlık altına ilgili içerik linki bırakacağız. Bu linke tıklayarak nakit blokajlı kredi kartı hakkında daha kapsamlı bir içeriğe ulaşabilirsiniz.

Nakit Blokeli Kredi Kartı Veren Bankalar

Nakit blokeli kredi kartı veren bankalar, normal şartlarda kredi kartı alamayan bireylerden alacakları nakit teminatla müşterilerine kredi kartı tahsis edebilirler. Bireyler, genellikle kredi notu düşük olduğunda ya da gelirleri bulunmadığında bu yola başvururlar. Ayrıca gelirin yeni kredi kartı alımında yetersiz olduğu durumlarda da bu yönteme başvurulabilir. Nakit Blokeli Kredi Kartı Nedir?

İlgili İçerik

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

 • Akbank
 • TEB
 • ING
 • Enpara.com
 • İş Bankası
 • Albaraka Türk
 • Kuveyt Türk

Gibi bankalara 1.000 TL limitli kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu bankalardan birinde vadeli ya da vadesiz hesabınız bulunuyorsa işiniz çok daha kolay olacaktır.

YORUMLAR YAZ