• YARIM ALTIN
  1.739,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5006
  % 0,19
 • € EURO
  11,0541
  % 0,10
 • £ POUND
  13,1040
  % -0,03
 • ¥ YUAN
  1,4864
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,1347
  % 0,62
 • BITCOIN/TL
  556425,289
  % -3,39
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Ev Fiyatları Düşer mi 2020? Ev Fiyatları Düşecek mi?

Ev Fiyatları Düşer mi 2020? Ev Fiyatları Düşecek mi?

Konut kredisi oranlarının düşmesiyle birlikte ev fiyatlarının artması, ev fiyatları düşer mi 2020? Ev fiyatları düşecek mi? Ev fiyatları ne olur? Ev fiyatları ne zaman düşecek? Ev fiyatları yükselir mi? tarzı soruların artmaya başladığını görüyoruz. Sizlere her zaman olduğu gibi bu soruların yanıtlarını detaylı bir şekilde sunacağız. Konut fiyatları düşer mi? Konut fiyatları düşecek mi? Konut fiyatları ne olur? Konut fiyatları yükselir mi? sorularına yanıt alabilmek adına yazımızı dikkatle takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Ev Fiyatları Düşer mi 2020?

Ev fiyatları düşer mi 2020? diye soran bireylerin çoğu, düşük kredi oranlarında ev sahibi olmanın mantıklı olup olmayacağını araştırmakta. Kredi oranları bu kadar düşmüşken fırsatı kaçırmak istemeyenlerin konut fiyatları düşer mi? diye merak etmeleri gayet normal. Fakat genel intiba ev fiyatlarının düşmeyeceği, düşse bile bunun kayda değer bir düşül olmayacağı yönünde. Zira konut kredisi oranları düşünce evlere olan talep arttı, bu da ev sahiplerinin elini güçlendirdi ve bunun sonucu olarak neredeyse her evin fiyatı artmaya başladı. Lokasyon olarak iyi bir yerde bulunan evler ise fiyat olarak çok daha fazla artış gösterdi. Özellikle büyükşehirlerde ev fiyatlarının fahiş rakamlara ulaşıldığı görülüyor.

Ev Fiyatları Düşer mi 2020

Türkiye’de konut fiyatları düşer mi? sorusuna yanıt bulmak hemen hemen her dönemde zor olmuştur. Zira ülkemizde bir defa belirli bir fiyata ulaşan evin kolay kolay düştüğü pekte rastlanılan bir durum değil. Buradan yola çıkarak ev fiyatlarının düşmesinin oldukça zor olduğunu dile getirebiliriz. Kredi oranları yükselse bile söz konusu ev fiyatları bir müddet daha kalıcı olacağa benziyor. Konut kredisi oranlarının yeniden yükselmesi demek evlere olan taleplerin düşmesi anlamına geliyor. Böyle bir durumda elbette bir miktar düşüş olacaktır; fakat yükselmedeki ivme düşüşte de kendini gösterir mi işte orası tam bir muamma.

Ev Fiyatları Düşecek mi?

Kredi kullanma konusunda kararsız olanların merakla yanıt aradıkları ev fiyatları düşecek mi? sorusunu biraz daha derinlemesine inceleyelim. Bilindiği gibi kamu bankaları tarafından deyim yerindeyse konut kredisi seferberliği başlatıldı. Bir yıl öncesine kadar oldukça yüksek rakamlarda seyreden konut kredisi oranları, devletin atılımıyla birlikte %0.64’lere kadar geriledi. Hâl böyle iken yükselen konutlarla ilgili konut fiyatları düşecek mi? sorusu ortaya çıktı. Öncelikle şunu bir kez daha ifade edelim ki konut kredisi oranları bu seviyelerde kaldığı müddetçe ev fiyatları düşecek mi? sorusuna olumlu yanıt vermemiz neredeyse imkânsız. Eğer kredi konusunda kararsız kaldıysanız hâlihazırda bu seviyede düşük konut kredisi oranlarını bulmuşken fırsatı iyi değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

1 ay öncesine kadar konut fiyatları düşecek mi? diye bekleyip sonuç alamayanlar, ellerinden kaçan fırsatın üzüntüsünü yaşıyor. Öyle ki 1 ay önce krediyle alınan bir evin değeri bugün 50.000 TL kadar artmış durumda. Küçük şehirlerde ve ilçelerde bu kadar yüksek rakamlar görülmese de büyükşehirlerde 50.000 TL’den daha yüksek artışlara şahit oluyoruz. Bu durum gelecek adına da bize bazı ipuçları sunuyor. Bugün kredi kullanarak ya da peşin parayla ev almayanlar, belirli bir süre sonra yine fırsatı kaçırdıklarıyla kalacaklar gibi görünüyor. Elbette bu durum konut kredisi oranlarının bu seviyede kalması ile alakalı. Devlet bankalarının korona virüs etkileri sürdüğü müddetçe vatandaşlara bu gibi konularda destek olması bekleniyor. Dolayısıyla konut kredisi oranları yükselir mi? diye merak ediyorsanız devlet bankalarının en azından yıl sonuna kadar bu seviyelerden kredi vereceğini bilmenizde fayda var.

Ev Fiyatları Ne Olur?

Ev fiyatları ne olur? sorusu, içerisinde bulunduğumuz dönemde tüketicilerin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Üstelik konut fiyatları ne olur? sorusu sadece ilk defa ev sahibi olacakları ilgilendirmekle kalmıyor, yatırım amacıyla ev alma düşüncesinde olanları da yakından ilgilendiriyor. Konut kredileri düşmüşken bu fırsatı kaçırmak istemeyenler, krediyle dahi olsa ev alıp kiraya verme ya da gelecek adına yatırıma dönüştürme amacında. Bu kişilerin ev fiyatları ne olur? konut fiyatları ne olur? diye merak etmeleri pekâlâ normal. Ev fiyatlarının konut kredisi oranlarına bir nebze bağlı olduğunu önceki başlıklarda da belirtmiştik. Göründüğü üzere korona virüs etkisi bir müddet daha devam edecek ve vatandaşların her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de devlet desteğine olan ihtiyacı sürecek. Hâl böyle iken konut kredisi oranlarının düşmesi beklenmiyor. Bu durum evlere olan taleplerin de düşmeyeceğini, aksine daha da artacağını göstermekte. Üstelik geçtiğimiz 1-2 ay içerisinde resmen yüzbinlerce konut satışı gerçekleşti. Artık satışa hazır çok daha az konut var ve bu sayı azaldıkça fiyatların daha da artacağı tahmin ediliyor.

Ev Fiyatları Ne Olur

Ev Fiyatları Ne Zaman Düşer?

Ev fiyatları ne zaman düşer? diye merak eden kitle, özellikle kredi konusunda mustarip olan kişilerden oluşmakta. Yüksek fiyatlar sebebiyle konut kredisiyle dahi hayal ettiği evi almayanlar, doğal olarak konut fiyatları ne zaman düşer? Ev fiyatları ne zaman düşecek? diye sabırsızlanmakta. Maalesef ev fiyatlarının kolay kolay düşmeyeceği öngörülüyor. Dolayısıyla ev fiyatları ne zaman düşer? diye bekliyorsanız bunun için çokta umutlanmamanızı tavsiye ederiz. Eğer elinizde fırsat varsa konut kredisi avantajlarından da yararlanarak kendiniz için uygun bir ev almanızı tavsiye ederiz. Ne yazık ki gelir düzeyinin düşük olması, bankalar açısından önemli bir kıstas ve özellikle asgari ücretle çalışanlar ile emekliler, bankaların konut kredisi oranlarından yeteri kadar yararlanamıyor. Bu kişiler ancak ev fiyatlarının düşmesiyle kendileri için uygun bir ev satın alma hayali kurmakta.

Ev Fiyatları Yükselir mi?

Ev fiyatları yükselir mi? Konut fiyatları yükselir mi? Ev fiyatları yükselecek mi? soruları, diğer sorulara bağlı olarak ortaya çıkmakta. Bugün kredi çekerek ev sahibi olabilecek kişilerin çoğu, ev fiyatları yükselir mi? Ev fiyatları yükselecek mi? sorusunu merak edebiliyor. Ayrıca evini satma düşüncesinde olanlar da konut fiyatları yükselecek mi? konut fiyatları yükselir mi? sorularına yanıt arayabiliyor. Bugün evine fazlaca talip olanlar, bu soruya verilecek cevaba göre bir müddet daha bekleme kararı alabilirler. Zaten arz ve talep dengesizliği de bu sebeple ortaya çıkmakta. Birçok kişi evini satmak için fiyatların daha da yükselmesini beklerken konut fiyatlarının düşmesi pekte beklenemez. Buradan yola çıkarak ev fiyatları yükselir mi? sorusunun yanıtını evet olarak verebiliriz.

Ev Fiyatları Yükselir mi

Evini satmak istemeyen, fakat evinin ne kadar edeceğini merak edenler de konut fiyatları üzerinde oldukça etkili. Bu kişiler, ilan sitelerinde evlerini yayınlarken oldukça yüksek rakamlardan söz ediyor. Bu da evini gerçekten satma düşüncesinde olanlar için bir nevi referans oluyor. Bu ev bu kadara gidiyorsa benim evim de bu kadar eder düşüncesi, konut fiyatlarının daha da yükselmesini sağlıyor. Piyasadaki dengesizlik, konut fiyatlarının daha da artacağını işaret ediyor. Önümüzdeki günlerde konut fiyatlarının düşüp düşmeyeceğini ya da başka bir ifade ile daha da artıp artmayacağını görme fırsatına sahip olacağız. Bizim genel kanımız ev fiyatlarının kredi oranlarının artmaması halinde daha da yükseleceği yönünde. Kredi oranları düşse bile ev fiyatlarının düşmemesi, düşse bile bu düşüşün pekte etkileyici olmayacağı aşikâr.

YORUMLAR YAZ