• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  576208,172
  % -2,97
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

EFT Ücreti Almayan Bankalar 2020

EFT Ücreti Almayan Bankalar 2020

EFT ücreti almayan bankalar 2020 listesi, tüketiciler ve şirket sahipleri tarafından merakla takip edilmekte. EFT ücreti olmayan bankaların müşteri bulma konusunda diğer bankalardan daha avantajlı oldukları aşikâr. Covid-19 önlem ve destek paketleri kapsamında bazı bankalar internet üzerinden yapılan EFT ücretlerini sıfırlama kararı aldı. Ne var ki virüs dönemi için geçerli olan bu husus, içeriğimizin temelini oluşturmamakta. Sizlere, normal şartlarda yani Covid-19 öncesinde ve bu sürecin devamında EFT komisyonu almayan bankalar hakkında bilgiler sunacağız.

İnternet ve mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirilen EFT işlemleri, bireyler ve şirketler açısından önemli bir gider kalemini oluşturmakta. Ne var ki bazı bankalar EFT ücreti yok parolasıyla müşterilerinden EFT komisyonu almıyor. EFT komisyonu almayan bankalar, günlük belirli bir limite kadar EFT yapılması durumunda bu işlemleri ücretsiz bir şekilde gerçekleştirme fırsatı sunmakta. Gelin EFT komisyonu almayan bankaları detaylıca inceleyelim.

Albaraka Türk EFT Ücreti

Albaraka Türk, EFT ücreti almayan bankaların başında yer almakta. Müşterilerine günlük 150.000 TL’ye kadar EFT yapma imkânı sunan banka, bu işlemler için herhangi bir ücret almıyor. Üstelik bunun için belirli bir kritere sahip olmanıza gerek yok. Hesabınızı yeni açmış olsanız bile Albaraka Türk internet ya da mobil bankacılık uygulamaları üzerinden ücretsiz olarak EFT yapabiliyorsunuz. Masraf almayan banka olarak adından söz ettiren Albaraka Türk, EFT ücretiyle birlikte hesap işletim ücreti ya da kart aidatı da almıyor. Albaraka EFT ücreti, uzun yıllardan beri 0 olarak uygulanmakta olup bankanın bu konudaki dik duruşu müşterileri tarafından da takdir ediliyor.

Albaraka EFT limiti arttırma işlemleriniz için şubenize başvuruda bulunmanız durumunda hesap verimliliğinize göre günlük 150.000 TL olan EFT limitinizi daha da arttırabilirsiniz.

Enpara EFT Ücreti

Enpara.com, EFT ücreti almayan bankalar 2020 listemizin bir diğer maddesinde kendine yer buluyor. Enpara EFT ücreti müşterilerden tahsil edilmemekte. Siz de Enpara.com müşterisiyseniz EFT işlemlerinizi belirlenen saatlerde ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca başka bankaların yanı sıra bir başka Enpara hesabına para aktarırken de ücret ödemiyorsunuz.

EFT Nedir? Havale Nedir? Eft ile Havale Arasındaki Fark Nedir?

Bugün sizlere bankacılıkta en sık kullanılan para transfer yöntemlerinden olan eft ve havaleden söz edeceğiz. EFT ve havale terimlerinin açıklanmasının ardından bu iki sistem arasındaki farklarla ilgili de detaylar sunacağız. EFT Nedir? EFT, Elektronik Fon Transferi sisteminin baş harflerinden oluşan bir tür para transfer mekanizmasıdır. EFT, bankacılıkta en sık tercih edilen para transfer yöntemi olarak dikkat çekmektedir. Bir bankadan başka bir bankaya para aktarmanın en kolay yolu EFT sistemini

İlgili İçerik

CEPTETEB EFT Ücreti

Türk Ekonomi Bankası (TEB), EFT ücreti almayan bankalardan bir diğeri olarak karşımıza çıkmakta. CEPTETEB üyeliği alarak para gönderme işlemlerinizi ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Yapacağınız hiçbir para transferinden komisyon almayan CEPTETEB, bu yönüyle kısa süre içerisinde oldukça geniş bir müşteri kitlesine sahip olmayı başardı. CEPTETEB EFT ücreti, sistemin ilk kullanılmaya başlandığı andan beri alınmamakta.

Kuveyt Türk EFT Ücreti

Masrafsız bankacılık ilkesiyle hareket eden bir diğer banka olan Kuveyt Türk, müşterilerinin internet ve mobil bankacılıktan gerçekleştirdikleri EFT işlemlerinden herhangi bir ücret talep etmiyor. Günlük EFT limiti ise müşteri verimliliğine göre değişebiliyor. Eğer hesap ortalamanız yüksekse EFT günlük para gönderme limitinizi arttırmak için hesabınızın bulunduğu şubeye başvurabilirsiniz.

Fibabanka EFT Ücreti

EFT komisyonu almayan bankalar 2020 listesinde yer alan bir diğer banka da Fibabanka. Yakın zamanda internet bankacılığı, çağrı merkezi ve mobil kanal üzerinden ücret almama kararı alan Fibabanka, bu yöntemle müşteri sayısını ciddi oranda arttırdı. Şube yoğunluğunun da diğer bankalara nazaran düşük olması, Fibabanka’ yı bir adım öne taşıdı.

YORUMLAR YAZ