• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  573055,256
  % -3,27
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Cep Telefonunu POS’ a Dönüştüren Teknoloji Alneo

Cep Telefonunu POS’ a Dönüştüren Teknoloji Alneo

Cep Telefonunu POS’ a Dönüştüren Teknoloji Alneo

Genellikle Uzak Doğu filmlerinde karşımıza çıkan farklı ödeme sistemlerinin kullanımı son yıllarda ülkemizde de büyük ilgi çekiyor. Hepimiz bu tür film ya da videolarda gözlüğe entegre edilen sistemlerle ya da cep telefonuna kartın okutulmasıyla ödeme yapıldığına muhakkak şahit olmuşuzdur. Ülkemizde de giderek yaygınlaşan pratik ödeme kanalları, bankaların startup ve Ar-Ge çalışmalarıyla birlikte daha farklı bir boyut kazanıyor.

Albaraka Türk, son yıllarda teknoloji ve bankacılığı bir araya getiren önemli çalışmaların altına imza atıyor. Bu çalışmalardan biri olarak karşımıza çıkan Alneo, kısa sürede bankacılık sektöründe büyük sükse yaratmayı başardı. Cep telefonunu POS olarak kullanmak isteyenler, bu ihtiyaçlarını Alneo POS uygulaması ile rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Peki, Alneo nedir? Alneo nasıl kullanılır ve avantajları nelerdir? Gelin bu soruları Alneo uygulaması için yapmış olduğumuz incelemeler ışığında detaylıca cevaplayalım.

Alneo Nedir?

Alneo, cep telefonunu POS cihazına çeviren yeni nesil dijital bir ödeme aracı. Üye işyerleri, müşterilerinden yapacakları tahsilatlar için Alneo POS uygulamasını kullanabiliyor. Ayrıca banka müşterileri de Alneo cüzdan uygulaması ile fiziki kart ya da nakit para kullanmadan Alneo üye işyerlerinde kolaylıkla ödeme yapabiliyor. Her iki tarafa da pratik ve güvenilir bir alışveriş deneyimi sunan Alneo, önümüzdeki yıllarda adından daha da söz ettireceğe benziyor.

Cep telefonunu POS olarak kullanmak isteyen işyerleri, müşterilerinin peşin ödemelerini tahsil ederken taksitli harcamalar için de Alneo’ yu kullanılabiliyor. Peşin ödemelerde kesinti işyerinden yapılırken taksitli ödemede kesintiler kart sahibi tarafından karşılanıyor. Alışveriş yapılacak kartların MAİL ORDER yetkisinin olması, söz konusu ödemelerin tahsilatı için yeterli.

Alneo POS Avantajları Nelerdir?

Alneo POS avantajlarının başında üye işyerinin birçok masraftan feragat etmesi geliyor. Şöyle ki; POS cihazlarının temel masrafları arasında yer alan POS ücreti, hat bedeli, mobil POS ücreti, iletişim ve rulo bedeli gibi masraflar Alneo’ da yok. Ayrıca yüksek güvenlikli bir sistem olması sebebiyle hem alıcıya; hem de satıcıya büyük kolaylık sağlamakta. Alneo Cüzdan uygulaması ise kullanıcıları fiziki para ve kart taşıma derdinden kurtarıyor.

Özellikle birden fazla POS cihazı kullanmak zorunda kalan işyerleri için oldukça pratik bir sistem olduğu aşikâr. İnternet bağlantısının olduğu her yerde kullanılması, işyerlerini önemli bir zahmetten kurtarıyor. Mobil POS taşıma derdini tamamen ortadan kaldıran Alneo, diğer ödeme kanallarına göre oldukça hızlı ve avantajlı.

Alneo POS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Alneo POS başvurusu yapmak için iki farklı yöntemden herhangi birini kullanabilirsiniz. Uygulamayı telefonunuza indirdiğinizde Albaraka Türk müşterisi olup olmadığınızla ilgili bir ibare belirecek. Albaraka Türk müşterisiyseniz birkaç temel bilgiyle birlikte üyelik başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Sizden istenen belgeleri de sisteme kaydettikten sonra cep telefonunu POS cihazı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Albaraka Türk müşterisi değilseniz bilgileriniz uygulama aracılığıyla en yakın Albaraka Türk şubesine iletiliyor ve ilgili şube sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçiyor.

Alneo POS başvuru yöntemlerinden bir diğeri de direkt olarak herhangi bir Albaraka Türk şubesine giderek Alneo POS talebinde bulunmak. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Alneo POS ve Alneo Cüzdan uygulamalarından dilediğinizi indirebilirsiniz. Android ve iOS altyapılarıyla indirebileceğiniz Alneo POS uygulaması her geçen gün yeni özelliklerle kullanıcılarına eşsiz bir deneyim yaşatıyor.

Alneo POS İndir – APP STORE

Alneo POS İndir – Google Play

Alneo POS Komisyon Oranları

Alneo POS komisyon oranları, diğer bankaların standart POS oranlarıyla kıyaslandığında son derece makul seviyede. Normal şartlarda üye işyerlerine haftanın 2 günü ödeme yapan bu sistem, Covid-19 salgını sonrasında ertesi gün ödeme sistemine geçiş yaptı. Bu yolla işletmelere büyük bir katkı sağladığı da açık. Komisyon oranı ise ertesi gün için %0.99

Alneo POS Nasıl Kullanılır?

Alneo POS kullanımı için 3 farklı ödeme yöntemi mevcut. İlk yöntemde kart bilgilerinin üye işyeri ile paylaşımı söz konusu. Bir diğer yöntem ise karekod ile ödeme şeklinde. Müşteriye gönderilen link ya da şifre ile tahsilat yapılması da son yöntem. Bu yöntemlerden uygun olan birini kullanarak tahsilatlarını gerçekleştiren üye işyerleri, ödemelerini Albaraka Türk’te bulunan hesapları aracılığıyla alabiliyor.

Alneo Destek ve Alneo Müşteri Hizmetleri

Alneo destek işlemleri için Alneo müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz. Şuan için resmi web sitesinden destek sunan Alneo ile ilgili önemli taleplerinizi 444 5 666 veya 0 850 222 5 666 numaralı Albaraka Türk müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ